Autor Téma: po aktualizaci nic nejde stáhnout  (Přečteno 14079 krát)

Pajina

  • Host
po aktualizaci nic nejde stáhnout
« kdy: 04. 04. 2013, 12:14:07 »
Jsem úplný laik a po automatické aktualizaci Win 7 a aktualizaci antiviru AVG na AVG free 2013 mi nejde z internetu IE9 nic stáhnout. Zkusila jsem i Google CHrome a také nic. Vždy se film, hra apod. stahuje a když je kontrola zabezpečení na konci, tak se objeví byl objeven virus a soubor byl odstraněn. Můžete mi poradit co mám zkusit? Moc děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Bart

  • Host
Re:po aktualizaci nic nejde stáhnout
« Odpověď #1 kdy: 04. 04. 2013, 15:10:43 »
Pravděpodobně za všechno může přeinstalovaný antivirový program AVG.

Nevím, jestli bezplatná free licence AVG má také tyto možnosti,
ale rozhodně bych zkusil následující.
-
Dočasně vypnout ochranu AVG:

To je možné udělat tak, že v pravé části hlavního panelu vyhledat ikonu AVG, kliknout na ni
pravým tlačítkem myši, poté klepnout na volbu "Dočasně vypnout ochranu AVG",
z rozbalovacího seznamu zvolit, na jak dlouho vypnout ochranu AVG, popřípadě do restartu počítače.
Ochranu AVG lze pak kdykoliv ručně zapnout opětovným klepnutím pravého tlačítka myši
na ikonu AVG a zvolit možnost "Povolit ochranu AVG".

----------------------------------------------------------------------------------------
Dále by také mělo být nastaveno v případě nálezu infekce, aby se soubor neodstranil,
ale aby se zobrazila hláška, co se má se souborem udělat (uživatel může rozhodnout,
zda chce soubor ponechat v umístění, ve kterém je, tak se vytvoří výjimka a upozorňování se již
pro tento soubor nebude zobrazovat - nebo - přesunout soubor do virového trezoru - je možné ho
kdykoliv obnovit do původního umístění, popřípadě soubor nadobro odstranit.):

To se provede tak, že se otevře hlavní interface programu, poté nahoře klepnout na nabídku
"Možnosti" a pak na volbu "Pokročilé nastavení".
Rozbalit položku "Ochrana počítače" poté klepnout na položku "Anti virus", tam je nutné mít
zaškrtnutou položku "Před odstraněním infekcí se dotázat".
Podobou akci je vhodné provést i v seznamu Testů - rozbalit seznam "Testy", a u každého testu:
Test celého počítače, test vybraných souborů či složek atd... NEMÍT zaškrtnuto políčko
"Léčit/odstranit virovou nákazu bez dalších dotazů".

Všechny změny nakonec potvrdit klepnutím na tlačítko OK.

Ještě napiš, odkud (z jakého serveru), a co stahuješ.

Vyzkoušej postup a dej vědět v případě dalších problémů.
Můžeš ještě počkat na reakce ostatních.


Pajina

  • Host
Re:po aktualizaci nic nejde stáhnout
« Odpověď #2 kdy: 05. 04. 2013, 00:59:45 »
Děkuji za odověď. Vše jsem vyzkoušela a i s vypnutým antivirem mám pořád stejný problém. Převážně stahuji z Ulož.to, ale zkoušela jsem to z porse i tady ze slunečnice. Pokaždé to hodí stejnou hlášku "soubor ... obsahoval virus a byl odstraněn". Může to být aktualizací Windows?


Bart

  • Host
Re:po aktualizaci nic nejde stáhnout
« Odpověď #3 kdy: 05. 04. 2013, 16:49:50 »
Nemyslím, že to je nějakou aktualizací Windows, ale nemohu to ovšem vyloučit.
Momentálně už mě nenapadá nic, jak bych mohl poradit,
proto počkej na reakce ostatních nebo jdi sem:

http://servis.slunecnice.cz/


Pajina

  • Host
Re:po aktualizaci nic nejde stáhnout
« Odpověď #4 kdy: 07. 04. 2013, 23:41:17 »
Našla jsem aktualizaci po které se mi zablokovalo stahování.Je to "Aktualizace zabezpečení produktu Security update for Microsoft  Visual C++2010 Service pack 1 redistributable package (KB2565063)",

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Bart

  • Host
Re:po aktualizaci nic nejde stáhnout
« Odpověď #5 kdy: 08. 04. 2013, 23:57:27 »
Proč cpeš do sedmiček avg to je uplnej nesmysl sedmičky ma vlstního defendera ten je dostačující... použij bod obnovení k datumu kdy to fungovalo normálně a je to vyřešené a nebo odeber aktualizaci která ti zpusobila blokaci stahování ale  s avg pryč z počítače

Sám používám ve Win 7 Professional AVG 2013, jelikož léta jsem na tento program zvyklý.

Cituji: "Windows Defender dokáže ochránit systém pouze před známým Malware, AVG používá různé způsoby
analýzy a dokáže tak odhalit i doposud neznámé viry."

Než sem něco napíšeš, zamysli se...


Franta_Kr.

  • Host
Re:po aktualizaci nic nejde stáhnout
« Odpověď #6 kdy: 09. 04. 2013, 14:18:49 »
Je otázkou, je-li ta hláška opravdu od AVGčka. Prostě bych ho zkusil odinstalovat a uvidělo by se.


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:po aktualizaci nic nejde stáhnout
« Odpověď #7 kdy: 09. 04. 2013, 19:05:14 »
Nejjednodušší řešení je online servis slunečnice.
Téma pro nevhodné příspěvky uzavírám.
Pokud budete nadále používat nevhodné a urážlivé výrazy, bude vám udělen trvalý BAN.
Více informací = rychlejší odpověď