Autor Téma: Nejde zvuk... Nebyla nalezena žádna zvuk. karta  (Přečteno 8793 krát)

Sabína

  • Host
Nejde zvuk... Nebyla nalezena žádna zvuk. karta
« kdy: 24. 07. 2014, 15:44:04 »
Po preinštaláci pc mi nejde zvuk.. Keď som išla stiahnuť ovládač podľa zvuk. karty tak som išla cez "dxdiag" a tam napísalo toto: "Nebyla nalezena žádná zvuková karta. Pokud je v počítači zvuková karta nainstalována, nainstalujte ovladač zvuku dodaný výrobcem hardwaru." Už neviem čo s tým .. prosím poraďte vopred ďakujem ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin

  • Host
Re:Nejde zvuk... Nebyla nalezena žádna zvuk. karta
« Odpověď #1 kdy: 24. 07. 2014, 16:57:23 »
Už mě to nebaví. Každý chce poradit a přitom se ani neumí zeptat!

Nepíšeš ani co je to za počítač, jaký máš operační systém, co je to za zvukovou kartu, ...

Prostě VŮBEC nic.

Na druhou stranu si ale sama správně odpovídáš :
"Pokud je v počítači zvuková karta nainstalována, nainstalujte ovladač zvuku dodaný výrobcem hardwaru."


Sabína

  • Host
Re:Nejde zvuk... Nebyla nalezena žádna zvuk. karta
« Odpověď #2 kdy: 24. 07. 2014, 17:20:23 »
Tak sa ukľudni ;) asi sa tomu nerozumiem keď som nedala potrebné info o pc.. napíš čo presne potrebuješ a budeš to tu mať.. a nie hneď vyskočiť na človeka čo ti nič neurobil.. Asi nenainštalujem ovládač keď nemám originál CD z pc...


Franta

  • Host
Re:Nejde zvuk... Nebyla nalezena žádna zvuk. karta
« Odpověď #3 kdy: 24. 07. 2014, 22:54:13 »
Uklidni se ty!

Martin na nikoho nevyskočil. Jen ho právem štve, že i přes nekonečné upozorňování se tu stále objevují dotazy, na které nelze odpovědět. A ten tvůj k nim patří.

Místo té reakce jsi mohla dodat údaje, po kterých se ptal. Bez nich ti není pomoci.

Nepotřebuješ originál CD k PC, stačí znat výrobce a model hardwaru
a ovladače pro konkrétní operační systém si najít na stránkách výrobce.


Sabína

  • Host
Re:Nejde zvuk... Nebyla nalezena žádna zvuk. karta
« Odpověď #4 kdy: 24. 07. 2014, 23:09:14 »
Ja tu nemám nervy jak vy.. A vlastne serem na vás a celé slunečnice.. Prístup k ľuďom jak za 5 korún radšej sa poradím niekde inde... A keď ho to už nebaví nech tu skončí ;) mier.. Vlastne nie žiadny mier.. Vy inteligenti ;-)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin

  • Host
Re:Nejde zvuk... Nebyla nalezena žádna zvuk. karta
« Odpověď #5 kdy: 25. 07. 2014, 01:29:58 »
Teda ty jsi ale ubohý hulvát, lidi se ti snaží pomoct a ty jim za to jen nadáváš. Styď se NEinteligente!

Ani jinde ti nikdo nedokáže poradit, pokud tvrdohlavě odmítáš prozradit jakékoliv podrobnosti.

Budeme tedy předpokládat, že operační systém je MS Windows a že zvukovka je integrovaná na základní desce a ne nějaká samostatná. Těch jsou totiž stovky.

Za těchto předpokladů by mělo pomoci stáhnout a nainstalovat ovladače Realtek buďto tady (ale BEZ lišty centrum) nebo raději na stránkých výrobce. Na obou stránkách je nutné vybrat správnou verzi ovladače. Jiná je pro starší Win (2000, XP) a jiná pro novější (Vista, 7, 8) a rozlišovat taky 32/64 bit dle OS.


Sabína

  • Host
Re:Nejde zvuk... Nebyla nalezena žádna zvuk. karta
« Odpověď #6 kdy: 25. 07. 2014, 15:30:06 »
Win xp.. 32 bit... Epox zakl. Doska snažila som sa ich stiahnuť zo stránky výrobcu ale tam sa to platí... Podrobnosti pošlem zachvíľu keď prídem domov..


Sabína

  • Host
Re:Nejde zvuk... Nebyla nalezena žádna zvuk. karta
« Odpověď #7 kdy: 25. 07. 2014, 15:50:33 »
A áno je integrovaná... Môžem vám aj poslať screen zakl. dosky a ak potrebujete aj niečo iné


Sabína

  • Host
Re:Nejde zvuk... Nebyla nalezena žádna zvuk. karta
« Odpověď #8 kdy: 25. 07. 2014, 17:46:29 »
Stiahla som a nainštalovala ten Realtek čo ste mi poslali a stále mi nejde zvuk...


Martin

  • Host
Re:Nejde zvuk... Nebyla nalezena žádna zvuk. karta
« Odpověď #9 kdy: 26. 07. 2014, 09:07:44 »
Moc nadějně to nevypadá. Ještě nějaké možnosti zkusíme, ale pokud to nepovede k úspěchu, tak bude potřeba ještě zjistit konkrétní model základní desky (např. EPOX EP-4VKMI) a zkusit na jiném fóru (např. Živě) najít někoho, kdo tuto základní desku má a vyprosit ovladače od něj. Desky Epox se vyráběly asi před 12 roky a výrobce ani stránky už snad neexistují (viz poradna).

Takže teď ty možnosti.

Odinstalovat "Realtek High Definition Audio" (vhodný pro novější desky - ještě jsem neměl žádné informace, když jsem ho doporučoval) a zkusit nainstalovat Realtek AC'97 Audio (vhodný pro starší desky).

Pokud to nepovede k úspěchu, tak zkusit SlimDrivers. Mám s ním dost dobré zkušenosti.
Je to jeden z mála (ne-li jediný) zdarma z řady programů pro správu ovladačů.

Další možností by bylo přeinstalovat PC na Windows 7 (pokud má dost paměti - aspoň 1 GB RAM). Tam mám zkušenost, že si windows u starších PC nacházejí drtivou většinu ovladačů automaticky při instalaci.


Sabína

  • Host
Re:Nejde zvuk... Nebyla nalezena žádna zvuk. karta
« Odpověď #10 kdy: 27. 07. 2014, 13:53:24 »
Dobre dík za ochotu


Martin

  • Host
Re:Nejde zvuk... Nebyla nalezena žádna zvuk. karta
« Odpověď #11 kdy: 28. 07. 2014, 11:33:32 »
Ahoj, ale mohla jsi pro ostatní s podobnými problémy napsat, které řešení ti pomohlo.