Autor Téma: Neznámý uživatel  (Přečteno 5368 krát)

Patrik

  • Host
Neznámý uživatel
« kdy: 04. 02. 2013, 18:54:48 »
Dobrý den.
Nedávno jsem nechal wokna provést aktualizaci a pár dní poté jsem si ve svém oblíbeném časopisu přečetl že se nějaký škodlivý program, nebo co si na ten způsob jménem „Flame“ vydává za wokna. Bohužel jsem byl nucen platit kreditní kartou a bojím se o bezpečí účtu. Chtěl bych se zeptat co to je za účet a jak se s ním vypořádat.
Zde je link na obrázek
http://haxxo.rajce.idnes.cz/nastenka#wut.jpg
Předem děkuji.

Patrik

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:Neznámý uživatel
« Odpověď #1 kdy: 04. 02. 2013, 21:19:11 »
Dobrý den,

jde o již neplatného uživatele. Stává se to po formátování disku,

po odstranění uživatele z počítače nebo odstranění síťového disku.

.Stačí tento účet odstranit a to tak, že převezmete oprávnění a pak

odstraníte.
Více informací = rychlejší odpověď


mluno

  • Host
Re:Neznámý uživatel
« Odpověď #2 kdy: 01. 03. 2013, 13:07:45 »
Stává se to též při přenosu disku do jiného počítače. Onehdy jsem nemohl přečíst ani root adresář, protože v tom seznamu byly tři právě takoví uživatelé, jeden z nich byl vlastník. Ten disk byl z počítače se systémem W2000, který zřejmě nepřiřazuje práva uživateli everyone a pod (System, PC, Administrators). Bylo to o něco složitější, protože jsem musel sebe (s příslušnými právy) přiřadit do všech podadresářů.
Ještě doplnim, že uživatelská práva se dědí podle jejich nastavení, takže by bylo dobré začít u zdroje (podívat se na podrobnosti, kde bude zděděno od: ...), abyste nemusel to mazat u každé položky zvlášť (pokud je to bývalý uživatelský účet, je dost pravděpodobné, že to bude mít přiřazeno více souborů).