Autor Téma: spam  (Přečteno 12347 krát)

rado.kopca

  • Host
spam
« kdy: 23. 09. 2011, 19:05:56 »
mali by ste uz zacat robit daco s tymi botmi co vam sem chodia spamovat somariny

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


titanic68

  • Host
Re: spam
« Odpověď #1 kdy: 24. 09. 2011, 09:01:16 »
JJ TO JE PRAVDA NEJAKY POLSKY HOVADINY ATD. ZAMEZTE JIM SEM PRISTUP


rado.kopca

  • Host
Re: spam
« Odpověď #2 kdy: 24. 09. 2011, 09:22:17 »
vies v com je problem, su to boti, a pozri sa dole, zakazdym ked pises anonimne spravu, ten kod je absulutne citatelni, boti ho rozlusknbu raz dva, nema tam ziadnu prekjazdu, vyzera uplne ako normalny text len je trosku krivi, alebo naozaj iba trosku, potom nech sa necuduju ze im sem lozia kadeake ruske a polske cuda


Ondřej Špulák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 106
Re: spam
« Odpověď #3 kdy: 26. 09. 2011, 02:18:03 »
Dobrý den,
se spamem se potýkáme prakticky každodenně a pravidelně jej z fóra mažeme. Současně zde blokujeme IP adresy, z nichž spam přichází. Bohužel se jedná tak trochu o "boj s větrnými mlýny", neboť spam je rozesílán z různých IP adres a pokud nějakou zakážeme, pak jsou nevyžádané reklamní příspěvky obratem distribuovány z nějaké jiné IP adresy. Rád bych Vás však ujistil, že proti spamu bojujeme v nejvyšší možné míře.


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re: spam
« Odpověď #4 kdy: 26. 09. 2011, 07:30:13 »
Vložte konečně před odesláním anonymního příspěvku reCAPTCHA modul, nebo alespoň kontrolní otázku.
Pokud budete používat v kontrolní otázce co nejvíce diakritiky a změkčelých výrazů, cizinci a jejich boti budou nahraný. Slováci, kteří navštěvují fórum těmto výrazům porozumí neboť jejich slovní obraty jsou velice podobné.
např:
"Jeden stromeček má na větvičkách  šest červeňoučkých jablíček a druhý má na větvičkách tři červeňoučká jablíčka. Kolik je na stromečcích červeňoučkých jablíček dohromady? Odpovězte textem."
 ;)
Pokud budete používat BlackListy s IP, tak ten boj nikdy nevyhrajete.
Více informací = rychlejší odpověď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


milhaus

  • Host
Re: spam
« Odpověď #5 kdy: 26. 09. 2011, 23:03:37 »
Pro "sw4all" děláš někde v IT či programátora? Já jen že by si víc než jen kvalitně nahradil p.Špuláka,(a mnoho jiných) kterýmu se tímto upřímně omlouvám!!Češtinu ani GOOGLE nedokáže pořádně přeložit!! ;).Chlape fandim ti!Jsi DOBREJ (prodej se a budeš v balíku,věř),klobrc dolu ::) 8) 8)


Ondřej Špulák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 106
Re: spam
« Odpověď #6 kdy: 27. 09. 2011, 00:24:40 »
Dobrý den,
u anonymních diskusních příspěvků je samozřejmě vkládání chráněno kontrolním ověřením, jistě lze na tomto mechanismu mnoho zlepšovat. Děkuji za podnět. Tématu zlepšování ochrany před nevyžádanými příspěvky se budeme i nadále věnovat.


sw4all.cz

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • dostupný software
Re: spam
« Odpověď #7 kdy: 27. 09. 2011, 07:19:57 »
to @ milhaus:
nedělám v IT, ale programování je můj koníček. Vydal jsem již několik uživatelských programů.

to @ Ondřej Špulák:
já můžu na Hradčanskou do InternetInfp klidně zajít a přenechat tam vašim IT php skripty pro vyhledávání a automatické mazání spamu z databáze. Uvědomte si, že ruské spamboti jsou na vyspělé  úrovni.
Otázky pro neregistrované musí být obměňovány cronem a ještě hlídány v databázi. Jeden uživatel + 1 kliknutí = jedna otázka / ten samý uživatel + 1 kliknutí = nová otázka .......


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re: spam
« Odpověď #8 kdy: 27. 09. 2011, 08:17:28 »
Omlouvám se, ale příspěvek nad je můj.
Jednou jsem neměl možnost se dostat do svého uživatelského účtu ani jako výrobce programů a zažádal jsem podporu na slunečnici o nápravu. Dodnes nemám odpověď a účet je nějak podivný. Ztratily se mi moje programy, nikdo nereaguje a tak jsem si založil nový účet. Teď bych potřeboval oba spojit v jeden a je mi jasné, že to nelze. Prostě se někdy přihlásím jako sw4all.cz a jindy jako sw4all, za což se ještě jednou omlouvám.
Tak se ptám, dělají pro slunečnici lidi, kteří to chtějí dělat, nebo pouze lidi, kteří to mají jako svoje zaměstnání a zůčastňují se pro obsazenost PC.
Více informací = rychlejší odpověď


Tomáš Filípek

  • Administrator
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 34
Re: spam
« Odpověď #9 kdy: 27. 09. 2011, 10:25:00 »
to sw4all: všechny účty máte sloučené. Zbytek v e-mailu. K druhé otázce na Slunečnici pracují lidé, které to baví. Jen prostě času je málo a práce hodně.

K zabezpečení: pokud pracujete v IT dlouho, tak jistě víte kolik procent uživatelů dokáže odpovědět správně na otázku:
"Jeden stromeček má na větvičkách  šest červeňoučkých jablíček a druhý má na větvičkách tři červeňoučká jablíčka. Kolik je na stromečcích červeňoučkých jablíček dohromady? Odpovězte textem."

Už se současným zabezpečením je nám neustále vytýkáno, že přidat otázku do fóra je příliš složité a zdlouhavé. Musíme proto hledat nějakou rozumnou míru mezi zabezpečením a použitelností.





Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re: spam
« Odpověď #10 kdy: 27. 09. 2011, 11:01:26 »
Vážený pane Filípek, mnohokrát děkuji.
Jednoduchá a dobře implementovatelná metoda pro vás i pro ostatní webmastery:
Vytvořit ve formuláři prázdné textové pole s barvou pozadí a velikostí písma 0 bez ohraničení.
Textové pole nesmí být type="hidden" !!
Roboti vyplňují všechna pole, která naleznou a odklepnout "Submit".
Pokud se provede kontrola a pole bude vyplněno, formulář se zachová jako odeslaný, ale "get" a "post" nebude nikam nasměrován.
Pokud pole zůstane prázdné, odešle se formulář s daty.

Tento postup by uživatele a slušné přispěvatele vůbec nijak neobtěžoval.

Celý proces napíšu a vložím na sourcepod a pak sem hodím link.
Více informací = rychlejší odpověď


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re: spam
« Odpověď #11 kdy: 27. 09. 2011, 11:45:20 »
Tak se omlouvám, ale duplicity nerad píšu.
Zde je odkaz na perfektní článek a já jej nemusím psát také.
http://www.dreamface.net/michal/?face=zajimavost&c=31
Více informací = rychlejší odpověď


rado.kopca

  • Host
Re: spam
« Odpověď #12 kdy: 04. 10. 2011, 15:26:38 »
prepacte ale znicili ste to, teraz sa sem vobec nejdem dostat, a tym otazkam vobec nechapem, uz skusam pisat 9 spravu a stale sa sem nejdem dostat :) , ani kod nejdem uhadnut ani otazku,


Lucy

  • Host
Re: spam
« Odpověď #13 kdy: 04. 10. 2011, 16:02:52 »
Rado - to je smutný, ale já s tím nemám problém.  :)
Kde by tak asi mohl být, co myslíš?


Petr

  • Host
Re: spam
« Odpověď #14 kdy: 04. 10. 2011, 16:19:36 »
Rado - to je smutný, ale já s tím nemám problém.  :)
Kde by tak asi mohl být, co myslíš?
Že by mezi klávesnicí a židlí?