Autor Téma: problém s vadnýmy sektory HDD  (Přečteno 6786 krát)

radim Ovčačík

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
problém s vadnýmy sektory HDD
« kdy: 19. 11. 2014, 09:35:14 »
Dobrý den,
Sice už tady na to vlákno je ale nějak v něm nemůžu přispět.
Mám tento problém, samovolně se mi odpojuje disk D:\ (WD 750GB, pár let už má) po restarrtu naběhne CHKDSK něco udělá a disk na chvíli běží. Tak jsem tedy pomocí tohoto fora použil proglram HD Tune pro a den mi našel v záložce health warning na položce C5 vadných sektorů 61 a C7 a 12 attention. chci se tedy ujistit jestli je ten hdd natolik poškozený že rozí úplné zhroucení nebo mam jen přetáhnout data jinam disk hloubkově sformatovat a pojede.
děkuji za info.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ishi

  • Host
Re:problém s vadnýmy sektory HDD
« Odpověď #1 kdy: 21. 11. 2014, 09:55:53 »
Pokud nechceš přijít o data, s vadnými sektory HDD bych si nezahrával!!! Jakékoliv softwarové řešení na opravu vadných sektorů je pouze krátkodobá záležitost, kdy můžeš celkem rychle počítat s tím, že se k datům na něm uložených již nedostaneš. Tedy shrnuto - moje rada - pořídit si jiný exterák a pokud starý a poškozený HDD ještě funguje, pak co nejrychleji data přenést a vadného HDD se zbavit.  8)


ml

  • Host
Re:problém s vadnýmy sektory HDD
« Odpověď #2 kdy: 12. 02. 2015, 18:34:41 »
Pokud je jich pár (61 už je dost) a nerozšiřujou se, tak to neni takový problém. Samozřejmě platí základní zásada o zálohování.

Potom je důležité, aby byly všechny podchycené opračním systémem (pokud nejsou realokované firmwarem disku). Docela úžasné je třeba že když je takový sektor v bootlog.txt (to jsem před pár lety řešil), tak windows ani nenastartuje ani do nouzového režimu (přitom tento soubor ke startu nepotřebuje, tam si jen zapisuje poznámky). To může způsobovat to odpojování, když se systém opakovaně pokusí přečíst nějaké sektory a oni nejsou čitelné. Rozhodně a) zkopírovat (čitelná) data. Vůbec vždy by měla být veškerá data na více místech. A potom spustit chkdsk s kontrolou chybných sektorů (myslim že to bylo /r ... je to tak na 24 hodin) alespoň třikrát a až když nic nového nenajde tak mu dát pokoj (takže práce tak na týden).



Petr

  • Host
Re:problém s vadnýmy sektory HDD
« Odpověď #3 kdy: 13. 02. 2015, 10:46:22 »
Prosím tímto uživatele ml, aby se zbytečně nesnažil dávat rady k dávno zodpovězeným dotazům, (Pět zbytečných a vesměs hloupých rad, ani jedinná z nich aktuální).