Autor Téma: Windows7  (Přečteno 10519 krát)

vláďa

  • Host
Windows7
« kdy: 06. 04. 2012, 09:23:12 »
Ahoj chtěl sem si zvětšit oddíl kde mám 7 bylo to uspešné ale 7 pak nestartují mám vložit cd na opravu..Já ho teď ale nemám dá se to opravit nějakým šikovným prográmkem nebo nástrojem od microsoftu?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


kallell

  • Host
Re:Windows7
« Odpověď #1 kdy: 06. 04. 2012, 21:20:29 »
ahoj,spíš napiš co se ti objevuje při startu.Něco se dá opravit bez CD (NTLDR,...).A pro příště s tou prací ohledně primárního disku s OS opatrně! Jakej soft k změně velikosti jsi použil?


kallell

  • Host
Re:Windows7
« Odpověď #2 kdy: 06. 04. 2012, 21:32:16 »
Existuje soft(vzpomněl jsem si),jmenuje se to "Windows Recovery Disc".Tudíš nepotřebuješ originální disk k opravě.Ale nevim zda-li je to placený (zatím jsem to nikdy nepotřeboval).K sehnání určo na Microsoftu. ;)


vláďa

  • Host
Re:Windows7
« Odpověď #3 kdy: 07. 04. 2012, 16:27:48 »
Použil jsem Easeus Partition Master.Ten recovery nemohu najít.


kallell

  • Host
Re:Windows7
« Odpověď #4 kdy: 07. 04. 2012, 17:29:37 »
Ahoj promin,na Microsoftu ho kupodivu nenajdeš.Ten si musí uživatel vytvořit sám.Návod psát nebudu.Ale můžeš si ho stáhnout z rapidu či na torrentech.Myslim,že by se o "krádež" jednat nemělo,jelikož nejsme neomylní ,né každý ví,že si má vytvořit recovery cd při instalaci či později a Microsoft by tuto možnost měl uvážit. :'(
 Pro zajímavost,do XP-ček recovery disky ofiko nejsou.XP má svý body obnovy.Od Vist jsou již opravný cd,ovšem jak jsem již psal,uživatel si ho musí vytvořit.Nebo stáhnout z netu.(Krádež? Myslim že ne,když jsem si už koupil za tisíce kopii Win,tak tohle by mělo být zdarma). ;) Volba,či rozhodnutí necham na každým z Vás.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:Windows7
« Odpověď #5 kdy: 07. 04. 2012, 19:21:56 »
to jue tak, že si každý myslí, že musí bezpodmínečně používat nástroje třetích stran a pak to takhle dopadá.
Windows 7 stabilně obsahují diskový manager a dá se jednoduše spustit příkazem diskmgmt.msc
Udělal by stejnou funkci jako Easeus Partition ......
 
Měl jsem ještě donedávna na webu program který generoval script pro vytvoření vlastního recovery CD jak s WinPE tak WinRE.
Stačilo si stáhnout nástroj Windows AIK a nainstalovat + mít (nebo i nemít) instalační DVD s Windows 7.
 
Bohužel jsem stránku zrušil.
 
Ač nerad, tak musím konstatovat, že systém se  z 90% již nepovede obnovit bez pokročilejších znalostí systému.
Můžeš vyhledat dle návodu od "kallell", ale žádné linky mi sem nevkládejte, jinak mažu!!
 
Není to legální, pokud nepoužijete originální instalační DVD Windows 7 + Windows AIK.
 
 
Více informací = rychlejší odpověď