Autor Téma: z VGA na HDMI  (Přečteno 11076 krát)

jajar

  • Host
z VGA na HDMI
« kdy: 19. 02. 2013, 18:53:04 »
Potřeboval bych poradit, mám ntb s výstupem VGA , USB a jacky na připojení sluchátek s mikrofonem. Chci se propojit s novou LCD tv která má vstup HDMI. Bude mi stačit tento převodník? http://www.peco.cz/eshop/i-27719/ nebo tento      http://www.ab-com.cz/podle-vyrobce/manhattan/manhattan-adapter-vga-hdmi-prevodnik-audio-video.html  nebo jestli je ještě jiná varianta levnější.       Děkuji za odpovědi Karel.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


mluno

  • Host
Re:z VGA na HDMI
« Odpověď #1 kdy: 22. 02. 2013, 10:29:47 »
Je to asi jediná rozumná varianta. Já jsem tohle řešil u stolního počítače (ne že by televize neměla VGA, ale to bylo už obsazené a zbývalo jen HDMI - tehdy jsem neměl žádný přístroj, co by měl hdmi výstup, tak bylo volné), tam jsem to nakonec vyřešil výměnou grafárny mezi počítači(původní měla 2xVGA + TV, ta druhá měla VGA+DVI+TV a z DVI jsem lehce udělal HDMI (redukce za 50 korun, nebo kabel, který stojí stejně bez ohledu na to, jaké má konektory na koncích)). Po tomto jsem taky koukal a mám v hlavě čtyři stovky, ale je dost možné, že si to s něčím pletu. Zkusil jsem se podívat, ale nějak to zmizelo ze sortimentu (měli to v mironetu). Vzhledem k tomu, že jsem to vyřešil jak píšu výše, tak s tím převodníkem zkušenost nemám.
Pak je ještě varianta externí grafické karty do USB, ale to bude o něco dražší (možná 1500) a taky náročnější na procesor. A nebo grafárna do rozšiřujícího slotu (PCMCIA nebo ExpressCard), ale nevzpomínám si, že bych to kdy viděl, jen nevidím rozumný důvod, proč by to neexistovalo.