Autor Téma: Ubuntu linux- problém s češtinou  (Přečteno 12836 krát)

Radka

  • Host
Ubuntu linux- problém s češtinou
« kdy: 26. 12. 2012, 16:41:24 »
Prosííím někoho kdo rozumí OS Ubuntu Linux- dostala jsem nový netbook Asus 1015cx s OS Ubuntu Linux, na kterém nejde čeština, připojení na wifi ani když jsem si stáhla Avast nejde naistalovat. Co s tím poraďte

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Ignac50

  • Host
Re:Ubuntu linux- problém s češtinou
« Odpověď #1 kdy: 26. 12. 2012, 21:45:28 »
Omlouvám se, že neporadím úplně - AVAST nepůjde nainstalovat, protože se jedná a windowsí aplikaci a na další problémy bych radil server root.cz (to jsou ubuntisti)


horfrant

  • Host
Re:Ubuntu linux- problém s češtinou
« Odpověď #2 kdy: 27. 12. 2012, 07:04:07 »
Avast je opravdu jen aplikace pro Windows, ale v Linuxu antivir nepotřebujete, protože je to jinak založený systém a ten do souborů, které vlastní správce ani nikoho přes fireval nepustí. Jen si nesmíte zapomenout tuto funkci zapnout, pokud se to při instalaci nestalo automaticky a dále si vytvořit ještě jeden svůj pracovní profil, kde si zakážete činnosti se systémovými soubory a v něm si můžete normálně pracovat. Profil správce je pak jakási záchranná brzda, která tím že má a složitější heslo a neužívá se pořád brání jeho odposlechu (WiFi) apod.
Co se týká té češtiny to Vám asi neřekli předem při koupi, že použili anglickou mutaci, ale vzhledem k tomu, že žádný Linux nemá licenci, tak si tam můžete nainstalovat jakýkoliv jiný.
Existuje i Ubuntu v češtině, jen pokud je uživatel zvyklý na Windows tak bych doporučoval něco komfortnějšího např. SUSE a zde je odkaz:   cs.opensuse.org/
Postup - stáhnete si na jakémkoli počítači úvodní DVD resp. obraz - vypálíte DVD a instalujete nový systém do počítače, ze kterého si ale předem zálohujte vše co nechcete ztratit, protože veklá většina instalací již počítá s formátováním HDD.


horfrant

  • Host
Re:Ubuntu linux- problém s češtinou
« Odpověď #3 kdy: 27. 12. 2012, 07:14:11 »
Ještě malý doplněk, teď jsem si uvědomil, že netbook nemá optiku, tak se ten obraz nového sytému v češtině musí rozbalit na flešku, stačí 8GB a v setupu počítače přesměrovat boot na USB.