Autor Téma: Ovladač USB  (Přečteno 133798 krát)

Michal

  • Host
Re: Pomozte mi prosím!!
« Odpověď #15 kdy: 31. 08. 2010, 16:55:06 »
Skúsil si vymeniť klávesnicu za inú? Samozrejme ak nie je USB tak pri vypnutom PC. Mal som raz podobný problém, že niektoré písmená nechcelo písať, iné napísalo aj tri naraz a niektoré písalo namiesto správneho nejaké iné. Chyba bola hardvérová v klávesnici. Možno bolo na ňu niečo vyliate, možno nečistota, možno prach, možno len dožívala. Skús vymeniť kus za kus, aby si si bol istý, že to nie je práve klávecnicou a až potom začať hľadať problémy softvérové.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


skret

  • Host
Re: Pomozte mi prosím!!
« Odpověď #16 kdy: 31. 08. 2010, 17:45:02 »
malinky problem na me klavesnici ntb,pismeno Y mi pise jako Z , a Z jako Y  co stim skousel sem uz lecos a nejde prosim o radu  diky


Michal

  • Host
Re: Pomozte mi prosím!!
« Odpověď #17 kdy: 02. 09. 2010, 14:03:20 »
Nebude to tým, žemáš prehodenú klávesnicu QWERTZ za QWERTY ?


skret

  • Host
Re: Pomozte mi prosím!!
« Odpověď #18 kdy: 02. 09. 2010, 14:38:34 »
hm,moc pekne ani nevim jak to zjistit,pomoooooc


Michal

  • Host
Re: Pomozte mi prosím!!
« Odpověď #19 kdy: 03. 09. 2010, 08:45:01 »
Takže takto:
Je rozdiel či používaš aglickú klávesnicu alebo českú. Tieto dve klávescice to majú jednoducho prehodené (myslím to Z a Y), tak to bolo a aj bude. Angličania majú Y inde ako česi a slováci.
Ale existuje okrem klasickej českej klávesnice aj tzv. neviem či sa to tak ešte volá, programátorská česká (a aj slovenská) klávesnica. A tá je taká istá ako klasická česká, akurát má prehodené Y a Z. Takže ak si inštaluješ do počítača klávesnicu (softvérovo) tak si vyberáš akú chceš. Teda okrem toho, že môžeš mať nainštalovanú anglickú, nemeckú, ruskú, môžeš mať aj českú a ešte sa rozhoduješ akú českú, teda buď QWERTZ alebo QWERTY, podľa toho ako ti vyhovuje. Kto veľa píše textov všetkými desiatimi, bude mu asi vyhovovať klasická česká ale programátorovi bude vyhovovať iná - programátorská čestá, lebo je zvyknutý na prehodenie Z a Y z anglickej klávesnice a ťažko sa niekto preorientováva a prispôsobuje na Y a Z keď často prepína z anglickej na českú.
To, že ty máš na notebooku Y a píše ti Z je jedna vec, a druhá je ako by si to chcel mať. Buď ti to vyhovuje tak ako je písmenko zobrazené na klávese (len píše inak)  a potom stačí prehodiť QWERTZ za QWERTY alebo ti vyhovuje to ako to píše, len nevyhovuje, ako je to zobrazené na klávese fyzicky - a tu pomôže len prelepiť klávesu.
A ako zmeniť QWERTZ za QWERTY ?
Možno stačilo takúto otázku zapísať do vyhľadávača a odpoveď nájdeš hneď, ale aby si nemusel hľadať, pozri sa na túto stránku http://www.ceskaklavesnice.cz/zmenit-nyni
Nájdeš tam presný postup aj s náhľadmi na obrazovku.
Ide o to, že máš nainštalovanú QWERTZ klávesnicu (alebo QWERTY) a ty potrebuješ QWERY (QWERTZ). Takže jednoducho doinštaluješ ešte jednu inú (takú ako potrebuješ) klávesnicu, prípadnu tú českú čo ti nevyhovuje odstrániš. Necháš si napríklad len anglickú a tú druhú českú čo ti vyhovuje.
Držím palce.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


skret

  • Host
Re: Pomozte mi prosím!!
« Odpověď #20 kdy: 03. 09. 2010, 09:53:29 »
wauuuuu,takze asi takto v notasu je nastveni,dle doporuceni,udelal sem vse co a jak ma byt ,ale co sem zjistil,ze po kliknuti na vlastnosti se my ukazala,ceska klavesnice  A TO ZE VEDLE PISMENA ,T JE Z  umne na notasu je Y takze to asi nebude,v nastaveni,jazyka klavesnice, MOZNA CHYBOU me klavesnice na notasu jinak si to nedokazu,vysvetlyt ale i presto dik za radu,vim je to jen postrech ale clovek se uci kazym dnem 8) 8) 8)


skret

  • Host
Re: Pomozte mi prosím!!
« Odpověď #21 kdy: 03. 09. 2010, 13:31:38 »
problem vyresen pismeno y je na svem miste  a z je tam kde mam byt peknz den preji a jeste jednou dikz ya radu 8) 8) 8) 8)


Helena

  • Host
Re: Pomozte mi prosím!!
« Odpověď #22 kdy: 05. 09. 2010, 16:40:40 »
Dobrý den, můžete my někdo hodit odkaz kde si zdarma stáhnu instalační softwarw pro externí slim vypalovašku na HEWLETT PACKARD DVD555s.
Moc děkuji Helena


skret

  • Host
Re: Pomozte mi prosím!!
« Odpověď #23 kdy: 06. 09. 2010, 18:09:28 »
http://welcome.hp.com/country/cz/cs/support.html   ......prime zastoupeni pro cr,snad ti to pomuze pa


Lenuš

  • Host
Re: Pomozte mi prosím!!
« Odpověď #24 kdy: 11. 09. 2010, 21:34:09 »
Dobrý den, mám prosbu, nainstaloval se mi při aktualizaci Flash Playeru pro Firefox program McAfee Security Scan Plus. Jde zřejmě o antivirák, nebo doplněk, ale já používám Avast! Nemůže mi ten doplněk antiviráku počítač rozhodit? A k čemu vlastně slouží? Včera již po mě chtěl aktualizaci, mám ho teprve týden. Děkuji za odpověď.


skret

  • Host
Re: Pomozte mi prosím!!
« Odpověď #25 kdy: 11. 09. 2010, 21:53:38 »
mno to neni moc dobre,snaz se jeden z nich vymazat jinak ti to nadela paseku nikde neni psano ze mas mit a pouzivat dva antiviraky


Lenuš

  • Host
Re: Pomozte mi prosím!!
« Odpověď #26 kdy: 12. 09. 2010, 22:39:45 »
Skret - děkuji za odpoveď. Vím, že nemohu mít 2 antiviráky, ale program se mi stáhl z Adobe společně s aktualizací Flash. Na našich webech jsem nikde nenašla o něm článek, vždyť se stahuje určitě více lidem! Až dnes na zahraničním. Je to údajně diagnostický nástroj, který sleduje další bezpečnostní software nainstalované v počítači a navrhuje řešení případných problémů. Není to přímo antivirák. Prosím o odpověď, mám ho přesto raději odinstalovat?


Martin Kos

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 40
Re: Pomozte mi prosím!!
« Odpověď #27 kdy: 12. 09. 2010, 23:02:23 »
Byt tebou tak to radši odistaluji ikdyž teda fakt nevím s kama si to stahovala protože mě při aktualizaci flash playeru ve firefoxu nikdy nic takového nepotkalo a to použivám firefox přes 3 roky


Lenuš

  • Host
Re: Pomozte mi prosím!!
« Odpověď #28 kdy: 13. 09. 2010, 00:13:42 »
Martine, děkuji Ti za radu. Už jsem ho odinstalovala. Stalo se mi to takto: po aktualizaci Firefoxu dne 8. 9. tr. na verzi 3.6.9 jsem byla důrazně varována, že nemám zaktualizován Flash Player, tak jsem na odkaz klikla a byla jsem přesměrována na Adobe, kde se mi tento doplněk zároveň stáhnul s Flashem. Měj se hezky  :)


vadim

  • Host
Re: Pomozte mi prosím!!
« Odpověď #29 kdy: 13. 09. 2010, 20:37:28 »
pri stahovani z adobe tam ta nabidka na mcafee je vzdy, staci jen cist a zrusit stazeni spolu s jakoukoli aplikaci adobe....