Autor Téma: Nechce se spustit nootebook  (Přečteno 31180 krát)

ivoš

  • Host
Nechce se spustit nootebook
« kdy: 14. 08. 2014, 10:20:07 »
Prosím o radu , při zapnutí nootebooku se mi zobrazí správa - No bootable device -- insert boot disk and press any key ...Když to ale skusím s bootovacím usb s Windows , tak mě to dovede k istalaci nového systému, ale ve chvíly , kdy mám vybrat jednotku , napíše , že se ji nepodařilo nalézt ...a když dám jen částečně odstranit potíže , tak napíše - Jednotka , na které je nainstalovaný systém je zamknutá,odemkněte jednotku a skuste to znovu , Když dám tovární nastavení , , napíše že se nedá obnovit do továrního nastavení , . Prý chybí požadovaný oddíl jednotky ...
Dá se to nějak opravit , myslím v biosu , nebo je k.o. disk-harddisk (HDD)
Děkuji moc za rady , Ivoš .

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr

  • Host
Re:Nechce se spustit nootebook
« Odpověď #1 kdy: 14. 08. 2014, 14:12:45 »
Podle popisu to bohužel vypadá, že s největší pravděpodobností zcela "umřel" harddisk.

Ještě horší (ale mnohem méně pravděpodobná) je "smrt" řadiče pevných disků na základní desce.


Ivoš

  • Host
Re:Nechce se spustit nootebook
« Odpověď #2 kdy: 14. 08. 2014, 14:48:20 »
Tak tuhle zkušenost nemám, řadič pevných disků je na základové desce ?  On se disk nijak zle neprojevoval, nešel zpustit, tak jsemv biosu prohlidnul pořadíbootování... A jelo to ccelý den, druhý den to samé, pak jsem udělal aktualizace Windows a poté už se nerozjel...


Ivoš

  • Host
Re:Nechce se spustit nootebook
« Odpověď #3 kdy: 14. 08. 2014, 22:35:28 »
Pokud by byl špatnej harddisk , dá se to nějak ověřit , chtěl jsem si koupit novej a vyměnit ho , ale jestly je to  řadič pevných disků , tak bych vyhodil zbytečně peníze za harddisk ...


Petr Hanzlík

  • Host
Re:Nechce se spustit nootebook
« Odpověď #4 kdy: 17. 08. 2014, 07:26:13 »
Měl jsem tutu závadu a příčinou byly chybějící ovladače pro raid pole. Tyto ovladače je nutno nahrát při spuštění instalace WIN.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Franta

  • Host
Re:Nechce se spustit nootebook
« Odpověď #5 kdy: 17. 08. 2014, 08:24:14 »
Měl jsem tutu závadu ...
Měl jsi snad podobný problém (nikoliv závadu). Ivoš má ale opravdu závadu a zcela jinou.

Poměrně podrobný popis potíží jasně ukazuje na nefunkční HDD. Diagnostikoval to už Petr těsně po dotazu.

Pokud by byl špatnej harddisk , dá se to nějak ověřit , ...
Velmi snadno - připojením HDD do jiného notebooku anebo připojením jiného HDD do tvého notebooku.


Ivoš

  • Host
Re:Nechce se spustit nootebook
« Odpověď #6 kdy: 18. 08. 2014, 18:59:16 »
Děkuji za rady,dnes jsem asi po čtyřech dnech opět zkusil zapnout nootebook a bezproblému najel systém , tak tedy nevím , kde bude problém ...Máte někdo zkušenosti s tímto druhem p.roblému ? Děkuji , Ivoš


Ivoš

  • Host
Re:Nechce se spustit nootebook
« Odpověď #7 kdy: 18. 08. 2014, 20:03:06 »
Ještě jsem chtěl dodat, že jsem nainstaloval do pc Hard Drive Inspector 4.24 a vše prý v pořádku.... Zrestartoval jsem pak nnotebook a zase chyba... No bootable device ☺


franto

  • Host
Re:Nechce se spustit nootebook
« Odpověď #8 kdy: 20. 08. 2014, 20:16:00 »
napadlo mě, zkus vyndat baterii a zapoj ntb do sítě a uvidíš jestli naběhne. Vadná baterie dělá často neplechu. Zkus to.


Ivoš

  • Host
Re:Nechce se spustit nootebook
« Odpověď #9 kdy: 21. 08. 2014, 13:59:41 »
Tak baterií to nebude, opět hláška... No bootable device


alka

  • Host
Re:Nechce se spustit nootebook
« Odpověď #10 kdy: 27. 08. 2014, 06:44:50 »
a nebude to posledníma zmršenejma aktualizacema od Microsoftu? Psali něco o modré obrazovce a dalších možných problémech.Pak už  asi 4 aktualizace stáhli a nebyl k nim přístup.Šlo o win. 7 i 8.Jako řešení udávali stav nouze a pak byl postup jak opravit dané problémy.Zagoogli a najdeš


Franta

  • Host
Re:Nechce se spustit nootebook
« Odpověď #11 kdy: 28. 08. 2014, 09:19:17 »
Podle podrobného popisu závady je to jednoznačně vadný harddisk, pravděpodobně se někdy roztočí a jindy zase ne. Proto nemohl ani  Hard Drive Inspector nalézt závadu. Pokud se disk roztočí, vše funguje v pořádku. A pokud se mu zrovna nechce, tak je "No bootable device". Každopádně to chce ve vhodný okamžik (když se roztočí - zkus s ním třeba potřesat) odzálohovat všechna data a disk poslat do elektroodpadu a zakoupit nový. Jasně to diagnostikoval už Petr hned po dotazu a i já jsem tento názor před asi 10 dny podpořil.

Tak proč jsi Ivoši toto téma už nějak nezakončil a musíme tu číst zcela dementní názory jako poslal franto nebo alka.