Autor Téma: Dotaz - flashdisk  (Přečteno 5603 krát)

Bobeš

  • Host
Dotaz - flashdisk
« kdy: 10. 02. 2013, 19:03:02 »
Zdravím a mám dotaz ohledně flashdisku.

Pokud si zakoupím flashdisk USB 3.0 ,
mohu ho připojit do portu USB 2.0 ?

Myslím, že je to možné, ale bude fungovat rychlostí portu USB 2.0 .

Za příspěvky děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


benži

  • Host
Re:Dotaz - flashdisk
« Odpověď #1 kdy: 10. 02. 2013, 19:13:54 »
Je to tak.


mlu

  • Host
Re:Dotaz - flashdisk
« Odpověď #2 kdy: 11. 02. 2013, 17:21:18 »
Přesto bych si to ověřil na stránkách výrobce nebo obchodu (kvůli možnému omlácení o hlavu, pokud by tomu tak nebylo). Pokud vim, vše závisí na firmware flešky. Hledal bych v parametrech u výrobce explicitní vyjádření této kompatibilty (např works also with USB2.0/1.1). Byl jsem svědkem toho, jak fleška usb2.0 zařídila a to opakovaně modrou smrt počítači vybavenému jen usb3.0 (já vím, že to je opačná situace), dokud ho místní ajťák, který na to byl přivolán nepřepnul na starší režim (je to už pár let (možná dva), to ještě nebylo 3.0 tak normální a tohle byla nějaká nobl firma, a zrovna měli nové počítače).
Neznám standarty usb mass storage tak nevim co je normální a co ne, ale většinou to píšou stejně jako že nevyžaduje ovladače a vyžaduje systém XP/Vista/Linux2.4 a pod (přitom to by nemělo vůbec záviset na OS, a už vůbec to neřiká, jestli to bude pracovat v opékači topinek vybaveného funkcí USB storage).


benži

  • Host
Re:Dotaz - flashdisk
« Odpověď #3 kdy: 11. 02. 2013, 18:46:59 »
Držet se mé odpovědi na dotaz,tak jak byl položen,
a nemást tazatele bludy.
Takže,ještě jednou a podrobně--
Je možné k USB 3.0 připojit starší flash disk?

Nové rozhraní SuperSpeed je zpětně kompatibilní s předchozími verzemi USB 1.0, 1.1 a 2.0. K portu rozhraní SuperSpeed (s propustností 5 Gb/s) tedy můžete připojit jak nejstarší USB 1.0 LowSpeed (1,5 Mb/s), tak USB 2.0 FullSpeed s propustností 12 Mb/s. Na počítačích a noteboocích je totiž konektor rozhraní USB typu A stále stejný. Pokud však k rozhraní USB 3.0 připojíte starší zařízení USB 2.0, nebudete moci využít výhody desetkrát rychlejší komunikace. Při našich měřeních jsme však zjistili, že i starší USB 2.0 zařízení jsou po připojení k rozhraní USB 3.0 o trochu (cca o 10 procent) rychlejší.