Autor Téma: přestal jít zvuk  (Přečteno 8576 krát)

Ing Jaroslav Síkora

  • Host
přestal jít zvuk
« kdy: 01. 11. 2011, 15:39:41 »
Na mém počítači šel zvuk bez problému,ale nyní nejde a stále mi to říká že není nainstalován ovladač zvukové karty,nerozumím tomu,zvuková karta je GEMBRIT SC-.1-1.Instalační CD nemám instaloval to před léty kamarád.Poradí někdo.Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


benži

  • Host
Re: přestal jít zvuk
« Odpověď #1 kdy: 01. 11. 2011, 17:22:19 »
Pro začátek se podívej zde,následně se uvidí.

http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows-vista/Tips-for-fixing-common-sound-problems

Jen poznámka-za zkratkou Ing---tečku! :)


Ing .Jaroslav Síkora

  • Host
Re: přestal jít zvuk
« Odpověď #2 kdy: 02. 11. 2011, 23:00:52 »
děkuji,zjistil jsem že není nainstalovaný ovladač,zvuková karta má označení GEMBIRD SC-5.1-1,instalační disketu nemám,takže kdepak mohu získak prográmek na tuto kartu,děkuji,ta tečka je nedopatření a ostuda :( :( :(


Ondřej Špulák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 106
Re: přestal jít zvuk
« Odpověď #3 kdy: 03. 11. 2011, 00:05:36 »
Dobrý den,
ovladač k vaší zvukové kartě by měl jít stáhnout z následujícího odkazu: http://www.gmb.nl/repository/3730/SC-5.1-1_driver---b2a45df3-b893-4345-b25e-4194abd8733e.ZIP


Ing .Jaroslav Síkora

  • Host
Re: přestal jít zvuk
« Odpověď #4 kdy: 03. 11. 2011, 15:55:48 »
děkuji,ovladač stažen,ale přesto zvuk nejde.Zjistil jsem,že Správce zařízení :další zařízení velký žlutý otazník,-Multimediální zvukový adaptér žlutý otazník   co s tím ? :(

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


benži

  • Host
Re: přestal jít zvuk
« Odpověď #5 kdy: 03. 11. 2011, 17:15:30 »
Takto těžko.
předpokládám,že máš stažený ovladač pro svůj OS--win7 32 bit
                                                                      win 7 64 bit atd.,atd
v případě že ano,že jsi soubor v zipu správně otevřel.Nejlépe spustit jako správce.
 Položku,kde máš žlutý otazník aktualizuj.  Dej vědět.


Ing .Jaroslav Síkora

  • Host
Re: přestal jít zvuk
« Odpověď #6 kdy: 03. 11. 2011, 17:38:09 »
Multimediální zvukový adaptér-přeinstalovat
odpověď Hartwer nebyl nainstalován protože průvodce nemůže nalezt nezbytný softwarwé


benži

  • Host
Re: přestal jít zvuk
« Odpověď #7 kdy: 03. 11. 2011, 17:56:22 »
Poslyš,je zřejmé,že si sám s problémem neporadíš-nic ve zlém.
proto navrhuji obrátit se sem:--http://www.slunecnice.cz/texty/online-servis-slunecnice/

zde technik převezme ovládání tvého PC a problém vyřeší .
Pouze si připrav 50 kč. na SMS což za vyřešení problému jde.


benži

  • Host
Re: přestal jít zvuk
« Odpověď #8 kdy: 03. 11. 2011, 18:52:49 »
Jen dodám maličkost.
doufám,že nejde o nějaký šprým.
Od inženýra bych neočekával znetvořeniny termínů:  Hardware-(HARTWER)
                                                                       Software)SOFTWARWÉ)











Jaroslav Síkora Ing.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
Re: přestal jít zvuk
« Odpověď #9 kdy: 05. 11. 2011, 17:20:32 »
no rusky bych to napsal asi bez problému,je mi skoro 60 ,jsem spíše samouk :'(


titanic

  • Host
Re: přestal jít zvuk
« Odpověď #10 kdy: 05. 11. 2011, 18:17:16 »
Jednuše bych použil obnovení systemu k datumu kdy zvuk fungoval a měl by být problém vyřešen a neni to tak složité.


benži

  • Host
Re: přestal jít zvuk
« Odpověď #11 kdy: 05. 11. 2011, 19:29:26 »
Ano,také možnost,která by mohla přinést výsledek.
zde postup--start--všechny programy--příslušenství--systémové nástroje--obnovení systému--zvolit datum(možno zvolit jiné datum) a dát obnovení.

rozepsal jsem podrobně když tedy je dotyčný samouk.Uvidíme.


Milan L.

  • Host
Re: přestal jít zvuk
« Odpověď #12 kdy: 04. 02. 2012, 14:08:11 »
děkuji,ovladač stažen,ale přesto zvuk nejde.Zjistil jsem,že Správce zařízení :další zařízení velký žlutý otazník,-Multimediální zvukový adaptér žlutý otazník   co s tím ? :(

Něco podobného se mi stalo letos na vánoce.Vánoční osvětlení stromku prásklo tak tvrdě, že ssebou vzalo i vchodové jističe a celou konfiguraci PC. Nezbylo než si spočítat žluté vykřičníky ve správci (obnovení bylo pryč taky), a půjčit si od souseda kopii CD k desce. Tam najít potřebný adaptér (většinou jde o Realtecy), nechat ho zkopírovat na disk a až se systém zeptá zda jej má najít, potvrdit.Systém si jej už nainstaluje sám. Pak teprve ho můžete vypnout (zakázat nebo zvolit Automaticky)
 A tady bych potřeboval pomoc sám: mne navíc zůstala viset síťová karta Ethernet (Yukon Marwel - jako připojení k místní síti 3 s odpojeným síťovým kabelem. Jedu v kabelovce UPC a teď právě nevím: přeládovat ji 7 let starým ovladačem - nový není - anebo to jen oznámit na UPC?.. Čekat se mi moc nechce, PC může naběhnout do MCE a to je nejhorší možná varianta a rovnou na mašli.
Poradí někdo.. reinstalovat nebo nechat plavat?..


Yarda

  • Host
Re:přestal jít zvuk
« Odpověď #13 kdy: 04. 02. 2012, 15:14:56 »
Milane L., podobně zmatenou otázku jsi už položil v jiném tématu.
To, že Ti nikdo neporadil není náhoda.

Pokud umíš přeinstalovat, přeinstaluj.
Pokud si na to netroufáš, netroufej si.