Autor Téma: nejde mi zvuk  (Přečteno 5071 krát)

Petr

  • Host
nejde mi zvuk
« kdy: 25. 07. 2014, 20:29:26 »
Dobrý den.... Koupil jsem si NB IBM ThinkPad Lenovo X60 Tablet. Byl tam nainstalovaný Linux, ten je téměř k ničemu není kompatibilní se spoustou pragramu to je známí problém. NO a Nainstaloval jsem OS win XP Pro. předtím jsem měl problém se čtením a formátováním ale to sem nakonec vyřešil a nainstaloval.... Stáhl jsem nějaké ty ovladače nap.
http://www.lenovo-driver.com/lenovo-drivers/lenovo-thinkpad-x60-drivers-download
http://support.lenovo.com/en_US/research/hints-or-tips/detail.page?&LegacyDocID=MIGR-62938
a spousta dalších. nicméně mi nefunguje zvuk program k ovládání zvuku který je pravděpodobně součástí OS je nerosvícen nedá se nastavt hlasitist ani nic jiného Win medi plaier mi píše bud nemám nainstalovaný ovladač nebo zvukárna nepracuje správně. dále jsem nainstaloval realtak a nic se neděje dokonce 2 verze a furt nic nejde mi spustit hra chce directX 8.1 ten stáhnu a stále nic nefunguje... co mám za problém? Když to samé nainstaluju na MSI tak to faká bez problému samozřejmě s jinýma ovladačema..
Poradí mi prosím nějaký ochotný znalec ?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:nejde mi zvuk
« Odpověď #1 kdy: 01. 08. 2014, 18:48:56 »
Co se týče dotazu, tak problém není se samotným ovladačem zvuku, ale s tím, že Windows nenalezl potřebný HW.
Uvědom si, že jde o součást základové desky "osazená čipy - v globálu CHIPSET".
Pokud nejsou nainstalované potřebné ovladače pro základovou desku, nemusí a taky nebude potřebný hardware pro systém viditelný.
Moje rada zní:
stáhnout všechny ovladače pro Windows XP ze stránek jak jsi vkládal odkaz a začal instalovat postupně:
od CHIPSETu, grafika, zvuk, ethernet, wifi, bluetooth ..........
Direct X 8.1 neřeš a stáhni si Windows XP Service Pack 3 a nainstaluj Direct X 9.
Mělo by to tvůj problém vyřešit.
« Poslední změna: 01. 08. 2014, 21:12:10 od Tomáš Filípek »
Více informací = rychlejší odpověď