Autor Téma: převod z vhs na dvd a úpravy  (Přečteno 25727 krát)

bery

  • Host
převod z vhs na dvd a úpravy
« kdy: 11. 01. 2013, 12:03:41 »
 :-\  Ahoj, chtěl bych stáhnout program pro stažení a úpravu filmů uložených na vhs a s-vhs kazetách, nevít o nějakém programu- šikovném v češtině??

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Kašpi

  • Host
Re:převod z vhs na dvd a úpravy
« Odpověď #1 kdy: 11. 01. 2013, 12:19:40 »
Filmy z VHS si jednoduše stahuji přez DVD Recorder ( propojím videopřehrávač s dvdrecorderem s hdd), kde je nahrávám na HDD, pak je už jednoduché je přenést do PC, kde je upravuji programem Pinnacle.


Gabi

  • Host
Re:převod z vhs na dvd a úpravy
« Odpověď #2 kdy: 11. 01. 2013, 13:22:51 »
LG RCT689H


bery

  • Host
Re:převod z vhs na dvd a úpravy
« Odpověď #3 kdy: 13. 01. 2013, 18:59:41 »
 :) Díky za radu, myslel jsem však, zda není technicky možné přehrávač vhs připojit k počítači a stáhnout si nějaký skener obrazovky, který by mi to převedl do digitálu. Ale toto řešení asi nezaručí moc kvalitní přenos??


Kalan

  • Host
Re:převod z vhs na dvd a úpravy
« Odpověď #4 kdy: 14. 01. 2013, 07:58:39 »
Možnost snímat video z obrazovky je dobrou možností zachycení jakéhokoliv "movie" - používám k tomu Ashampoo Snap (lze ho nalézt i na Slunečnici): měsíc běží gratis, pak ho lze za přijatelný peníz koupit. Mám HD monitor, a snímání videí o rozměrech 1920x1080 dává velmi dobrou kvalitu a základ pro další úpravy (najmě v případě interpolace pův. obrazu z menších rozměrů na danou velikost - řekl bych, že výsledek je lepší než přímé stažení např. z internetu); ve videoeditoru pak obraz dodělám - dle potřeby oříznu, upravím ostrost, gamma, kontrast atd. a uložím ve finální velikosti a formátu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


bery

  • Host
Re:převod z vhs na dvd a úpravy
« Odpověď #5 kdy: 14. 01. 2013, 17:43:35 »
Možnost snímat video z obrazovky je dobrou možností zachycení jakéhokoliv "movie" - používám k tomu Ashampoo Snap (lze ho nalézt i na Slunečnici): měsíc běží gratis, pak ho lze za přijatelný peníz koupit. Mám HD monitor, a snímání videí o rozměrech 1920x1080 dává velmi dobrou kvalitu a základ pro další úpravy (najmě v případě interpolace pův. obrazu z menších rozměrů na danou velikost - řekl bych, že výsledek je lepší než přímé stažení např. z internetu); ve videoeditoru pak obraz dodělám - dle potřeby oříznu, upravím ostrost, gamma, kontrast atd. a uložím ve finální velikosti a formátu.

Díky moc, myslím, že toto je přesně to, co jsem hledal, hned to jdu zkusit, díky :D


Jan Jakubec

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
Re:převod z vhs na dvd a úpravy
« Odpověď #6 kdy: 26. 03. 2013, 23:33:56 »
Filmy z VHS si jednoduše stahuji přez DVD Recorder ( propojím videopřehrávač s dvdrecorderem s hdd), kde je nahrávám na HDD, pak je už jednoduché je přenést do PC, kde je upravuji programem Pinnacle.

Můžeš prosím podrobněji popsat provedení propojení VHS přehrávače s DVD rekordérem? U mne při propojení SCARTEM není funkční. Bezchybnou funkčnost SCART kabelu jsem ověřil přímým propojením k TV.
Díky.
Honzajak


Kašpi

  • Host
Re:převod z vhs na dvd a úpravy
« Odpověď #7 kdy: 27. 03. 2013, 10:18:03 »
Už jak jsem se zmínil, filmy z VHS si jednoduše stahuji přez DVD Recorder,propojím videorecorder s dvdrecorderem s hdd, kde je nahrávám na HDD, pak je už jednoduché je přenést do PC, kde je upravuji programem Pinnacle. Propojení mám také SCARTEM, ale důležité je vychytat vstup i výstup z videorecorderu a dvdrecorderu. Obě zařízení musí mít jak vstup, tak výstup SCART.Signal z videorecorderu musí být poslán z výstupu do vstupu dvdrecorderu, ne opačně. Výstup z dvdrecorderu zapoj do TV.Po té je důležité nastavit na dvdrecorderu vstup signálu, který přijímám z videorecorderu (AV1,AV2,AV3). Musíš vyzkoušet metodou pokus-omyl.
Takto jsem převedl mnoho VHS na DVD  :).




mluno

  • Host
Re: Propojení SCART
« Odpověď #8 kdy: 06. 05. 2013, 18:07:13 »
Některá videa z doby přelomu tisíciletí (v podstatě dodnes) mají jednu zákeřnost - dva skarty, ze kterých je ovšem jen jeden výstupní (a oba vstupní přesně v protikladu k předchozí generaci), možná tady může být příčina. Dále scart sdružuje několik signálů (kompozitní, RGB, S-video) a je potřeba aby cílové zařízení očekávalo ten správný (obvykle to probíhá automaticky). ALE pokud TV vidí signál z VHS, hledal bych příčinu v tom DVD rekordéru. Ani tady neplatí, že všechny scarty musí nutně sloužit jako vstupní. A potom zjistit, co si o tom myslí televize (jestli neukazuje třeba RGB nebo SVHS a ten DVD to nepodporuje). Tohle je opravdu na pokus omyl s pročítáním návodu, co všechno lze přepnout.
Cestu přes DVD rekordér jsem taky zkoušel (mám ho i s integrovanou videokazetou takže ideál), z nějakých důvodů jsem od toho dávno upustil. Používám přímé připojení VHS do televizní karty počítače. To s sebou přináší některé problémy (např. dvojité zemnění a zemní smyčky přes anténu - tu je nutné oddělit nebo vypojit). Pokud jde o televizní kartu, používám AVER capture 3D která se zdá být velmi dobrá (a nebyla nijak levná cca 1800Kč). V té souvislosti jsem také chtěl špinavou práci digitalizace nechat na novějším DVD rekordéru a vyzvedávat si výsledek na vstupu HDMI této tv karty. Jak se ukázalo, toto video posílá signál ochrany a tv karta signál odmítne u jiného DVD přístroje zase odmítne nahrávat. A to nezávisle na signálu, zřejmě je autorsky chráněné i menu přístroje(!). Asi před měsícem jsem udělal objev, že ta tv karta bez problému přijme signál z multimediálního centra, ještě jsem nezkoušel rozdíl mezi digitalizací v PC a v tom centru, možná že to v tom PC bude lepší (alespoň nahrávky v tom mmc mají (narozdíl od PC) zvlněné okraje špatnou synchronizací s tím signálem z prastarých VHS).
První věc je získat z VHS datový soubor (1hodina=4giga, 1 kazeta=16 nebo 32 giga (SP/LP)) a druhá věc je ho nějak upravit. V prvním kroku je to soubor, kterej vypadá stejně jako ta kazeta, což samozřejmně neni k zahození, ale neni to úplně ono. Na úpravy videa mám zakoupený pinnacle a po upgradu počítače (je to opravdu nesmírně náročný program) jsem s jeho možnostmi navýsost spokojený. Pinnacle jsem kupoval ale hlavně na full-hd video z kamery, ale když jsem za něj dal 2500 tak proč bych ho nevyužil i pro další činnosti. Ale dá se s menším komfortem vystačit i s free programy, pro začátek odkazuji na svoje oblíbené stránky http://jech.webz.cz/ které se ale příliš neaktualizují.