Autor Téma: Externí disk  (Přečteno 10945 krát)

Niky

  • Host
Externí disk
« kdy: 17. 05. 2014, 17:24:51 »
Prosím o radu. Mám externí disk, který po připojení k pc nainstaloval ovladače, ale pak už se jen objevuje jako disk F, který bohužel nejde otevřít, nejde naformátovat..nejde nic. Když s ním zkouším cokoliv udělat, píše mi, vložte disk do jednotky F. Přes správce disků jsem to zkoušela taky rozchodit, ale opět jen vidí disk F, ale nic dalšího, píše, že je to neznámá jednotka. Není schopen ani zobrazit ve vlastnostech velikost disku. Zkoušela jsem připojit disk i k jinému pc a stejný problém. Je to Verbatim 47513 1,5TB. Nevíte někdo, co s tím?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


PAVEL ŠAFÁŘ

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
Re:Externí disk
« Odpověď #1 kdy: 17. 05. 2014, 23:55:22 »
Něco podobného se mi stalo s externím SSD. Vykazoval přesně popisované problémy. Následující popis je vhodný pro záchranu disku a ne dat!
VAROVÁNÍ: DALŠÍ POSTUP ZLIKVIDUJE DATA NA DISKU! - NA VLASTNÍ RIZIKO! (pokračujte pouze pokud má disk větší cenu než data)

Ovládací panely -> Systém a zabezpečení -> Nástroje pro správu -> Vytvořit a formátovat oddíly na pevném disku
V dolní části okna najít připojený disk -> kliknout pr. tl. na oddíl -> odstranit svazek -> potvrdit upozornění
V dolní části okna najít připojený disk -> kliknout pr. tl. na oddíl -> nový jednoduchý svazek -> proklikat průvodce
V dolní části okna najít připojený disk -> kliknout pr. tl. na oddíl -> Formátovat -> proklikat průvodce
Teď by se disk měl připojit. Pokud ne, tak připojit a odpojit disk.

Moje flashka už byla na cestě do koše, ale toto ji zachránilo. Podobným problémům by mělo předejít bezpečné odebrání.


petr

  • Host
externí disk a televize
« Odpověď #2 kdy: 10. 06. 2014, 20:19:19 »
Dobrý den, při zapojení extertního disku do televize hitachi, se mi po půlroce začala hlásit chyba.   Nahrávání a přehrávání selhalo -disk je pravděpodobně špatně naformátován. Chce to formátovat nyní.  Nefungují mi soubory nahrané v televizi. Vždy musím opravit disk v počítači. Nedávno jsem se uklik a spustitilo se formátován í- disk zničen. Ztráta kvanta dat. Bojím se k televiizi připojit nový disk. Problémy možná začali, když se k televizi připojil DVD přehrávač.


kingžaba

  • Host
Re:Externí disk
« Odpověď #3 kdy: 15. 06. 2014, 13:42:00 »
problém je v televizi. doporučuji vyhodit tv z okna. :D