Autor Téma: Problém s připojením externího monitoru k notebooku  (Přečteno 11659 krát)

D

  • Host
Ahoj, k novému notebooku Lenovo s Win7 jsem připojil externí monitor, při nastavování parametrů zobrazení ve Windows jsem se uklikl a nastavil obnovovaní frekvenci místo 60Hz na 75Hz, přičemž při tomto nastavení monitor zhasnul a píše "Mino rozsah". Problém je v tom, že teď nemůžu obnovovací frekvenci nastavit zpět, protože se k nastavení externího monitoru nedostanu. Pokud je externí monitor připojen, tak LCD notebooku se odpojí a externí monitor nezobrazuje. Pokud externí monitor odpojím, tak se zapne LCD notebooku, nicméně k nastavení externího monitoru se nedostanu, protože není připojen. Nějaká rada? Díky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Yarda

  • Host
Re: Problém s připojením externího monitoru k notebooku
« Odpověď #1 kdy: 28. 07. 2011, 17:42:29 »
Nemám sice notebook, ale obvykle se tyto příhody řeší přes nouzový režim. Při startu počítače tiskni klávesu F8 a objeví se Ti nabídka na způsob spuštění. Vybereš nouzový režim, který automaticky používá nižší rozlišení a v něm to můžeš změnit.


monza

  • Host
Re: Problém s připojením externího monitoru k notebooku
« Odpověď #2 kdy: 28. 07. 2011, 18:18:41 »
Na ploše klepnout pravým,ťuknout na "rozlišení obrazovky" ,--upřesnit rozlišení-nastavit hlavní monitor--nezapomenout napřed nakonec klepnout na "použít" a teprve potom OK.
Toto je správný postup.Napiš jestli se zadařilo.


D

  • Host
Re: Problém s připojením externího monitoru k notebooku
« Odpověď #3 kdy: 28. 07. 2011, 19:20:15 »
Postup nefunguje. Dám "Rozlišení obrazovky" > "Upřesnit nastavení", zobrazí se okno s několika záložkami, nicméně volba nastavení hlavního monitoru tam nikde není.


monza

  • Host
Re: Problém s připojením externího monitoru k notebooku
« Odpověď #4 kdy: 28. 07. 2011, 19:32:01 »
Zkus tedy toto:  odpoj monitor,---na  notebooku  dej obnovení systému do data než jsi se jak říkáš "ukliknul"  potom připoj monitor a postupuj podle návodu,který jsem ti napsal.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


D

  • Host
Re: Problém s připojením externího monitoru k notebooku
« Odpověď #5 kdy: 28. 07. 2011, 20:24:01 »
Dík za snahu, ale dal jsem už System restore a vše ok. Nevím, jestli tam nějaký bod obnovy vůbec byl, notebook mám jenom pár hodin.


monza

  • Host
Re: Problém s připojením externího monitoru k notebooku
« Odpověď #6 kdy: 28. 07. 2011, 21:06:27 »
Správně.Bod obnovy ještě nejspíš nebyl vytvořen.Nevěděl jsem ,že "NB" je úplně nový,takže to byl návrat na začátek.Hlavně že je vše OK.