Autor Téma: Zlé sektory na NTFS  (Přečteno 19920 krát)

Palo

  • Host
Zlé sektory na NTFS
« kdy: 02. 02. 2013, 17:01:48 »
Zdravím všetkých! Poprosil by som od vás radu. Pracoval som v bootovatelnom minixp (teda nabootované z h. cd) a kpíroval som nejaké veci na môj externý disk (Sea...1 TB). Po chvíľke error, že disk je asi odpojený, svietil, no nič. Spustím normálne windows 7 z môjho interného hdd a môj externý disk nikde, iba local disc K:/ a po kliknutí na ňho nič, lag. Po odpojení disku len error, musíte naformátovať. Ani partion wizard nukazuje nič, stále len updating system information... Ani ten minixp ho nepozná. Iba linux ho vie otvoriť ale niektoré súbory čo sa mi stihli nakopírovať sú nezmazateľné, skúsil som ten disk dať check v linuxáckom partion editory, no error niečo so zlými clustermi. Potom som skúšal všetko možné, aj urobiť scan cez to boot cd no nenašil žiadne errory, zatiaľ (chce to 30 hodín čo ja nad tým nemienim stráviť, lebo neviem naisto výsledok). Proste wo windowse je ten disk nerozpoznateľný, v linuxe píše že má errory a nejde skontrolovať. Aj keď spustím chkdsk /f a dám K:, tak to napíše že can´t get direct access. Prosím, neexistuje nejaký spôsob, alebo nejaké boot cd čo opravý ten NTFS systém, a urobí aj to aby to bolo windowsom čitateľné? Ďakujem P.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


kallell

  • Host
Re:Zlé sektory na NTFS
« Odpověď #1 kdy: 02. 02. 2013, 18:58:20 »
Ahoj,myslim,že to ten HDD má zasebou! Ale je taky možný,že se zhroutila tzv. "tabulka FAT"!Něco podobnýho se mi stalo taky(prostě mi při práci zmizel disk a začalo mi to házet chyby jako tobě),ale naštěstí jsem věděl jak se mi to stalo(právě ta tabulka FAT) a dal jsem to do kupy a to bez ztráty dat. Pomohl mi k tomu sw= Paragon partition manager=!Umí s disky divy a to i s "tabulkami FAT".No uvidíš co ti poradí ostatní.


Franta Kr

  • Host
Re:Zlé sektory na NTFS
« Odpověď #2 kdy: 03. 02. 2013, 10:18:39 »
Zkusil bych ten disk nejprve otestovat nějakým programem pro základní HW kontrolu HDD, který otestuje čitelnost jednotlivých sektorů. Většina výrobců HDD takové programy nabízí. Jámám ale nejraději freewarovy MHDD. Bohužel je už dost starý a tak nedokáže pracovat s novými SATA řadiči, takže pak disk "nevidí".


Palo

  • Host
Re:Zlé sektory na NTFS
« Odpověď #3 kdy: 03. 02. 2013, 13:19:55 »
Ahoj,myslim,že to ten HDD má zasebou! Ale je taky možný,že se zhroutila tzv. "tabulka FAT"!Něco podobnýho se mi stalo taky(prostě mi při práci zmizel disk a začalo mi to házet chyby jako tobě),ale naštěstí jsem věděl jak se mi to stalo(právě ta tabulka FAT) a dal jsem to do kupy a to bez ztráty dat. Pomohl mi k tomu sw= Paragon partition manager=!Umí s disky divy a to i s "tabulkami FAT".No uvidíš co ti poradí ostatní.

No asi tie tabuľky musel som cez minixp všetko znova scanovať potom naformátovať a ešte raz cez partion manager formatovať, a uvedomujem si že všetky dáta sú fuč. Neporadíte mi ešte nejaký data recovery pre ntfs, a aby obnovil iba tie "dobré" sektory?


kallell

  • Host
Re:Zlé sektory na NTFS
« Odpověď #4 kdy: 03. 02. 2013, 18:04:20 »
No já ti doporučoval ten "Partitiom manager",tam by sis tabulky opravil-pokud to je chyba tabulek-bez ztráty dat! No to je už jedno. Kolik si tam měl dat? Já jen,že když budeš tady hledat ,narazíš na vlákno ,kde se dozvíš čím "vylovit" data zpět. A navíc přibližnou dobu obnovování.Počítej řádově hodiny!!!
Pokud do toho pujdeš ,zkus- "Zero assumtion recovery",je to profi program,takže nee free,ale fachá!!! Samozřejmě jich je mnohem víc,ale pochybuji,že nějaká volná verze existuje a navíc na ca. 95% (tento mam odzkoušenej,takže proto ho doporučuji).Dřívávějc jsem měl i soft "Restoration (nějaký číslo)",ale to je hafec dlouho a nepamatuji si jeho výkonost-promiň!
ZAPOMEŇ!!! Na softy typu Recuva!!!!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0