Autor Téma: Nejde mi nacitat externy HDD  (Přečteno 195941 krát)

vorko

  • Host
Nejde mi nacitat externy HDD
« kdy: 26. 12. 2011, 16:03:49 »
Prosim Vas o radu. Mam externy HDD My Book 1140 2TB, napajany sietovym addapterom, ktory sa pripaja cez USB. Mam na nom ulozene filmy, ktore si pozeram cez TV. Ale ked som nan kopiroval dalsie filmy z pc, tak mi vyplo prud a nasledne ked som zapol pc, uz mi nenacitalo v pc uvedeny HDD. Pred tym, ked som otvoril tento pocitac, bol pod pismenom F:/, no teraz tam uz nieje. Vsetky ostatne disky a jednotky sa mi zobrazuju v poho, az na tento externy HDD. Mechanicky by mal byt vporiadku, lebo mi ho roztoci a sprava sa ako predtym (po mechanickej stranke, a ked prejdem do Control panel (ovladacieho panelu) a dam zobrazit Device manager (spravcu zariadeni), tak tam mi ho najde, pod nazvom WD My Book 1140 USB Device. Dokonca, ked ho pripojim k pc, tak ma pc upozorni zvukovym signalom, ze bol pripojeny uvedeny disk, tak ako predtym a ked kliknem na ikonku bezpecne odobrat hardware, tiez je tam zobrazeny a da sa odpojit ako predtym. Skusal som ho spustit v inom pc, ale dopadlo to rovnako. Ked som ho skusal pustit cez TV, vyhodilo mi hlasku, ze USB sa nepodarilo nacitat a ze je tam poskodeny subor, alebo priecinok (nepamatam si presne). Prosim o pomoc, ako by som to spojazdnil, resp. ziskal data, co su na nom ulozene, nakolko tam mam celu svoju filmoteku, co som si tvoril cca 2 roky a nerad by som o to prisiel. za pomoc Vam vsetkym vopred dakujem...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:Nejde mi nacitat externy HDD
« Odpověď #1 kdy: 26. 12. 2011, 21:44:41 »
Tak odeber zařízení ze správce a restartuj pc.
Pokud je disk v diskmgmt.msc vidět, tak mu změň písmeno a cestu, potom restartuj explorer.exe ve správci úloh.
Více informací = rychlejší odpověď


Miloslav Ondrejica

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
Re:Nejde mi nacitat externy HDD
« Odpověď #2 kdy: 26. 12. 2011, 22:31:53 »
To by stalo za vyskusanie, ale ako mu mam zmenit pismeno a cestu? Lebo momentalne to vyzera tak, ze nema priradene ziadne pismeno.


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:Nejde mi nacitat externy HDD
« Odpověď #3 kdy: 27. 12. 2011, 00:19:04 »
Vždyť jsem ti to psal  ???
spusť správce úloh (Ctrl + Alt + Del) a zadej novou úlohu (Soubor => Nová úloha) a napiš diskmgmt.msc a klepni na "Enter".

Ve správci disků si najdi ten, který je externí (poznáš i podle velikosti) a klepni na něj pravým myšítkem a zvol volbu "Změnit písmeno a cestu ....".



Více informací = rychlejší odpověď


Miloslav Ondrejica

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
Re:Nejde mi nacitat externy HDD
« Odpověď #4 kdy: 28. 12. 2011, 04:03:56 »
Skusal som zmenit pismeno HDD, ale nejde mi to. Predtym bol pod pismenom H:/ (a bol pod nazvom disk 1) a teraz, pod pismenom H:/ mi pise disk 1 no media a ten moj HDD je oznaceny ako disk 2 Unknown a Not Initialized.
Ked som klikol pravym tlacidlom mysi na ten HDD (ako, ked chces prepisat pismeno HDD) a tam mi vyskocila tabulka, kde bolo: 1. Initialize Disk, 2. Offline, 3. Properties, a 4. Help. Po kliknuti na Initialize Disk sa mi zobrazila tabulka .

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:Nejde mi nacitat externy HDD
« Odpověď #5 kdy: 28. 12. 2011, 08:20:37 »
Asi tě nepotěším.
Disk je nyní ve formátu RAW a ten se dá naformátovat což znamená, že přijdeš o data.

Existují dvě možnosti a to:
1) použít nástroj pro obnovu dat GetDataBack a mít dostatek volného místa
2) Vytvořit rozšířený diskový oddíl  (k disku D přiřadíš disk Disk2)

Vyber si možnost a můžu poradit dál.
Více informací = rychlejší odpověď


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:Nejde mi nacitat externy HDD
« Odpověď #6 kdy: 28. 12. 2011, 08:29:18 »
Více informací = rychlejší odpověď


Miloslav Ondrejica

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
Re:Nejde mi nacitat externy HDD
« Odpověď #7 kdy: 29. 12. 2011, 18:22:21 »
Nieco som si uz nastudoval na nete, na zaklade informacii od teba a od uzivatelov z inych for a je to na 100% ako hovoris. Widows ho nedokaze precitat, resp. ropoznat a preto oznacil format toho HDD ako RAW. Napadlo ma, ci by nebolo mozne ho skusit otvorit v Linuxe a skusit vytiahnut odtial tie data. Teoreticky by si stym mohol Linux poradit, no nikdy som v nom nepracoval, ani neviem ako funguje, co som cital, ze je lepsi ako Windows, ale zlozitejsi. Aky mas Ty na to nazor? Skusil by som to v nom, ale neviem ako a hlavne nemam PC s Linuxom a neviem ci ho mozem nainstalovat na PC, kde uz mam Windows. Mam pocit, ze to asi nepojde. Ide o to, ze ja sa momentalne zdrzujem v UK a momentalne pouzivam PC mojej sestry, takze nerad by som tu nieco posahal. Dnes som bol v jednej spolocnosti, kde sa zaoberaju opravou softwerov na PC atd. Snazil som sa vysvetlit moj problem, mojou lamanou anglictinou a za pomoci mojho svagra, ktory tu je uz nastastie sedem rokov a vie velmi dobre komunikovat, no tiez ma problemy z odbornou terminologiou. Nastastie ten Pakisanec v tom servise vedel dobe po rusky, takze som mu to mohol celkom vysvetlit (rukami nohami ;D). Este som ten problem rozpisal a dal ho prelozit cez google translator a dal som im to precitat. Tvarili sa, ze tomu rozumeju. No aj tak mam obavy, ze sa mmoze stat, ze to tam posahaju a na subory mozem zabudnut, aj ked sa vyjadrili, ze to nebude problem. Inac stalo by ma to len 75,-£, le musim si zohnat dalsi 2 TB disk, na ktory by mi to mohli ulozit, lebo nedisponuju tako kapacitou diskov. Tak by som sa radsej o to chcel pokusit sam. Ak mi mozes poradit najjednoduchsi sposob, ako to spravit. Este som zabudol spomenut, ze Windows je instalovany v anglictine a o to to mam tahsie. Ak mas skype, poprosol by som Ta, keby sme mohli tuto problematiku rozobrat online, bolo by to pre mna ovela jednoduchsie a rychlejsie. Ja mam Skype meno miloslav.ondrejica, je to jediny nick, takze by si nemal problem ma najst. Dakujem Ti za pomoc....


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:Nejde mi nacitat externy HDD
« Odpověď #8 kdy: 29. 12. 2011, 23:36:18 »
Ahoj,
SKYPE sice mám, ale nelezu na něj.
Pokud nevyřešíš, kam obnovovaná data budeš dávat, tak nemá cenu toto téma rozebírat dál.
Za £ 75 seženeš nový disk a můžeš ho používat dál, ale PÁKISTÁNCE ne !!
Uvědom si, že obnova filmů  z 1TB zabere cca. 500 hodin a nemusí být obnoveny na 100%.

Z nejspolehlivějších programů na obnovu videí a fotek jsou:

PhotoRec u kterého je potřeba mít pokročilé znalosti PC (cituji -
Citace
PhotoRec je software určený primárně k záchraně a obnově ztracených dat (dokumenty, archivy, multimédia) z harddisků, cd-rom, dvd, a paměťových karet. PhotoRec ignoruje souborový systém a rekonstrukci souborů uskutečnuje na základě detekce signatur jednoznačných pro daný typ daného souboru. Použití této utility je bez bezpečné z důvodu zamezení zápisu na postižené médium.
)

HDD RAW Copy Tool (cituji -
Citace
je šikovný nástroj pro duplikování celého obsahu pevného disku a tvorbu obrazu disku.

Podporovaná rozhraní: S-ATA (SATA), IDE (E-IDE), SCSI, SAS, USB, FIREWIRE.
Podporované velké disky LBA-48.
Podporovaní výrobci HDD/SSD:  Intel, OCZ, Samsung, Kingston, Maxtor, Hitachi, Seagate, Samsung, Toshiba, Fujitsu, IBM, Quantum, Western Digital, a mnoho dalších.
Podpora low-level duplikátů flash karet (SD/MMC, MemoryStick, CompactFlash, SmartMedia, XD) použitím čtečky karet.

.......


Více informací = rychlejší odpověď


kallell

  • Host
Re:Nejde mi nacitat externy HDD
« Odpověď #9 kdy: 30. 12. 2011, 23:03:47 »
ahoj lidi,tohle mi něco připomíná! Tenkrát jsem si-nevim jak-přepnul HDD do "Hide Partition".Normánlě se ukazoval,..ale nefachal.Pomohl mi program"Paragon Partition Manager".Je to ďáblík přes HDD! Ale je plac.Možná pujde sehnat shareware verze.(pro otrlejší-www.torrenzt.eu) "už mlčim!! ;)


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:Nejde mi nacitat externy HDD
« Odpověď #10 kdy: 31. 12. 2011, 01:16:51 »
ahoj lidi,tohle mi něco připomíná! Tenkrát jsem si-nevim jak-přepnul HDD do "Hide Partition".Normánlě se ukazoval,..ale nefachal.Pomohl mi program"Paragon Partition Manager".Je to ďáblík přes HDD! Ale je plac.Možná pujde sehnat shareware verze.(pro otrlejší-www.torrenzt.eu) "už mlčim!! ;)

Hide partition je v pohodě, dá se to i přes příkazový řádek  není potřeba krást programy. Pro příště dávám návod:
1. spustit cmd.exe jako správce
2. zadat diskpart a klepnout na enter
3. zadat list volume a klepnout na enter
4. zadat select volume X kde X znamená číslo svazku, který chceš zobrazit nebo skrýt (poznáš i podle velikosti)
5. a) pokud chceš disk skrýt zadáš remove letter C  kde C je písmeno disku
    b) pokud chceš disk zobrazit zadáš assign a klepneš na enter (systém přiřadí písmeno automaticky, nebo  assign letter Y, kde Y je písmeno disku jaké chceš )

6. ukončíš příkazový řádek


To neřeší problém kam s daty, kterých není málo.
Dobrý program je i EaseUS Data Recovery Wizard Professional ale za $90 !!
To že někde ukradneš soft se vystavuješ riziku malware a to v lepším případě.
Můžeš chitit i virus, který ti napáchá ještě více škody a už neobnovíš nic!!  >:(
Více informací = rychlejší odpověď


Ja

  • Host
Re:Nejde mi nacitat externy HDD
« Odpověď #11 kdy: 01. 01. 2012, 22:39:47 »
Ak pouzivas NOD verziu 5, tak ho uplne vypni, alebo odinstaluj.


mluno

  • Host
Re:Nejde mi nacitat externy HDD
« Odpověď #12 kdy: 05. 01. 2012, 17:21:45 »
To je choulostivá situace, došlo totiž k požkození (asi jen logickému) některé systémové oblasti. Pravděpodobně partition table (v lepším případě, její obnova je jednodušší) nebo některé z MFT tabulek.
Teď to chce vymyslet nejvhodnější způsob obnovy. Existuje skvělý program http://www.slunecnice.cz/sw/testdisk-photorec/ kterej je skvělej i tim, že je zadarmo. Dokáže si domyslet chybějící oblasti disku (nepřišel jsem ale na to jak je obnovit - ten program by to ale měl umět). Ale hlavně dokáže extrahovat ta data někam (zobrazuje je jako adresářovou strukturu, pokud ji nejde, ale může hledat i zapomenuté soubory). Neni potřeba krást žádný program, tento je free a ještě GNU-GPL tedy i s dostupnými zdrojáky, které můžete upravit k obrazu svému. A nenechte se odradit konzolovým rozhraním, program je opravdu dobrej (mám jen dojem, že na stránkách projektu byla o něco novější a chytřejší vezre, ta co sem tu tehdy stáhnul končila u 128 giga).
Každopádně při dnešních cenách disků je otázka kam s nimi. To neni jako před cca půl rokem, když se mi stalo něco podobného, a já prostě koupil novej 2 tera (za 2 litry), abych to měl kam nasypat (ten původní měl 1,5tera). Schodou okolností to byly taky televizní nahrávky - digitalizované videokazety. Dodneška jsem nedokončil inventuru, kolik se toho zachránilo (mělo by všechno, ale kdo ví), a kolik toho mám v kopiích jinde.
Mimochodem ta kopie souborů z ne zcela plného 1,5 tera disku trvala přes 300 hodin, to k těm časovým údajům, co tu někdo psal (oba disky byly na kšandě sata uvnitř počítače, ne na USB). Ale to je činnost, která nepotřebuje asistenci, takže stačilo jen každý den (ráno a večer) zkontrolovat, že ještě furt maká a že soubory přibejvaji.
Pak teprve po tomto kroku, kdy jsou soubory v suchu se pokusit o nějakou partition recovery - mě se třeba nepodařila, neměl jsem na něj tak pospíchat (nebo jsem některou část postupu nepochopil).


Jaster12

  • Host
Re:Nejde mi nacitat externy HDD
« Odpověď #13 kdy: 14. 09. 2013, 19:34:06 »
Mal som tento istý problém s Externým HDD. Po vložení do USB vstupu mi ho načítalo s tým, že sa objavila chybová hláška a nešlo z neho čítať pokiaľ ho nenaformátujem. Prehľadal som toto fórum a mnoho ďalších, tak poradím to, čo som skúšal a aj sa mi to overilo.

Na nejakom nemenovanom fóre som našiel video : http://www.youtube.com/watch?v=oxKCeABl6n4

Je tam spomínaná stránka na ktorej sa dá stiahnuť program : "Find and Mount"
Program je nápomocný pri takýchto situáciach. Dokáže nájsť dané zariadenie, ktoré sa naskenuje cez tento program a priradi sa do zoznamu zariadeni v PC . Video slúži ako videonávod.
----------
Je tu ale spomínaný aj príkaz:
chkdsk I: /f

,ktorý mi aj niečo poopravoval, ale mne osobne to nepomohlo. Dočítal som sa ale aj o príkaze
chkdsk I: /R

I: - je vlastne označenie mojho externého HDD /takže je logické, že vy si zadáte svoje označenie

Príkaz sa zadáva cez : Ponuka štart --> Príslušenstvo --> príkazový riadok
-zadá sa príkaz a potvrdí sa s Enterom

Tento proces u mňa trval niekoľko hodín (smejú sa mi ,že mám PC z NASA :D) a 2 hodiny mi to stálo na rovnakej hodnote, tak som nemal nervy vypol som to a z ničoho nič mi HDD naskočil. Snáď budete mať šťastie a podarí sa Vám to sprovozniť. =)


Nick

  • Host
Re:Nejde mi nacitat externy HDD
« Odpověď #14 kdy: 29. 09. 2013, 13:24:53 »