Autor Téma: Na Flash disk nelze zapisovat data  (Přečteno 12118 krát)

CHEVY

  • Host
Na Flash disk nelze zapisovat data
« kdy: 28. 04. 2011, 10:28:27 »
Zdravím všechny.

Mám takový problém. Na flash disk Kingston Data Traveler DT310 256GB systém W7Ultimate nejde nic zapsat. Systém hlásí, že je disk chráněn proti zápisu. Flash nemá přepínač ochrany a při pokusu změnit atributy ve vlastnostech tato možnost není nabídnuta. Stejná hláška o ochraně zapisu se objeví při pokusu o formát. Poslední pokus o zápis byl přejmenování jednotky v průzkumníku, které proběhlo v pořádku. Nejsem úplná lama PC se věnuji od roku 90, ale tohle mě teda dostalo do kouta.

Prosím proto na tomto fóru o radu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin

  • Host
Re: Na Flash disk nelze zapisovat data
« Odpověď #1 kdy: 28. 04. 2011, 13:00:41 »
Zdravím CHEVY,

i mě jsi svým dotazem dostal do kouta. Dělám na PC ještě o dva roky déle než Ty a předtím ještě pár let na sálových počítačích. A taky netuším. Viděl bych to pravděpodobně na závadu té flešky. Jen nechápu, že se povedlo změnit ten label.

Dvakrát jsem zažil flash disk "umřít" takovým způsobem, že jeden den normálně pracoval a druhý den ho PC vůbec nevidělo. A jednou se mi dostala do ruky fleška známého, kterému "zamrzla" během formátování a dál mu s ní nešlo nic dělat. Moje PC ji vidělo, ale jako disk bez oddílů a jakýkoliv pokus o zápis končil chybou. Všechny tyto disky byly ale po záruce a tak putovaly do elektroodpadu.

Tvůj model byl ale uveden na trh teprve začátkem roku 2010 a není to levná hračka. V té době se dal pořídit za přibližně 21000 Kč, dnes jde sehnat za asi 15000 Kč. Ještě teď na něj musí běžet minimálně 24 měsíční záruka od prodejce. Výrobce na tento produkt dává dokonce pětiletou záruku.

Takže moje rada zní : Řeš to reklamací !


Yarda

  • Host
Re: Na Flash disk nelze zapisovat data
« Odpověď #2 kdy: 28. 04. 2011, 13:36:24 »
Ze zájmu jsem se podíval na podrobnosti k tomuto zařízení a všiml jsem si, že tam není uvedena kompatibilita s Windows 7.
Tady může být zakopaný pes!
http://www.alza.cz/kingston-datatraveler-310-256gb-d169583.htm


Martin

  • Host
Re: Na Flash disk nelze zapisovat data
« Odpověď #3 kdy: 28. 04. 2011, 14:33:29 »
... a všiml jsem si, že tam není uvedena kompatibilita s Windows 7.
Tady může být zakopaný pes!
Tady opravdu žádný pes zakopaný není!

Je vyloučené, aby flash disk nebyl kompatibilní s Windows 7, když byl uveden na trh značně později než samotné Windows 7. Je to jen chyba Alzy, že tam nemají tu kompatibilitu uvedenou. Jiní prodejci ji tam uvedenou mají (Kasa, Megaobchod, ...).

Ale především to uvádí sám výrobce !


Martin1

  • Host
Re: Na Flash disk nelze zapisovat data
« Odpověď #4 kdy: 28. 04. 2011, 15:24:33 »
Vyzkoušej flashku naformátovat, ale jinak přesně takhle jak popisuješ flash disk odejde - data zůstanou, ale už tam nic nedostaneš.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin

  • Host
Re: Na Flash disk nelze zapisovat data
« Odpověď #5 kdy: 29. 04. 2011, 10:43:54 »
Stejná hláška o ochraně zapisu se objeví při pokusu o formát.
Vyzkoušej flashku naformátovat
Prosím všechny odpovídající, aby nejdříve pořádně četli dotaz i všechny další příspěvky
a až pak se pustili do "rad" ...