Autor Téma: flash disk je chráněn proti zápisu  (Přečteno 1403095 krát)

Daniel

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #75 kdy: 17. 05. 2017, 23:49:57 »
Taky jsem měl problém s tím, že přes veškeré snažení, všechny možné rady, mi pořád flashka psala, že je chráněná proti zápisu. Pomohl mi teprve až tento web : http://flashboot.ru/iflash/ ,
kde zadáte VID a PID své flashky (návod na zjištění: https://www.synology.com/cs-cz/knowledgebase/DSM/tutorial/Compatibility_List/How_do_I_check_the_PID_VID_of_my_USB_device) a
stáhnete daný soubor který se nachází v posledním sloupci "UTILS", může tam být buďto odkaz, nebo rovnou přesměrování na soubor. Otevřete v PC a je to :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


tualatincz

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #76 kdy: 06. 06. 2017, 19:37:21 »
Ahoj, taky přihodím do mlýna návod:
Po prostudování tématu, vyzkoušením všech zde napsaných návodů jsem to chtěl vzdát a jít reklamovat.
Dle mě mi ji možná zamkl antivir avast, když jsem tam chtěl několikrát nahrát crack na hru i jej z ní překopírovat ikdyž jsem dal ve virovéí truhle zapamatovat a přidávat vyjímky atd...
Disk GOODRAM 32GB (potřeboval jsem rychle 32GB :-) )
Jiné PC jsem momentálně neměl k dispoziji, jinak bych vyzkoušel jinde, ale připojil jsem ji k mobilu s androidem, mám opačný kabel na připojení flash disku, sám se po připojení chtěl formátovat a úspěšně.
Takže takhle u mě vyřešeno.


Mokve

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #77 kdy: 22. 07. 2017, 12:16:20 »
Také jsem řešil problém se zamčením u Kingston 64GB flash disku. Nakonec pomohl prográmek Phison Format & Restore ... trochu sem měl obavy, přišel mi podezřelý, ale po projetí antivirem ok. Po spuštění se neptá na disk, rovnou dát restore a provést. Jak jsem z toho vyrozumněl, tlačítko Restore uvede flashku do továrního nastavení, takže znovu zformátovat a je to ok! :-)


Petr 87

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #78 kdy: 27. 08. 2017, 14:37:17 »
Ahoj,
taky mi nešla zformátovat flashka a házela hlášku: "disk je chráněn proti zápisu".
Vyzkoušel jsem několik tady zmíněných postupů. Nakonec zabral pouze postup od Jeffose na 4. stránce.


Jakub

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #79 kdy: 02. 09. 2017, 11:11:36 »
Zdravím ;D,

postupoval jsem dle vašich instrukcí.

Po zadání příkazu: ATT VOL CLEAR HIDDEN READONLY NOERR se úspěšně vymazali vlastnosti disku ..dostal jsem se tedy k příkazu: "FORMAT FS=NTFS LABEL="usb nick" QUICK
..poté mi to však psalo chybu: argumenty pro tento příkaz nejsou platné.

Zkoušel jsem již zmíněné programy na vymazání disku, ale stále mi to hlásí, že disk je chráněn proti přepsání.

Už si vážně nevím rady. :-\ Disk byl celkem drahý, účtenku nemohu najít :(

Neexistuje ještě nějaký postup, jak by se dal defragmentovat disk?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jakub

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #80 kdy: 02. 09. 2017, 11:15:34 »
nebo spíš takhle, dělám to podle toho 1. návodu (ten 2. nefungoval kvůli tomu že to neni pevný disk) a mám dotaz jestli v tom  ATTRIB DISK CLEAR HIDEN READONLY NOERR není něco špatně (to hidden už jste tady zmiňovaly ale furt mi to píše že to není žádný aktivní pokyn nebo něco v tom smyslu... tak nevíte kdyžtak? :)

Zkuste nahradit příkazem: ATT VOL CLEAR HIDDEN READONLY NOERR


Jerry8

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #81 kdy: 02. 10. 2017, 10:31:30 »
Zdravím,

dlouho jsem mel problém s moji USB, která byla chráněná proti zápisu při formátovaní.
Pomohlo mi až toto ...
http://www.pny.com.tw/index.php?cls=2&mode=download
Stahnout USB Flash Driver Fix Tool (Ufix-III)
Vybrat restore.

Staženo odjinud, funguje! Díky!


Filip

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #82 kdy: 25. 10. 2017, 09:32:15 »
Dobrý den.
Mám flashku "Kingston DTM30(DataTravel Mini) 32GB.
Mám stejný problém, a žádný z postupů nezabral. Odzkoušeno na několika PC s několika systémy a nic.
Poradíte někdo?


Josef

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #83 kdy: 30. 10. 2017, 11:14:02 »
Ahoj lidi,
taky řeším problém s USB diskem a už jsem z toho zoufalý. Hraju si s ním už 2 dny a žádná metoda nepomohla. Zkoušel jsem systémy WIN 7 a WIN 10 a stále flashka hlásí "Disk je chráněn proti přepsání".
Můžete někdo poradit ? Jedná se o nový USB flash disk SANDISK Ultra USB 3.0.
Předem děkuji.


Hajjar

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #84 kdy: 08. 02. 2018, 13:28:24 »
Taky jsem se přesvědčil, že uvedené rady nefungují. Mezitím ceny klesly. A kurvítka jsou už všude. A navíc musím bezdůvodně platit autorské poplatky! Koupím si radši notýsek.


Alena

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #85 kdy: 02. 04. 2018, 00:49:53 »
Mam win 10 a diky Pavlovi se mi flashka vzpamatovala..


Mario Hlas

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #86 kdy: 23. 10. 2018, 04:21:23 »
Miniflešku DTM30 32 GB používám už cca 3 roky. Většinou na ni nahraji pár videí, které si pak přehráváme na TV ; když se videa omrzí, smažu je a nahraji jiná. Před týdnem jsem nepochodil - nemohl jsem nic vymazat, Win8 hlásily, že fleška je chráněna proti přepsání. Žádný z předchozích navrhovaných postupů nepomohl. Nepomohl ani ani žádný z další návodů z různých webů (včetně zahraničních), která mně našel Google.
Na 2. (mini)notebooku mám aktuální Ubuntu ; když jsem tuto flešku otevřel v Ubuntu, nebyl problém z ní vymazat všechna videa. Na Win8 jsem pak flešku naformátoval na NTFS a dosud vše běží jak má.


JVc

  • Host
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #87 kdy: 25. 06. 2019, 20:41:43 »
Vyzkouseno kde co, ale neuspesne. nakonec pomohlo jen spustit destruktivni test "FAKEFLASHTEST.EXE" nemusi ani bezet do konce, ihned se ve sprave disku zmenilo "jen pro cteni" na "online" a jde normalne naformatovat.


pepastary

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #88 kdy: 03. 05. 2020, 11:46:43 »
U mě je stejný a současně jiný problém, tam to bylo způsobeno tím. že část disku, flash je boot MBR, kdysi jsem použil pro instalaci systému, už nevím v jakém nástroji a teď to nejde nijak, použil jsem snad všechny rady tady, smazat,, Je ještě nějaká cesta ? Nebo hodit do koše ??? Už jen z umíněnosti a principu se mi nechce do řešení koš jít,,,,


Toncek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
Re:flash disk je chráněn proti zápisu
« Odpověď #89 kdy: 05. 04. 2021, 15:16:01 »
Tak jsem taky vyzkoušel všechny nápady zde na fóru, za které moc děkuji. Nic mi nepomohlo, až mě zarazil poslední příspěvek a prošel jsem flash disk programem Fakeflashtest a díky němu zjistil, že flash je nepoužitelná. Takže šla do koše a příště začnu vždy tímhle programem. Ušetřil bych si několik hodin zkoušení všeho možného  ;D