Autor Téma: mam zaheslovany mcbook.jak dat novy os  (Přečteno 2118 krát)

swed23

  • Host
mam zaheslovany mcbook.jak dat novy os
« kdy: 18. 01. 2012, 18:15:47 »
zaheslovany mcbook jak dat novy os nebo ho dat do provozu

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


benži

  • Host
Re:mam zaheslovany mcbook.jak dat novy os
« Odpověď #1 kdy: 18. 01. 2012, 21:20:27 »
Hm,hm-----?
No, budiž.Jestli to zvládneš, tak takhle.

Pokud používáš Windows Vista nebo 7, můžeš odstranit heslo u administrátora přes Ubuntu Linux. Ten si nejprve stáhni a vypal pomocí programu ISO Recorder na CD. Disk vlož do mechaniky a v nově zobrazeném okně klikni na Try Ubuntu. Z horního menu zvol System, Administrator, Software Sources. V novém okně zatrhni volby: Community-maintained Open Source software (universe) a Softrware restricted by copyright or legal issues (multiverse). Klikni na Close a Reload. Následně z toho samého menu zvol System, Administration, a Synaptic Package Manager.

V nově otevřeném okně Search zadej příkaz chntpw, díky čemuž se zobrazí jméno tohoto programu v seznamu. Klikni na něj a zvol Mark for installation. Klikni na Apply a počkej, dokud nebude instalační proces dokončen. Nyní z horního menu vyber Places a na pevném disku zvol oddíl kde máš nainstalovány Windows. Jdi do adresáře Windows\system32\config a toto okno si nech otevřené. Z horního menu vyber Applications, Accessories, Terminal. Do příkazové řádky napiš cd /media/ (za cd je opravdu mezera) a cestu do tvojeho config adresáře (cd /media/windows/system32/config).

Zmáčkni Enter. Nyní napiš sudo chntpw -u logon SAM kde logon je jméno administrátorského účtu. Zmáčkni Enter. Zmáčkni číslo 1 a opět Enter. Na poslední otázku zmáčkni y. Nakonec zvol v horním menu tlačítko power a zapni Windows. Administrátorský účet bude bez hesla.
Tak do toho!kuk

  • Host
Re:mam zaheslovany mcbook.jak dat novy os
« Odpověď #2 kdy: 19. 01. 2012, 14:49:39 »
"zaheslovany mcbook jak dat novy os nebo ho dat do provozu"

Zeptej se na heslo toho,komu jsi ho štípnul! ;D