Autor Téma: Nejde video jen zvuk  (Přečteno 10518 krát)

Free

  • Host
Nejde video jen zvuk
« kdy: 20. 05. 2013, 20:51:02 »
Dobrý den prosim o radu nedavno mne bez mnou provedenych zasahu prestalo jit video preinstalace kodeku ani prehravacu nepomohla musel sem dat format a novou inst systemu ted mne vse 14dni chodilo a opet to same mam jen zvuk a misto videa jen stridani modre zelene atd obrazovky nemohlo by to mit neco spol s aktualizaci widlows mam xp diky za kazdy napad uz mne  to s...e

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Křunda

  • Host
Re:Nejde video jen zvuk
« Odpověď #1 kdy: 21. 05. 2013, 16:10:24 »
Grafika! On board nebo karta. Kartu vysunout a znovu zasunout. Přeninstalovat ovladače - vyhledat na netu aktualní.


Free

  • Host
Re:Nejde video jen zvuk
« Odpověď #2 kdy: 21. 05. 2013, 19:14:50 »
kartu sem vyndal zandal nainastalil ovladace a nic jde mne jen wmw format


Franta Kr

  • Host
Re:Nejde video jen zvuk
« Odpověď #3 kdy: 21. 05. 2013, 21:16:46 »
Co je to za HW? Jaký player? Dělají to všechna videa nebo jen některá? Nejprve bych se zabýval ovladači grafiky a jejím nastavením, potom kodeky. Zkusil bych i jiný player.


Free

  • Host
Re:Nejde video jen zvuk
« Odpověď #4 kdy: 23. 05. 2013, 15:38:39 »
prehtravace to delaji vsechny, nejaka videa mne jdou nejaka ne po preinstaleni mne slo vse ted zas jen neco. asi bude problem v kodekach ale jeden den mne jde vse druhej prijdui nic nestahuju neaktualizuji a nejde mne polovina veci. grafika Asus gforce6600

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Free

  • Host
Re:Nejde video jen zvuk
« Odpověď #5 kdy: 23. 05. 2013, 16:31:13 »
tak problem je asi v ovladacich grafiky nebo samotne grafice po preinstalovani ovladacu z cd od karty mne vse jde jak stahnu posledni aktualni ovladace tak to prestane chodit


mluno

  • Host
Re:Nejde video jen zvuk
« Odpověď #6 kdy: 23. 05. 2013, 16:34:04 »
Dalo by se zkusit přehrávač, který nevyužívá systémové kodeky (VLC), případně spustit nějakou diagnostiku videa, aby se zjistilo, jestli je problém ve grafické kartě nebo v dekóderech. Instalace kodekových balíčků naslepo je dost nebezpečná a může napáchat víc škody než užitku. Je opravdu potřeba lokalizovat problém. WMV je kontejner pro video, které by měl systém windows podporovat bez dopomoci (však se nejmenuje nadarmo Windows Media Video). Takže problém by mohl být v těch proudech v něm - jaké jsou a má na ně systém dekódéry. Ale do WMV by mělo patřit jen to co systém dokáže (ale zapouzdřit se tam dá leccos, i když v době matrošky to neni potřeba).
Spíš bych směroval pátrání tímto směrem. A pokud jde o "kodeky", nesmí se zapomenout, že jsou potřeba tři komponenty - splitter, dekódér obrazu a dekódér zvuku. Popis chyby by směřoval k tomu, že chybí dekódér obrazu. V jakém formátu je obraz v tom souboru wmv a má na něj systém dekódér? Pokudmovšem nejde žádné video - měla by jít alespoň instruktážní videa z nápovědy windows - je problém v grafice. A nemusí to být jen vadná GK.
Koukám, že je problém vyřešený, zatímco jsempsal ty litanie. Jak vidim moje antipatie k aktualizacím za každou cenu není zas tak nesmyslná.