Autor Téma: Obnovení smazaných fotografií  (Přečteno 11702 krát)

Martina

  • Host
Obnovení smazaných fotografií
« kdy: 10. 05. 2012, 09:49:25 »
Dobrý den,
pokoušela jsem se obnovit smazané fotografie z foťáku FUJIfilm FinePix A800 skrze asi 4 programy. (Recuva,PC Inspector Smart Recovery ,ale ten mi ani nešel otevřít,jelikož nepodporuje Windows7 nejspíš  :o), Undelete, Recover Files) a vždy mi to našlo fotografie od roku 2009 do roku 2011 a já se snažím obnovit fotky z tohoto týdne ( 7.5.2012). Vyfotilo se par fotek,smazaly se a fotilo se dál... Prosím o rady. Děkuji  :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


benži

  • Host
Re:Obnovení smazaných fotografií
« Odpověď #1 kdy: 10. 05. 2012, 11:08:34 »
TestDisk & PhotoRec 6.10


benži

  • Host


Martina

  • Host
Re:Obnovení smazaných fotografií
« Odpověď #3 kdy: 11. 05. 2012, 20:57:48 »
děkuji,ale vůbec nevím jak se s tímhle dělá :O už jsem na tenhle program koukala dřív,ale odradilo mě právě už jen jak to vypadá :O


benži

  • Host
Re:Obnovení smazaných fotografií
« Odpověď #4 kdy: 11. 05. 2012, 21:18:17 »
Zde máš návod jak krok za krokem program použít.
Je v angličtině,ale s tím s pomocí google translátoru poradíš.

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


benži

  • Host
Re:Obnovení smazaných fotografií
« Odpověď #5 kdy: 11. 05. 2012, 22:18:32 »
Jen ještě krátce,tvůj problém by měl vyřešit-- bod 13--v tabulce


Martina

  • Host
Re:Obnovení smazaných fotografií
« Odpověď #6 kdy: 13. 05. 2012, 22:44:39 »
tak s programem jsem se tak nějak dá se říct naučila...mám obnovené fotografie například i z dovolené,kde jsem byla před 3 roky... spoustu fotek... fotky z toho dne,které sháním,ale ty co se mi omylem smazaly ne!!! :( už fakt nevím.A navíc to mám jako náhledy -že se to rozklikne jako malá fotografie.


Martina

  • Host
Re:Obnovení smazaných fotografií
« Odpověď #7 kdy: 13. 05. 2012, 23:12:18 »
tak dobrý..s  náhledama jsem si poradila.stačí to přetáhnout na plochu..
a jinak vidim kódy těch fotek-čas pořízení,takže nějak to pujde.ale musím přijít na to jak :D


benži

  • Host
Re:Obnovení smazaných fotografií
« Odpověď #8 kdy: 13. 05. 2012, 23:27:38 »


Martina

  • Host
Re:Obnovení smazaných fotografií
« Odpověď #9 kdy: 14. 05. 2012, 19:51:33 »
benži: Jenže, já mám visty a windows 7 a to tenhle program nepodporuje :/


benži

  • Host
Re:Obnovení smazaných fotografií
« Odpověď #10 kdy: 14. 05. 2012, 20:51:57 »
Tak,tak-to mi uteklo. ;)


Martinaq

  • Host
Re:Obnovení smazaných fotografií
« Odpověď #11 kdy: 14. 05. 2012, 21:21:13 »
Teď se tu zas morduju s tim test diskem.
normálně tam vidím těch 10 fotek co chci obnovit- datum,čas pořízení a i jejich název a když zmáčku "céčko" na jedné z nich tak se mi obnoví vše staré krom nich.
jsem fakt z toho jelen už :O


mluno

  • Host
Re:Obnovení smazaných fotografií
« Odpověď #12 kdy: 15. 05. 2012, 14:05:56 »
Test disk & photo rec je na tohle nejlepší a pokud dáš použít "brute force" a prohledat úplně všechno, tak z disku dostane i to co tam nikdy nebylo. Ještě doporučuju zaknout kartu proti zápisu (pokud je to SD) a možná udělat její obraz. Přecejenom windowsy (zvlášť Visty, ale XP nejsou lepší) jsou vlezlý a mohly by ty smazané fotky (jejichž sektory jsou už volné pro další kládání) něčim přepsat. Test disk nepotřebuje r/w přístup, readonly disk mu nevadí - fotky neobnovuje na médiu, ale kopíruje do určeného místa.
Je to asi týden, co jsem takto obnovoval fotky z disku (paměťovky) u kterého se poškodil systém souborů. Našel vše potřebné a ještě těm souborům dal správné datum dle exifů.
Přede dvěma lety jsem obnovoval data ze zhrouceného harddisku a dodneška nevim co se povedlo a co ne. Ale nebylo to určitě stoprocentní, protože mi asi 8 videjí sloučil do souboru o velikosti 120 giga a z ostatních nadělal různě dlouhé kousky. A od té doby jsem se nedostal k podrobnějšímu určení zachráněných souborů. A protože to byly digitalizované videokazety, bude možná jednodušší provést digitalizaci znovu.
Doporučuju ze stránky projektu stáhnout nejnovější verzi, tady na slunečnici bejvá starší, která třeba před těma dvěma roky nenašla nic, protože měla dost omezenou podporu NTFS.


benži

  • Host
Re:Obnovení smazaných fotografií
« Odpověď #13 kdy: 15. 05. 2012, 15:38:37 »
Tak,tak,někdo kdo ví jak dál poradí jak na to .Nech Martino vědět jestli jsi to "domordovala" :)


Martina

  • Host
Re:Obnovení smazaných fotografií
« Odpověď #14 kdy: 15. 05. 2012, 19:41:01 »
mluno: mluvíš na mě už cizí řečí trošku :D
co je brute force?
nevíš teda proč se mi zkopírujou všechny fotky krom těch co potřebuju?vidím tam jejich název,čas pořízení..atd. jak jsem psala,ale pak se mi nezkopírují :(

benži: díky :) dám vědět