Autor Téma: tiskárna špatně tiskne  (Přečteno 20028 krát)

Jarmila Černá

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
tiskárna špatně tiskne
« kdy: 12. 08. 2013, 14:31:55 »
Prosím o radu: něco jsem provedla s tirkárnou, a nevím, co s tím. Celá stránka se mi vytiskne jako zhruba 1/4 stránky - malinký zhuštěný skoro nečitelný obrázek místo celé stránky, a na levé straně má barevné proužky. Koukala jsem na nastavení tiskárny, a nikde jsem nenašla návod, jak u tiskárny nastavit původní nastavení. Prosím, poraďte. Díky moc.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr

  • Host
Re:tiskárna špatně tiskne
« Odpověď #1 kdy: 12. 08. 2013, 15:05:28 »
Tobě poradit NELZE !

Neumíš se ani pořádně zeptat, ostatně jako většina "tazatelů" na Slunečnici..

Viz třeba zde
Zase další z nepoučitelných. Nebo si děláte "kozy"? Nemám už sílu pořád psát, že na takovýto dotaz se seriozně odpovědět nedá, když tazatel nedokáže uvést alespoň základní informace (značka a typ HW, OS, projev závady - hlášení chyby a pod.)  :(.


Franta Kr

  • Host
Re:tiskárna špatně tiskne
« Odpověď #2 kdy: 12. 08. 2013, 15:23:54 »
 ;D


Jarmila Černá

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
Re:tiskárna špatně tiskne
« Odpověď #3 kdy: 13. 08. 2013, 16:06:49 »
Proč by na mou otázku nešlo odpovědět? Když chci tisknout, tak při náhledu stránky je všechno v pořádku, ale z tiskárny vyleze papír, na kterém je celá stránka natištěná na čtvrtině papíru - malý obrázek. Navíc má ten papír nalevo barevné proužky. Pro upřesnění - tiskárna CANON MP 250, nenašla jsem nikde, jak u této tiskárny nastavit původné nastavení. Já opravdu nejsem žádný počítačový fanda, a moc tomu nerozumím. A líp problém popsat neumím. Omlouvám se, ale myslela jsem, že na Slunečnici se mohu obrátit s jakýmkoliv dotazem. Mám doma počítač jen pro domácí využití. Doufám, že mi někdo poradíte.


Franta_Kr

  • Host
Re:tiskárna špatně tiskne
« Odpověď #4 kdy: 13. 08. 2013, 16:37:09 »
Vlastnosti tisku se zpravidla nastavují v driveru tiskárny, což je SW prostřednictvím kterého počítač s tiskárnou komunikuje. Nastavení se liší jak modelem tiskárny tak i verzí driveru, takže konkrétně poradit by mohl jen ten, kdo má stejnou konfiguraci. Proto by bylo dobré uvést ještě alespoň jaký máte OS (Windows XP / Vista / W7 a pod.) a pokud možno i verzi driveru. Zkuste se podívat do vlastností tiskárny přes ovládací panely. A také by byla dobrá informace z jakého programu jste tiskla (může to být i nějakým nastavením v tomto programu), nebo zda vám to dělá u všech programů. Zkuste také jak dopadne zkušební tisk z vlastností tiskárny.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Ivan z Kosic 63 r.

  • Host
Re:tiskárna špatně tiskne
« Odpověď #5 kdy: 13. 08. 2013, 21:42:09 »
Proč by na mou otázku nešlo odpovědět? Když chci tisknout, tak při náhledu stránky je všechno v pořádku, ale z tiskárny vyleze papír, na kterém je celá stránka natištěná na čtvrtině papíru - malý obrázek. Navíc má ten papír nalevo barevné proužky. Pro upřesnění - tiskárna CANON MP 250, nenašla jsem nikde, jak u této tiskárny nastavit původné nastavení. Já opravdu nejsem žádný počítačový fanda, a moc tomu nerozumím. A líp problém popsat neumím. Omlouvám se, ale myslela jsem, že na Slunečnici se mohu obrátit s jakýmkoliv dotazem. Mám doma počítač jen pro domácí využití. Doufám, že mi někdo poradíte.


p.černá-mam tiez canon 250-v zlozke program files/canon/myprinter by mal byť subor BJMyPrt.exe,otvorte ho-otvori sa okno s nazvom Canon My Printer-v nastaveniach si zvolte cesky jazyk-potom mozete robit nastavenie tiskarny,zistit stav tiskarny,diagnostikovat a opravit tiskarnu a pod.skuste to s pozdravom Ivan/trapil som sa s mojou tlaciarnou tiz dlho,ale nakoniec sa podarilo.


Martin

  • Host
Re:tiskárna špatně tiskne
« Odpověď #6 kdy: 14. 08. 2013, 09:44:18 »
Proč by na mou otázku nešlo odpovědět?

Protože jsi hloupá a v prvním dotazu jsi ani neuvedla o jakou tiskárnu se jedná. Tak opravdu nešlo odpovědět.

A doteď neznáme ani tvůj operační systém ani z jakého programu tiskneš.

Hlavně nenapiš nějakou zváleninu jako Word, ale upřesni i verzi (např. MS Office XP, 2000, 2003, 2007, 2010).

Nejde opravdu radit někomu, kdo se neumí ani zeptat.

Pravděpodobně to není vůbec nastavením tiskárny, ale toho aplikačního programu, ze kterého se pokoušíš tisknout.

Pokud se tedy chceš dočkat rozumné odpovědi, tak sem napiš co NEJVÍC.


Bart

  • Host
Re:tiskárna špatně tiskne
« Odpověď #7 kdy: 16. 08. 2013, 14:55:29 »
Pokud se tedy chceš dočkat rozumné odpovědi, tak sem napiš co NEJVÍC.

Naprosto souhlasím s tímto tvrzením.