Autor Téma: Problém s HDD!!!  (Přečteno 14525 krát)

michal Bio

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
Problém s HDD!!!
« kdy: 05. 04. 2012, 15:04:09 »
Ahoj mám HDD samsung HD103UJ 1000Gb.Hdd byl v pořádku po celou dobu až do dnes.Z 1000gb HDD mě ukazuje pouze 31,8MB neví někdo co stím?Děkuji moc

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:Problém s HDD!!!
« Odpověď #1 kdy: 05. 04. 2012, 18:00:38 »
Ahoj,
predne si nastav "moznosti slozky" zobrazit skryte soubory a slozky vcetne systemovych.
Prekontroluj velikosti na ext. disku.
Pokud nenajdes zadne vetsi soubory/slozky, tak sahni po nastroji ESTOOL ze stranek samsungu.
Tim muzes vyzkouset obnovu, popr. disk low formatovat.
Timto postupem prijdes o vsechna data.
Mohlo take dojit k poskozeni ploten.
Na jednu se vejde cca. 320 GB.
Jestli vis kolik jsi mel obsazeno mista, tak jde o jednochy vypocet.
Více informací = rychlejší odpověď


kallell

  • Host
Re:Problém s HDD!!!
« Odpověď #2 kdy: 05. 04. 2012, 18:15:46 »
Ahoj Michale,mohl by si sem písnout,co si dělal s diskem,případně,kdy (po čem) jsi to zjistil?Vim,že to tu už něco podobnýho bylo kdysi projednáváno (ca. pul roku zpět).
 Mimochodem,kde ti vykazuje těch 32 MB? Přímo "vlastnosti" disku?   A mam pocit,že o formátování nechceš slyšet,co? (data).
 Zkus nějakej diagnostický soft na HDD. Třeba "Ashampoo HDD Control"(zde na slunečnici),nebo zaGoogli,či počkej na další odpovědi místních uživatelů.
 Já osobně používam "Paragon Partition Manager",ale nemam ho legálně (sorry).Umí víc než jen dělit disky atd.


michal Bio

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
Re:Problém s HDD!!!
« Odpověď #3 kdy: 05. 04. 2012, 18:16:17 »
Měl jsem disk rozdělen na 2 oddíly.Na jednom bylo 10gb (windows) a na druhém 200gb dat.O data mi nejde mám je všechna zálohovaná na CD.Jde mi jen o to jak zase dát do provozu HDD.Zkusím váši radu a odepíšu.Děkuji


michal Bio

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
Re:Problém s HDD!!!
« Odpověď #4 kdy: 05. 04. 2012, 18:20:14 »
Hdd jsem včera vytáhl a zkoušel jsem ho na druhém pc v kterém se nechce ukázat žádný sata HDD.Když jsem ho dal z pět do svého pc tak všechno jako by se samo vymazalo.V biosu byl hlášený jako 32MB.Když jsem nainstaloval windows na druhý HDD a mrkl jsem se do TENTO POČÍTAČ HDD tam byl a chtěl naformátovat po naformátování tam bylo jen 32MB.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


kallell

  • Host
Re:Problém s HDD!!!
« Odpověď #5 kdy: 05. 04. 2012, 19:19:11 »
Tak jsem něco objevil,zkus juknout sem-www.svethardware.cz/art_doc-3DDE0B7DAF994525C1256F600066CFCC.html-třeba tam na něco příjdeš.Sice to neřeší přímo problém s velikostí,ale jsou tam i odkazy na "diagnosťáky".Jeden ti už tady napsal p.Tengler.  ;)


monte

  • Host
Re:Problém s HDD!!!
« Odpověď #6 kdy: 31. 05. 2012, 12:48:02 »
Stejnou závadu jsem u Samsungu potkal - jednalo se o poškozenou elektroniku. To co vidíš nejsou plotny HDD, ale cache - to bylo vyjádření servisu. Každopádně je to spíš na reklamaci (pokud je v záruce), nebo na odložení ve sběrném dvoře.