Autor Téma: Přípona mkv o velikosti 8,5 Gb se nevejde na externí disk 500 Gb  (Přečteno 8318 krát)

Martin

  • Host
Prosím o radu mám film full hd s příponou mkv o velikosti 8,5 Gb a nevejde se mi na externí pevný disk o velikosti 500Gb a nemám zaplněné místo ani zpoloviny zůstatek mi ukazuje 255 Gb volného místa, mám disk naformátovaný na FAT32. Prosím o radu, ale ne tipu o virech atd. tohle mám vyřešené. Díky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin

  • Host
Re:Přípona mkv o velikosti 8,5 Gb se nevejde na externí disk 500 Gb
« Odpověď #1 kdy: 20. 10. 2012, 23:17:22 »
Musím svého jmenovce upozornit, ža na souborový systém FAT32 lze uložit soubor maximálně do velikosti 4 GB. Problém tedy nemáš s místem na disku, ale s příliš velikým souborem.

Možnosti řešení :

1/ překonvertovat oddíl např. na NTFS (použij třeba EaseUS Partition Master Home, který je freeware)

2/ nebo soubor rozděl na menší díly třeba programem Total Commander nebo WinRar, oba jsou ale shareware (smíš používat jen nějakou zkušební dobu a pak zakoupit nebo odinstalovat). Podobné funkce jako WinRar má i freeware 7-Zip a většinou i dokonalejší kompresi, ale je o něco pomalejší. A obdobně je to i s nejlepším souborovým manažerem Total Commanderem, který lze částečně nahradit freewarem FreeCommander


Martin

  • Host
Re:Přípona mkv o velikosti 8,5 Gb se nevejde na externí disk 500 Gb
« Odpověď #2 kdy: 21. 10. 2012, 09:40:06 »
Díky moc za radu jenom bych se chtěl ještě zeptat jestli disk naformátovaný do NTFS mi z něho půjde spustit film do televize ?


Martin

  • Host
Re:Přípona mkv o velikosti 8,5 Gb se nevejde na externí disk 500 Gb
« Odpověď #3 kdy: 21. 10. 2012, 13:13:13 »
Druhý dotaz je strašně obecný, připojuješ to přímo fo televize nebo nějakého rekordéru pod televizí? Uveď co nejvíc informací a doufej, že se někdo ozve a poradí. Já to určitě nebudu! Bohužel přes značné zkušenosti s počítači je pro mě všechna ostatní elektronika "španělská vesnice".

Osobně bych asi postupoval takto :

1/ odzálohovat si data z externího disku, protože EASEUS umí jen konverzi na NTFS, ale už ne zpět a při neúspěchu se bude muset externí disk znovu naformátovat na FAT32

2/ zkusit to konverzi na NTFS a připojení k televizi

3/ v případě neúspěchu vrátit vše do původního stavu a pak bych hledal program pro úpravu videa (je jich dost - většinou placených), kterým bych si film rozdělil na dva díly o velikosti každého do 4 GB

Víc už nemohu poradit, třeba se ozve někdo se zkušenostmi s video. Určitě dej vědět, jak to dopadlo.


Jirka

  • Host
Re:Přípona mkv o velikosti 8,5 Gb se nevejde na externí disk 500 Gb
« Odpověď #4 kdy: 22. 10. 2012, 20:22:12 »
Mohl by ti pomoci následující příkaz: "  convert c: /FS:NTFS " . A je lepší to mít jako soubor typu .bat . ( Odzkoušeno na WinXp ).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Radim

  • Host
Re:Přípona mkv o velikosti 8,5 Gb se nevejde na externí disk 500 Gb
« Odpověď #5 kdy: 01. 11. 2012, 22:42:51 »
Dobry den, ja osobne pokaždé když koupím nový HDD tak ho hned přeformátuji na NTFS , nebot stahuji filmy a hry větších velikosti a měl bych problem je překopirovat.Pouštím z něj i filmy na televizi, takže podle mé osobni zkušenosti to jde :)


Martin

  • Host
Re:Přípona mkv o velikosti 8,5 Gb se nevejde na externí disk 500 Gb
« Odpověď #6 kdy: 03. 11. 2012, 02:27:25 »
Diky za odpoceď, ale co jsi nám řekl nového ? Vsu uz jsem jmenovci davno radil, jen se bohužel doteď neozval s tim. co pomohlo a co ne. Hezký večer. M