Dá to někdy trochu práce. Pokud máte zrovna tu smůlu, že to nefunguje hned. Teoreticky by se televize s počítačem (stejně jako s ostatními zdroji signálu) měly samy domluvit o tom, jaké použít rozlišení (nakonec podobný mechanizmus se po léta používal i u analogového připojení VGA). Počítač se televize zeptá, jaká podporuje rozlišení a z těch co on podporuje vybere to nejvyšší. Tato část by měla být bez problémů, zejména u notebooků, kde se s připojováním monitorů za chodu počítá (neni třeba ani nic dodatečně nastavovat natož počítač restartovat). Proč se to nepodařilo na druhé televizi je otázka, chtělo by se podívat, jestli se vám zobrazí mezi monitory (v dialogu, kde se mění rozlišení). Pokud ano, stačí ho jen zapnout (ale jak řikám, notebooky to dělaji sami). To bychom měli obraz. Sám jsem to před několika lety řešil, když jsem připojoval dva monitory (monitor a televizi) přes rozbočovač HDMI. Zvuk jsem tam ale takto neposílal. Za to si pamatuju, jakej byl problém najít rozlišení, které umí oba monitory (grafika uměla snad všechno co si lze vymyslet). 1080p50 neprošlo ke druhému monitoru desetimetrovým kabelem. 1080i50 snad nějak šlo ale dost ošklivě ale po změně barevné hloubky (24 namísto 32 bitů) se to vylepšilo. Tehdy to měl být náhled na zpracovávané Ful-HD video, takže nic jiného než 1080 nepřicházelo v úvahu.
Druhá věc je zvuk. Počítač umí na hdmi zvuk posílat dokonce i když je připojené přes redukci z DVI, pokud je na něm hdmi přímo, je to samozřejmé. Nastavení dá ale zabrat trochu víc. Detaily nebudu popisovat (záleží jestli máte XP nebo W7/Vista nebo snad linux) ale princip je takový, že je potřeba vybrat jako výstupní zařízení právě ten monitor. Počítač jej v zásadě vidí jako další zvukovou kartu (jakobyste si nainstalovala druhou zvukovku). Jak dostat zvuk na obě zařízení se mně neptejte, sám jsem strávil před časem docela dlouho nad pokusy o to, ale podle dotazu vám zrovna o tohle nejde. V nastavení zvuku by se Vám mělo ukázat další zařízení (určitě tam máte reproduktory a/nebo sluchátka a teď tam bude něco jako HDMI-TVXXX nebo něco takového složeného z názvu grafiky a televize a bude to případně mít ikonku televize). Toto zařízení musíte nastavit jako výchozí zvukové zařízení (mezi operačními systémy se detaily mírně liší).
Pokud jde o více monitorů, můžete je mít v režimu klon, ve kterém je na všech totéž. Tento režim bývá výchozí. Daleko lepší je ale režim rozšířené plochy, a i pro předvádění prezentací je to výhodné. Na plátně máte prezentaci, na notebooku pak náhled snímku a poznámky lektora. Powerpoint (pokud se bavíme o tom od microsoftu) to umožňuje jen se to tam nějak divně jmenuje (zobrazit zobrazení předvádějícího (v nastavení prezentace)), nevim jak je to v openoffice, v něm jsem prezentoval naposledy v době kdy dualview bylo skoro sci-fi a prezentace z něj předvádim stejně v powerpointu (i když už se to lepší, už bývá k dispozici).