Autor Téma: Retuš fotografií  (Přečteno 14882 krát)

Liliana011

  • Host
Retuš fotografií
« kdy: 15. 05. 2012, 23:12:08 »
Ahojky, nevíte někdo, zda se dá v programu Portrait Professional 10.8 vyretušovat celá postava?
Popř. který jiný program by byl na to vhodný.
A druhý dozázek mám na šablony... viděla jsem fotografie dětí, které byly doplněny o motýla, ptáka apod.
Nevíte, který programy by taková kouzla uměl?
Díky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


benži

  • Host
Re:Retuš fotografií
« Odpověď #1 kdy: 16. 05. 2012, 09:24:31 »
Toto a mnoho dalšího svede výborně tento program--


http://www.slunecnice.cz/sw/photoscape/


kašpi

  • Host
Re:Retuš fotografií
« Odpověď #2 kdy: 16. 05. 2012, 11:10:54 »
Taky výborný, jednoduchý program,který zvládne vygumování osob z fotografií a mnoho dalšího je "PhotoFiltre" (je zdarma a lze k němu stáhnout i češtinu) : http://www.slunecnice.cz/sw/photofiltre/


kašpi

  • Host
Re:Retuš fotografií
« Odpověď #3 kdy: 16. 05. 2012, 11:14:48 »
Tady je PhotoFiltre i s se stažežením češtiny : http://www.stahuj.centrum.cz/grafika_a_design/spravafotografii/photofiltre/


Liliana011

  • Host
Re:Retuš fotografií
« Odpověď #4 kdy: 16. 05. 2012, 22:30:41 »
Dobrý večer,
děkuji za rady. Programy jsem vyzkoušela, ale pořád to není ono, co bych si představovala  8)
Co se týká programu Portrait Professional 10.8, tak ten by mi vyhovoval. I bych si ho koupila, ale vyhladila jsem tam pouze obličej, ovšem ruce zůstaly nevyhlazeny, což se mi vůbec nelíbí. Proto mne zajímalo, zda někdo nevíte, jestli to v tom programu vůbec jde??? 8)
V těch dalších programech jsem se dívala, že tam jsou obrázky, které lze vložit na fotografii, ale představovala bych si něco víc profi
lépe propracované obrázky motýlů, ptáků atd...
Nemusí to být vyloženě program zdarma, když bude dobý, ráda do něj zainvestuju.

Děkuju

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


tibar

  • Host
Re:Retuš fotografií
« Odpověď #5 kdy: 17. 05. 2012, 05:43:24 »
Ahojky, nevíte někdo, zda se dá v programu Portrait Professional 10.8 vyretušovat celá postava?
Popř. který jiný program by byl na to vhodný.
A druhý dozázek mám na šablony... viděla jsem fotografie dětí, které byly doplněny o motýla, ptáka apod.
Nevíte, který programy by taková kouzla uměl?
Díky

skus Teorex Inpaint


tibar

  • Host
Re:Retuš fotografií
« Odpověď #6 kdy: 17. 05. 2012, 06:51:20 »
a Magic Photo Editor


benži

  • Host
Re:Retuš fotografií
« Odpověď #7 kdy: 17. 05. 2012, 07:45:19 »
Pro "Liliana 01"
"V těch dalších programech jsem se dívala, že tam jsou obrázky, které lze vložit na fotografii, ale představovala bych si něco víc profi
lépe propracované obrázky motýlů, ptáků atd.."

je nutno se podívati blíže na možnosti programu "photoscape",----není nutné vybírat s pouze navržených návrhů,ale je možno stáhnout si z milionu možností na "netu" a použít.Lze i ve verzi HD,a vložit do vybraných fotografií.
To samé se týká možností "vyhlazování".
Je zřejmé,že jsi možnosti tohoto programu vyzkoušela velmi povrchně,což je škoda.


kašpi

  • Host
Re:Retuš fotografií
« Odpověď #8 kdy: 17. 05. 2012, 08:20:46 »
Pro Liliana 011:
Sohlasím s "benži", myslím že jsi nepochopila, že když retušuješ fotografii nesmíš používat automatické úpravy, vše se musí dělat ručně ( zvětšíš si fotografii, třeba do bodů a retušuješ, gumušeš, vyhlazuješ atd...). Musíš si uvědomit, že na fotografii strávíš nějaký čas, je to totiž práce. Když já retušuji, tak mi práce na jedné fotce trvá i 30min. I ten jednoduchý program zdarma, který jsem doporučoval (PhotoFiltre)to umí (spíš jestli umíš retušovat ty?). Jinak já k veškerým úpravám fotegrafií, včetně retuše používám "Zoner Photo Studio 14", je to placený program, ale nevím zda ti ho mám doporučovat, když nezvládáš jednoduší programy :D


Liliana011

  • Host
Re:Retuš fotografií
« Odpověď #9 kdy: 17. 05. 2012, 23:03:19 »
Pánové děkuji :),
tak máte pravdu, že jsem na to jen mrkla, koukla a řekla si, ti nevim, to asi ne..... ::) :P ;D (co se týče těch obrázků)
A taky doufala, že najdu něco, kde se nebudu muset piplat s každou fotkou, jako jsem to dělala doposud.... 8)
Ale když upravuju 300 fotek za večer, tak se mi nechce mazat každej pupínek klonovacím razítkem a gumou....už mě bolí z toho ruka  ;D., aj ta automatika by se pak hodila...kurňa


kašpi

  • Host
Re:Retuš fotografií
« Odpověď #10 kdy: 18. 05. 2012, 08:34:03 »
Když upravuješ 300 fotografií za večer nebylo by lepší si pořídit nějaký profesionální nástroj na úpravu fotografií jako je např.Adobe Photoshop, Zoner Photo Studio adt. ? :) ;)


kašpi

  • Host
Re:Retuš fotografií
« Odpověď #11 kdy: 18. 05. 2012, 08:46:37 »
A ještě perlička. Není to tak dávno co jsem retuš dělal retušovacím štětečkem a retušovací barvou na pozitivní fotografii nebo na negativ filmu. Když jsem něco zkazil, tak vracení zpět nebylo tak jednoduché jak je to dnes v elektronické podobě, ale čas strávený nad jednou fotografií byl možná ještě delší. :D :D . Když má fotografie za něco stát, tak to něco stojí-čas i peníze ;D


Liliana011

  • Host
Re:Retuš fotografií
« Odpověď #12 kdy: 18. 05. 2012, 09:09:24 »
Adobe Photoshop mám  8), ale chtěla jsem něco na vyhlazení vrásek atd., prostě další program, který mi to usnadní....


Durian

  • Host
Re:Retuš fotografií
« Odpověď #13 kdy: 21. 05. 2012, 14:25:40 »
Imignomic Portraiture je plugin do Photoshopu a dělá za Vás přesně to, co potřebujete: Nastaví se hodnoty vyhlazení vrásek a použití různých efektů a poté se dávkovou konverzí zpracuje např. těch 3OO fotek.


Liliana011

  • Host
Re:Retuš fotografií
« Odpověď #14 kdy: 22. 05. 2012, 15:08:13 »
Super, děkuju