Autor Téma: dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?  (Přečteno 21835 krát)

Radek

  • Host
dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?
« kdy: 16. 03. 2013, 23:10:10 »
Při instalaci xp mi to stále nepříjmá ze jsou problémy s kompatibilitou pls pomoc jak je nainstaluji a rozdělím disk,když mám original win7 už předinstalován.Díky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Radek

  • Host
dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?
« Odpověď #1 kdy: 17. 03. 2013, 11:05:53 »
Po vložení instalačního cd s xp a po spuštění instalace mi to píše,že je již nainstalován novější system a smitec prosím radu Díky


kallell

  • Host
Re:dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?
« Odpověď #2 kdy: 17. 03. 2013, 11:33:48 »
Ahoj ,já mam WinXP,Vista Ultimate,Win7 Ultimate (pořadí instalace 7-XP-Vista)-takže ano jde to! S tou hláškou-vim,měl jsem ji taky,ale obešel jsem ji.Každopádně musíš si rozdělit HDD a do samostatných oddílů dát OS.Pokusim se v průběhu dneška ti sesmolit nějakej stručnej návod.Zatim rozděl HDD.


kallell

  • Host
Re:dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?
« Odpověď #3 kdy: 17. 03. 2013, 11:36:04 »
Jen-zapomněl jsem-OS si vysmahni na CD/DVD (přes virtualní jednotky to nejde)


Radek

  • Host
Re:dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?
« Odpověď #4 kdy: 17. 03. 2013, 11:53:03 »
Dík moc,už se těším až to rozchodím :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


kallell

  • Host
Re:dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?
« Odpověď #5 kdy: 17. 03. 2013, 12:57:26 »
takže, doufam,že máš rozdělený disk(snažší postup instalace)-tak jedem-
1)vlož CD winXP do mechaniky restni PC (BIOS nastavený na boot z CD-rom(!),pak HDD,...)
2)spusť instalaci (libovolnou bla bla bla)
3)po načtení jádra XP čti "hlášky na obrazovce"!!!
4)první hláška-chcete-li nainstalovat....zmáčkněte klávesu "ENTER"
5)souhlas se smlouvou-klávesa "F8"
6)OS bude vyhledávat tzv."předchozí verze"Win a (případně)nabídne ti "opravit"-"neopravovat"..dáš "ESC"(!)=neopravovat
7)pak naskočí hláška s partitiony,která ti nabízý ,kam nainstalovat kopii Win XP
8)zvol tebou předem vytvořený part (bude to prázdný part či max.ca.10MB zabráno tabulkou FAT) ten si vyber a spusť instalaci
9)vyskočí hláška o "formátování" to necham na tebe,ale je to úplně prázdný part,tak já bych volil "ponechat beze změn"(poslední řádek)
10)počkej než se nainstaluje OS-hotovo!
11) zároveň se ti vytvoří "multiboot"-hláška o výběru OS. To se dá změnit,poupravit,...v textáku "boot.ini" ,který si můžeš vyhledat pomocí kolonky "vyhledat soubory či složky" pod logem Win (ikona "start").Bývá to skrytá složka,takže se ti víceméně normálně nezobrazí.Ale s případnou změnou v tomto texťáku velmi opatrně!!!
P.S. možná jsem opomněl nějakou klávesu,tak určo bedlivě čti při instalaci!!Doufam,že ti to pomohlo ;)


kallell

  • Host
Re:dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?
« Odpověď #6 kdy: 17. 03. 2013, 13:17:14 »
jo rozdělení HDD! Máš? Ne? Stáhni si nějaký soft na práci s HDD,je jich mnoho a to jak free ta shareware. Já mam "Paragon partition manager v 9).Najdeš ho na Uloz.to.i s key!(Co? někde jsem tu četl,že Uloz.to nepovažují až tak za "warez"!)

Citace
ulozto.cz mi zde nevadí pokud se nedávají odkazy na kradený sw !!
Tento příspěvek byl nahlášen k moderaci. Odkaz byl odstraněn.
« Poslední změna: 17. 03. 2013, 14:13:55 od Daniel Tengler »


Radek

  • Host
Re:dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?
« Odpověď #7 kdy: 17. 03. 2013, 13:40:09 »
Já Dostal notebook k narozkám a mám tam nyní  disk C i D ve stavu dynamický je to problém?


kallell

  • Host
Re:dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?
« Odpověď #8 kdy: 17. 03. 2013, 14:27:16 »
Ne,to je v pohodě.Jen si udělej ještě jeden part!Tam hodíš to XP.A když p.Tengler odstranil odkaz(což je asi v pořádku),tak ať ti taky doporučí nějakej soft na dělení disku tzv."za běhu"!Nebo si prostě vygoogli nějakou free verzi.Ale stopro bude i něco tady na Slunečnici.Bylo by dobrý,kdyby se k tomuto ještě někdo vyjádřil(odkazy na soft,...),byl bych vděčný.
 Prostě potřebuješ ještě jeden prázdný part!!!Jinak to tam nenašlapeš.Teoreticky klapne i to "D",ale ten se primárně používá jako "data oddíl".


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?
« Odpověď #9 kdy: 17. 03. 2013, 14:35:53 »
Acronis Disk Director 11 HomeShareware, ale plně funkční.

http://www.slunecnice.cz/sw/acronis-disk-director-home/
Více informací = rychlejší odpověď


Franta Kr

  • Host
Re:dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?
« Odpověď #10 kdy: 18. 03. 2013, 10:52:38 »
2 Kallell: Tipoval bych, že má počítač se SATA diskem, takže bez toho, že by tam na začátku instalace WXP nechal přes F6 načíst z diskety drivery k řadiči (nebo si je do instalačního CD přidal pomocí nLite), tak mu WXP disk vůbec "neuvidí". A dále, že WXP přepíší bootsector, takže aby bylo možno bootovat oba systémy, bude jej pak nutno opravit pomocí instalačního DVD W7.


Bart

  • Host
Re:dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?
« Odpověď #11 kdy: 18. 03. 2013, 14:20:21 »
Je to už delší dobu, co jsem někde četl,
že pokud se na 1 PC instaluje víc systémů Windows,
měly by se instalovat podle verzí, jak byly vydány.
Tedy například:
Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ...


Ale z textu, co tu psal přede mnou @kallell to zřejmě nemusí tak být ...

ll
v

Ahoj ,já mam WinXP,Vista Ultimate,Win7 Ultimate (pořadí instalace 7-XP-Vista)-takže ano jde to! ......

Prosím o upřesnění.


Franta_Kr

  • Host
Re:dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?
« Odpověď #12 kdy: 18. 03. 2013, 16:08:58 »
Doporučuje se instalovat novější systém na starší, protože novější bude ten starší znát. Určitě to ale půjde i obráceně, jen to nebude tak jednoduché, jak píše Kallell. XPčkový bootloader nebude umět zavést W7 (nepomůže ani úprava boot.ini). Je třeba vrátit tam boot loader W7 nebo použít nějaký univerzální. Větší problém bych ale viděl v těch driverech a tím bych proto začal. Pokud k tomu počítači nesežene XPčkové drivery, tak nemá cenu se do toho pouštět.


kallell

  • Host
Re:dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?
« Odpověď #13 kdy: 18. 03. 2013, 16:14:07 »
Pro p."Frantu Kr" ,Obejde se to bez těch úprav,já jsem u "jedniček a nul" od Win 95,tak vim o čem mluvim.Naučil jsem se jednu podstatnou věc: "Já jsem pánem počítače,né on muj!"  A pokud v (s)PC něco "nejde"neznamená to,že neexistuje jiná možnost(třeba to lišácky obejít)!Já mam ještě Fujitsu-Siemens Scaleo P (trošku z doby-už) a firma F-S mě ujistila,že mi na tom nepůjdou XP-čka (tenkrát jsem je kontaktoval,protože jsem nechtěl Visty,pro který byl stvořen).A?????? Jak to,že mam tři OS a v trochu "divným"pořadí se sata zapojením disku?A cvaká bez problému?Že by kouzlo :-\? Nebo "nejde,neznamená,že neexistuje jiná možnost?"
Neber to jako narážku to vážně NE,jen tim chci říci,že to jde i bez těch úprav,které jsi zde popisoval!!! Jo př.úpravu "multibootu" jsem již popsal,kde.
 Pro "Barta",asi bych to dokázal upřesnit,ale jistě by to bylo na dost řádků s otázkami a odpověďmi.Prostě jde to-vem si CD XP,rozděl disk a loupni to při instalaci na něj.Ten disk musíš vytvořit před instalací(před vložením inst.CD XP),je to jednodušší. Zkus to uvidíš ::)!
 Pro ostatní-VÁŽNĚ(!!!) mam tyto Win nainstalovaný v pořadí jakým jsem psal!


kallell

  • Host
Re:dotaz je-li možné k win7-64 nainstalovat win xp?
« Odpověď #14 kdy: 18. 03. 2013, 16:31:19 »
Tady je odkaz na obrázek,abyste mi věřili.  http://postimage.org/image/qibflgro3/
 Jo a souhlasim s "Franta Kr" ovladače budou problém!!! Ale co kdyby se někde vygooglili aspoň "Beta"verze? Samozřejmě "Radku" nejdřív jdi po ovladačích jelikož se připojuji k příspěvku "Franty Kr"-nejsou-li ovladače,nemá smysl to XP tam rvát!!!