Autor Téma: Problem s instalaciou Win XP  (Přečteno 3760 krát)

Miroslav Toman

  • Host
Problem s instalaciou Win XP
« kdy: 26. 03. 2010, 12:59:07 »
Po naintalovani Windowsu xp na ATA disk mi prebehne instalacia, niekolko restartov a vsetko je OK. Ale po prvom restarte po vybrati instal.CD mi nechce system nabehnut a pise ze nieje na nom system. V biose dosky som skusal nastavit vsetko mozne a nic. Dalsia instalacia znova prebehne OK ale v tej chvili ako vyberiem instal.CD je koniec. Prosim o radu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


mluno

  • Host
Re: Problem s instalaciou Win XP
« Odpověď #1 kdy: 29. 03. 2010, 16:38:02 »
Nedovedu si vysvětlit vznik takové anomálie, protože XP při instalaci (narozdíl od svých předchůdců) inicializují systémové oblasti disku, aby spuštění proběhlo bez problémů.
Napadaji mě dvě možná úskalí
1. V biosu je nastaveno něco jako "boot sector virus protection" - na instalaci ji musíte vypnout, ta musí do boot sectoru a MBR zapisovat
2. nějaké jiné nastavení biosu, ohledně chování řadiče, nebo nějaká nekonzistence. Pokud instalujete starší XP, nevytvářejte pro systém oddíl větší než 120GB. (XP větší disky na úrovni GUI zvládne, ale než naběhne, používá služby BIOS a tam by mohl být problém u starších MB)


peter

  • Host
Re: Problem s instalaciou Win XP
« Odpověď #2 kdy: 06. 07. 2010, 15:01:50 »
problem moze byt v tom, ze mas dva hdd a nemas spravne v biose naknfigurovanu boot sekvenciu, t.z. ze bootujes z ineho hdd nie z toho, kde si nainstaloval xp