Autor Téma: Externí HDD  (Přečteno 11457 krát)

Filip

  • Host
Externí HDD
« kdy: 11. 03. 2014, 20:18:22 »
Dobrý den potřeboval bych poradit.
koupil jsem si rámeček (box) pro HDD 2,5 Sata. Do HDD vložím třeba z Notebooku Složku, atd. poté bych to chtěl překopířovat či vložit do PC a napíše mi to "Ze zdrojového souboru nebo disku nelze číst".
Můžete mi prosím poradit. :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Franta_Kr.

  • Host
Re:Externí HDD
« Odpověď #1 kdy: 11. 03. 2014, 21:12:40 »
Dobrý den potřeboval bych poradit.
koupil jsem si rámeček (box) pro HDD 2,5 Sata. Do HDD vložím třeba z Notebooku Složku, atd. poté bych to chtěl překopířovat či vložit do PC a napíše mi to "Ze zdrojového souboru nebo disku nelze číst".
Můžete mi prosím poradit. :)
Pokud to, co na ten HDD z NB nakopírujete, je z toho NB čitelné, ale z PC, ke kterému jej připojíte potom, to čitelné není, bude problém v komunikaci PC s tím externím HDD. Předpokládám, že HDD je připojen přes USB. Pokud je USB port v PC v pořádku (ověřeno jiným zařízením), tak by problém mohl být v nedostatečném napájení HDD (předpokládám, že je napájen z PC přes USB). Zkusil bych použít USB hub s externím napáječem.


Filip

  • Host
Re:Externí HDD
« Odpověď #2 kdy: 19. 03. 2014, 15:47:56 »
Děkuji za radu.
Ale přeci jen bych Box s HDD chtěl používat jako přenosné zařízení a ne vždy bych měl možnost tahat sebou USB hub s externím napájením.


Franta_Kr.

  • Host
Re:Externí HDD
« Odpověď #3 kdy: 24. 03. 2014, 15:49:00 »
Děkuji za radu.
Ale přeci jen bych Box s HDD chtěl používat jako přenosné zařízení a ne vždy bych měl možnost tahat sebou USB hub s externím napájením.
Nejdřív ale musíte zjistit, v čem je problém a pak hledat řešení. Pokud je to disk s USB 2.0, tak by se místo napájeného HUBu dal použít i propojovací USB kabel s napájecí odbočkou (prodává se) ke které by se připojil 5V napájecí zdroj s USB konektorem. Sám jsem takto podobný problém řešil, kdy mi externí disk na jednom počítači nechtěl fungovat.


PAVEL ŠAFÁŘ

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
Re:Externí HDD
« Odpověď #4 kdy: 29. 03. 2014, 21:39:06 »
Problém s napájením by mělo vyřešit připojení k USB 3.0. To totiž dokáže do zařízení dodávat 900 mA (místo 500 mA u USB 2.0).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0