Autor Téma: zpomalené xp 32 bit  (Přečteno 9141 krát)

hrbek

  • Host
zpomalené xp 32 bit
« kdy: 19. 10. 2012, 22:53:55 »
Ahoj, poraďte mi - netbook Acer aspire one, legální xp 32.bitm použil jsem Advanced system care, kompletní údržbu systému - defragmentace atd... systém je pořád hoodně pomalý, je řešením jen reinstalace? Dík za odpověď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Bárt

  • Host
Re:zpomalené xp 32 bit
« Odpověď #1 kdy: 20. 10. 2012, 17:43:21 »
Uvést, prosím,:

- typ procesoru, rychlost procesoru
- velikost RAM paměti
- kapacitu HDD.

Jinak je také dobrý program na čištění CCleaner:

http://www.slunecnice.cz/sw/ccleaner/

Pomocí něj se dají analyzovat Registry a smazat odtud nepotřebné záznamy a vyčistit dočasné soubory systému a stopy po procházení internetu.


kallell

  • Host
Re:zpomalené xp 32 bit
« Odpověď #2 kdy: 21. 10. 2012, 11:43:30 »
Ahoj,zjisti si velikost XP (nad 3Gb je to normální,že je to brzda),množství nainstalovaných programů.Vyčisti CCleanerem (internet cache,cookies,... ,ale určo to bude překopnutí SW. Mam XP ca. 10 let a ca.1 za rok a půl překopávám.Nepomůže ani Advanced system care,Registry mechanic,ani jinej mechanic,Tune Up utilites,no prostě nic.(mam to za sebou).Prostě mnoho nainstalovaných programů,příliš velky Win = nová instalace! Nebo trpělivost s rychlostí.


Křunda

  • Host
Re:zpomalené xp 32 bit
« Odpověď #3 kdy: 21. 05. 2013, 16:27:51 »
Čistící programy jsou někdy pěkně agresívní. Doporučuji používat jen s velkou obzřetelností. Často uberou mašině kyslík, na který je zvyklá. Několikrát jsem zjistil, že po vyčistění se PC podobalo Titanicu. Doporučuji Ccleaner, který se chová celkem slušněm a dále ručně pročistit registry od balastu nepoužívaných srágor a nánosů. Hlavně v HKLM sekci.
Velká inventura  a vysekání všeho co v PC hnízdí a už se nepoužívá - např. staré programy. Zeštíhlení vede ke zdraví nejen lidí. Defragmentovat. Pro defragmentaci je nutných min. 15% volného místa. A kdo se pohybuje na této hranici ten ať nečeká žádný zázrak. Potom už zbývá poslední možnost  - REINKARNACE t.j. FORMAT A INSTALACE. VYSLECHLI JSTE SLOVO BOŽÍ. AMEN.


mluno

  • Host
Re:zpomalené xp 32 bit
« Odpověď #4 kdy: 23. 05. 2013, 15:53:36 »
Já jsem většinou vystačil s ruční údržbou, protože po požití nástrojů typu regcleaner jsem měl pocit opačného efektu.
Jsou asi tři nejdůlešitější věci
  • běžící procesy (správce úloh) - nejsou tam nějaké zbytečné. Ovšem nemá cenu je ukončovat, protože spuštěné procesy jsou důsledkem nějakého nastavení. Ale co má cenu si poznamenat kolik jich je a které se zdají být zbytečné (nemusí tomu tak být).
  • programy po spuštění: nejjednodušeji se najdou přes msconfig, který prohledává čtyři z pěti mě známých míst (to páté viz dál). Je opravdu nutné, aby na pozadí běžel updater... Holt každý program má představu, že musí být po spuštění
  • naplánované úlohy: toto je velmi šikovný, ovšem velmi zákeřný nástroj, který je we windows od verze 95b. Tento nástroj umožňuje naplánovat úlohy v závislosti nejen na čase, ale také na různých událostech (přihlášení, spuštění, zastrčení CD...). A právě většina moderních programů se přidává sem. A neni vůbec jednoduché se v tom zorientovat, protože v XP (a novějších) tam je stromová struktura, kdeje odhadem na dvě stovky položek (asi přehánim) už po čisté instalaci. A důležité jsou položky které jsou spouštěné při startu nebo přihlášení. A objeví se tam i spousta zbytečností (sdělování zkušeností společnosti ms, odesílaní reportů o pádech...). A právě tady se skrýval i spouštěcí mechanizmus autorun viru, kterej byl sice antivirem blokovanej a smazanej, ale událost zůstala.

Toby byla konfigurace programů po spuštění. Možná předtím by měl být ještě test disku. Promazání adrsáře %temp% a dalších, kam si windows odkládají (ne všechny programy používají %temp% i sám windows občas dělá bordel i jinde). Já tam třeba posledně měl 145 tisíc souborů. A založit soubor v adresáři, kde jich je na 145 tisíc to už dost zdržuje. To samé platí o koši. Defragmentace by měla probíhat ve windows (XP a vyš) automaticky, ale ten plán je 03:00 jednou zaměsíc, tak je možné, že k ní nikdy nedojde. Její vliv bych nepřeceňoval, pokud neni nějaký důvod domnívat se, že je disk fragmentovaný.
Další věcí by byloprověření nainstalovaných programů, ale tim se spíš než rychlost získá místo. Program, který není spuštěný, logicky nemůže počítač brzdit (pokud neběží jeho rezidentní část).
Víc mě momentálně nenapadá, ale reinstal bych nechal opravdu jako poslední instanci.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0