Autor Téma: jak rozsekat soubor .mp3  (Přečteno 12082 krát)

Vladimír Klen

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
jak rozsekat soubor .mp3
« kdy: 13. 02. 2013, 17:08:10 »
Prosím o radu jakým software rozdělit soubor .mp3 na více souborů (rozdělit na jednotlivé písně).
Děkuji za odpověď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jan

  • Host
Re:jak rozsekat soubor .mp3
« Odpověď #1 kdy: 13. 02. 2013, 17:41:00 »
Doporučil bych- Audacity- česky, zdarma, jednoduchý.


Vladimír Klen

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:jak rozsekat soubor .mp3
« Odpověď #2 kdy: 13. 02. 2013, 17:50:11 »
Děkuji, vyzkouším


radek

  • Host
Re:jak rozsekat soubor .mp3
« Odpověď #3 kdy: 16. 02. 2013, 09:29:24 »
použij jednoduchý prográmek - mp3 knife, je tu ke stažení!


mluno

  • Host
Re:jak rozsekat soubor .mp3
« Odpověď #4 kdy: 20. 02. 2013, 17:35:34 »
MP3 Direct Cut
před delší dobou jsem ho stáhnul ze slunečnice a používám dodnes. Pak mám ještě placený program, jméno si nevzpomenu, ale ta cena 120 korun neni nijak likvidační a když si dáte v alza seřadit multimediální sw od nejlevnějšího, bude na jedné z prvních pozic.

mp3DirectCut 2.11
Copyright (c) 2000-2009 Martin Pesch

http://www.mpesch3.de

mp3DirectCut is FREEWARE. You can freely use this software and distribute copies of the ORIGINAL distribution file.


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


benži

  • Host
Re:jak rozsekat soubor .mp3
« Odpověď #5 kdy: 21. 02. 2013, 08:41:30 »
Souhlas s "mluno"--jen dodám že:

Je to program, který umožňuje editovat MP3 soubory přímo bez nutnosti dekomprese na PCM formát.. Proto zde nehrozí ztráta kvality dekompresí a kompresí formátu MP3. Ovládání programu je přehledné a snadno pochopitelné, navigace v načteném MP3 souboru jednoduchá. Umožňuje změnu hlasitosti výběru, vyřezávání, přemisťování výběrů atd.
http://www.slunecnice.cz/sw/mp3directcut/

je to freeware, akorát anglicky, ale to by nemělo vadit ;)


mluno

  • Host
Re:jak rozsekat soubor .mp3
« Odpověď #6 kdy: 21. 02. 2013, 12:44:27 »
Děkuji za doplnění.
Existuje ale český překlad, já osobně ho mám akorát na tom počítači, ze kterého momentálně píšu (právě se o tom přesvědčuji, ne vše je přeložené a ne vše je přeloženo správně), na některém z ostatních (a možná na všech) ho mám anglicky. Program je to ovšem německý - naštěstí si němci už nemyslí, že jejich řeč je světová a taky publikujou anglicky. Výborná je i možnost přidání id3 tagů, relativně pohodlně. Trochu těžkopádná je změna umíštění řezu (ne vždy funguje detekce mezer spolehlivě, bývá to dané charakterem a kvalitou nahrávky a je nutná oprava/úprava), já to dělám editací cue souboru, protože na jiný způsob jsem nepřišel.

Já to včera psal ve spěchu, tak jsem se moc nerozepisoval. Ten druhý, mou jmenovaný, program, který je vhodný spíše na wavy (PCM) se jmenuje Magix MP3 Maker, stojí cca 100-150 korun podle toho jaká je nálada trhu. Je výborný, pokud chce člověk výsledek exportovat na audio CD, nebo pokud je vstup PCM Wav nebo ogg apod (mp3 direct cut zvládne opravdu jen mp3), ve všech ostatních případech postačí mp3 direct cut. Každopádně i díky té ceně jsem si ho pořídíl na většinu počítačů (což znamená celkem tři kusy, tři licence).
Ještě v dřevních dobách (tak před 10 lety) jsem používal program své vlastní výroby, který měl několik zásadních nedostatků. Pracoval pouze a jen s wavy s omezením na 2 gigabajty (to bylo nepodstatné při omezení souborů na 4 giga (win9x a FAT vůbec) a 2 gigový wav měl několik hodin). Druhá nevýhoda byla, že se místa rozdělení zadávala číselně (zjištěná předem na základě přehrání v nějakém přehrávači), nikdy jsem neimplementoval žádný dělící algoritmus, a vše skončilo ve fázi zkoušení (matně si vzpomínám na výpočet RMS a jejího zobrazení v grafu). Základní výhoda byla, že pracoval taky nedestruktivně, což ale u wavu, kde elementem je sampl, není tak složité.  Každopádně několik gramodesek jsem tak zpracoval. Tehdy nemohlo být ani pomyšlení na real-time kódování do mp3, tehdejší počítač tak tak zvládal data ze zvukové karty streamovat do souboru. Přehrávání (dekódování) mp3 mu šlo taky jen tak tak. Potom jsem měl jinou práci (studijní povinnosti atd.) a s pořízením gramofonu, který rovnou zapisoval mp3 a s obměnou počítačů (kde také už bylo výhodnější zaznamenávat mp3) jsem právě narazil na tento program, který seká mp3 podle jejich elementů a tedy nedestruktivně (původní plán byl převést to na PCM a vylepšit svůj program).
Apropos, potřeboval bych něco podobného na videosoubory (mpg, ts), něco co mi soubor umožní rozsekat po částech obsažených v souboru, bez nutnosti projít kolečko dekomprese-zpracování-komprese (zatím to řeším použitím zbytečně vysoké kvality, tak, aby artefakty vzniklé trojí kompresí byly co nejméně patrné, je to náročné na čas i na odkládací prostor).


wopi

  • Host
Re:jak rozsekat soubor .mp3
« Odpověď #7 kdy: 21. 02. 2013, 14:54:34 »
nejlepší je rozsekat to sekerou  8)