Autor Téma: zasekávání PC  (Přečteno 11088 krát)

Martin

  • Host
zasekávání PC
« kdy: 21. 06. 2011, 21:07:40 »
Ahoj, nemohli byste mi poradit, proč se mi na 10s zasekne počítač? jde to v nepravidelných intervalech. Zkusel jsem i jedno témahttp://forum.slunecnice.cz/index.php?topic=750.0, co je na foru, ale nic nepomohlo. Zkusil jsem i 2x vyčistit počítač, ale nezasekává se, když mám puštěný antivir a super anti spyware. Poradí někdo? díky za odpověď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


oNdRa

  • Host
Re: zasekávání PC
« Odpověď #1 kdy: 22. 06. 2011, 01:30:29 »
Píšete, že používáte více bezpečnostních nástrojů současně. Pokud používáte například dva antiviry současně se zapnutým rezidentním štítem, pak se může s velkou pravděpodobností stát, že dojde k popisovanému kolapsu systému a jeho zamrznutí. Pokud tomu tak ve vašem případě skutečně je, pak doporučuji spustit systém v nouzovém režimu a zkusit jeden z antivirů odinstalovat.


Martin

  • Host
Re: zasekávání PC
« Odpověď #2 kdy: 23. 06. 2011, 15:16:29 »
Pro "oNdRa" :
Jmenovec ale píše "... NEzasekává se, když mám puštěný antivir a super anti spyware". Netušíme, jestli to je nebo není překlep. Jinak se dvěma antiviry máš pravdu, že je to nevhodné.

Pro všechny :
1/ Zkusil jsem si ve virtuálním PC "SUPERAntiSpyware" současně s "Avast 6" a k žádnému zpomalení systému nedošlo. Přesto "SUPERAntiSpyware" NEDOPORUČUJI !
Ze vzorku, který obsahoval 12 různých "škodlivin", nedetekoval v reálném čase ani jednu z nich a na vyžádaný test našel pouze tři !!!
2/ Doporučuji pravidelně sledovat využití procesoru minimalizovaným správcem úloh. Odhalíte případné nežádoucí aktivity v počítači. Automatické spouštění mám nastavené v registru :
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"TaskMgr"="cmd  /c start /min TaskMgr"

Pro jmenovce :
Zkus důkladně odvirovat počítač např. po nabootování z AVG Rescue CD a pak dej vědět.


Martin

  • Host
Re: zasekávání PC
« Odpověď #3 kdy: 23. 06. 2011, 19:14:34 »
zapomněl jsem doplnit nemám avast ale originální antivir od microsoftu


Martin

  • Host
Re: zasekávání PC
« Odpověď #4 kdy: 24. 06. 2011, 05:07:06 »
zapomněl jsem doplnit nemám avast ale originální antivir od microsoftu
To ale asi není podstatné, že máš Microsoft Security Essentials.
A není o nic víc "originální" než ostatní antivirové programy.

Hlavně jsi měl upřesnit, kdy se to zasekává a kdy ne. A pak provést důkladné odvirování.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin

  • Host
Re: zasekávání PC
« Odpověď #5 kdy: 24. 06. 2011, 19:00:55 »
Tak když se to sekne, ve Správci úloh vzroste u CPU MsMpEng.exe na 60 a víc %. U uživatelského jména není název mého profilu, ale SYSTEM. Tak kdybych zkusil tento proces ukončit, zabralo by to?


Martin

  • Host
Re: zasekávání PC
« Odpověď #6 kdy: 25. 06. 2011, 10:19:33 »
Ahoj jmenovče!

1/ Obecně ukončení procesu správcem úloh nelze doporučit, i když jej taky občas využívám. V každém případě mít v okamžik ukončování procesu poukládaná všechna data a uzavřené programy. Může hrozit nestabilita až "zamrznutí" systému.

2/ V mém PC se takový program nevyskytuje a nevím proto, kterého software je tento proces součástí. Zkus jej vyhledat na disku např. pomocí TC a podle složky, ze které se spouští bys měl odhadnout čeho je součástí. Pokud tuto aplikaci nepoužíváš nebo v horším případě ani o ní nevíš, tak ji zkus celou odinstalovat. Po restartu už bys ve správci úloh neměl tento proces vidět.

Dej pak vědět, jak jsi dopadl. Dík.


Martin

  • Host
Re: zasekávání PC
« Odpověď #7 kdy: 26. 06. 2011, 19:58:39 »
Tak jsem zjistil, že soubor je součástí Microsoft Security Client. Zkusil jsem odinstalovat Super Anti Spyware v nouzovém režimu jsem tak vyčistil počítač. Pak jsem odinstaloval ICQ a Skype a najednou se neseká. Jediná vada je, že stále svítí oranžová LEDka nahrávání, i když nic nedělám. Je vlastně i možný že to dělalo ICQ?