Autor Téma: 2 os  (Přečteno 5870 krát)

Janie

  • Host
2 os
« kdy: 23. 02. 2013, 16:56:47 »
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak bych měla postupovat v případě, že mám XP a chci k nim přidat ještě Linuxy. Jen nějaký stručný návod jak na to. Děkuji :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:2 os
« Odpověď #1 kdy: 23. 02. 2013, 17:25:31 »
1. nainstalovat Windows XP
2. rozdělit disk nebo přejít k bodu 3.
3. spustit instalaci Linuxu , vybrat volbu "rozdělit a formátovat disk automaticky"
4. nainstalovat Linux
5. Kochat se, jak je to jednoduché
Více informací = rychlejší odpověď


mluno

  • Host
Re:2 os
« Odpověď #2 kdy: 01. 03. 2013, 12:57:17 »
Daniel Tengler má pravdu. Linux toto vyřeší sám (mám zkušenosti s ubuntu, mint, fedorou, redhat), samozřejmě za předpokladu, že je kam instalovat. Pokud tedy máte disk celý něčemu přiřazený a jsou tam data (to je naprosto obvyklé, kdo by si kupoval disk a nechával třeba polovinu neobsazenou), bude asi lepší dokoupit si druhý disk a instalátor na něj pozvat. Je to opravdu jednoduché, jedna z prvních voleb při instalaci je nainstalovat vedle stávajícího systému.
Jediné na co já jsem narazil je, že já potřebuju mít XP jako výchozí (kvůli ostatním uživatelům) a linux na požádání (výběrem před uplnynutím timeout v boot menu). Takže jsem nakonec od toho ustoupil a když potřebuju linux, nabootuju si ho z flešky (šíleně pomalý, ale kdo má poslouchat ty nářky, že se spouští něco jiného). Je to už docela dlouho a neviděl jsem na úpravu bootmenu žádný návod (ale je pravda, že jsem moc nehledal).