Autor Téma: Dotaz  (Přečteno 8199 krát)

Josef P.

  • Host
Dotaz
« kdy: 24. 07. 2013, 16:58:09 »
 Vážení přeji pěkný den.
Mohl byste mi prosím někdo poradit, jak nahrát, resp. vypálit na dvd, do PC stažený pořad, přehrávaný v přehrávači VLC? Normálně je uložený s jinými v knihovně "stažené položky". Pokud však spustím ConvertXdvd4 a chci do něj pořad "přidat", některé položky se v knihovně vůbec neobjeví, zatímco jiné ano. Přitom otevřu-li tu samou knihovnu normálně(tedy ne ve vypalovacím programu), položky se mi zobrazí všechny. Protože jsem co se týká PC samouk, trochu je mi to divné. Poradíte někdo, nebo jsem se zeptal nesrozumitelně? Dík za každou radu (kromě takových, abych PC prodal). Josef P.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin

  • Host
Re:Dotaz
« Odpověď #1 kdy: 24. 07. 2013, 19:26:55 »
To bude tím, že ConvertXdvd4 ti zobrazuje z knihovny "stažené soubory" pouze ty, které obsahují v nějakém formátu video. S jinými stejně neumí pracovat.

Normální prohlížení tohoto adresáře ti ale ukáže vše - i soubory jiných typů (dokumenty, archivy, programy, ...). Tedy soubory VŠECH typů.

Zkus sem napsat, jakou příponu (koncovku) má ten soubor, co ti nejde přidat na DVD. Nebo ještě lépe poslat odkaz na stažení toho souboru (kde jsi jej na internetu našel).

Pokud se nic z uvedeného nepovede, tak tedy prodej to PC, jak jsi sám navrhl.


Josef P.

  • Host
Re:Dotaz
« Odpověď #2 kdy: 25. 07. 2013, 10:12:32 »
Pane Martine zdravím.
Soubory mají koncovku (.webm).
První odkaz je  tento:   http://www.youtube.com/watch?v=VA4EVRe_XuY ,
druhý:  http://www.youtube.com/watch?v=9LtXUB_PE5A
Doufám, že posílám co na co jste se ptal.


kikin

  • Host
Re:Dotaz
« Odpověď #3 kdy: 25. 07. 2013, 13:49:45 »
zkus to přeformátovat na formát který ti ConvertXtoDVD vezme v programu http://www.slunecnice.cz/sw/format-factory/


Martin

  • Host
Re:Dotaz
« Odpověď #4 kdy: 25. 07. 2013, 15:08:05 »
Takže asi tak:

Odpověděl jsi velmi přesně vše, co bylo potřeba. Tak to PC ještě neprodávej, ale postupuj podle dalších informací.

.webm je poměrně nový, moderní videoformát, který ještě neakceptuje ani poslední verze Format Factory. Kikinovu radu ani nemusíš zkoušet. Neumí s ním dokonce pracovat ani Nero Vision 12, který je jinak vynikajícín prostředkem na tvorbu filmů.

Ale ConvertXtoDVD5 jej již přijímá.

Je i ve verzi portable (neinstaluje se). Pokud ho budeš chtít nainstalovat, tak MUSÍŠ použít druhou verzi cracku, kterou nedoporučují pro virové nálezy. Je to ale planý poplach, nic špatného se ti nestane. Je to odzkoušeno. Po tu dobu si VYPNI antivirový program.

Zde doporučovaný první crack nefunguje, jak má. Přes výsledné video je doplněn nápis vyzývající k zaplacení.

Pak napiš, jak jsi dopadl. Většina tazatelů se na to už sprostě vykašle. Díky. Martin

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Josef P.

  • Host
Re:Dotaz
« Odpověď #5 kdy: 25. 07. 2013, 19:02:01 »
Zdravím Martine.
Stáhl jsem si ConvertXtoDVD5, jak jste doporučil. S normální verzí, po vypálení byl uprostřed nápis, jak se čekalo. Verze "Portables" ale vypálila DVD v pohodě, bez nápisu. Tedy alespoň doufám, ještě jsem celé DVD detailně neprohlédl, ale podle toho co jsem viděl, je to čisté. Nemusel jsem ani vypínat ochranu. Takže díky moc za radu, házím hlubokosklon a cítím se zauzlován. Mějte se Ahoj, Josef P. 


Martin

  • Host
Re:Dotaz
« Odpověď #6 kdy: 26. 07. 2013, 10:53:40 »
Jsem rád, že jsem mohl pomoci a povedlo se.

Jen chci ještě upřesnit i pro ostatní zájemce, jak je to s tou instalací, protože asi to nebylo přesně pochopeno.

1. možnost
    vůbec nic neinstaluji, nakopíruji si kamkoliv složku "VSO.ConvertXtoDVD.Portable" a spouštím odtud
    přenosnou verzi programu v registrované verzi (bez nápisu uprostřed), nemusím vypínat antivir

2. možnost
    chci mít program "normálně" nainstalovaný
    spustím "vsoConvertXtoDVD5_setup.exe" a nainstaluji si tím NEregistrovanou verzi programu (s nápisem)
    teď VYPNU antivirovou ochranu
    spustím druhý crack z balíčku "convertxtodvd.5.x.patch.v2.8-Cerberus.exe"
    opět ZAPNU antivirovou ochranu
    nyní mám již normálně nainstalovaný program v registrované verzi, takže bez toho nápisu přes video

Snad je to teď pochopitelnější, ale jen píšu podrobněji totéž co v minulém příspěvku.


Kalan

  • Host
Re:Dotaz
« Odpověď #7 kdy: 26. 07. 2013, 15:58:48 »
Se zájmem čtu vaši diskusi; já osobně to řeším sice přes 2 programy, ale v podstatě asi jednodušeji, alespoň pokud jde o instalaci a celkový chod zpracování. Videa z YouTube perfektně stahuje Freemake Video Downloader, viz http://www.slunecnice.cz/sw/freemake-video-downloader/, jehož výhodou je, že přijme nejen formát *.webm (a jiné), ale dokáže ho okamžitě překonvertovat do běžně zpracovatelného volitelného formátu, třeba *.avi, a teprve tento soubor ukládá. Soubor v *.avi - pokud potřebuji, nutné to samozřejmě není - případně ještě upravím/sestříhám ve videoeditoru (je jich spousta) a následné překódování na komplet souborů standardního DVD a jeho vypálení je už hračka, třeba v Ashampoo (verze 6 je freeware, stejně jako zmíněný downloader), v Neru atd. - možností je mnoho.


Josef P.

  • Host
Re:Dotaz
« Odpověď #8 kdy: 28. 07. 2013, 10:24:07 »
Zdravím, pane Martine.
Ne že by to mělo nějaký zásadní vliv na naše vztahy se středním východem, ale zkusil jsem nainstalovat ConvertXtoDVD5, podle popsaného návodu k postupu. Po opětovném zapnutí antivirové ochrany, mi "Norton" samostatně program odinstaloval, takže jsem ani neměl možnost, vyzkoušet funkčnost. Ledaže bych to zkusil před zapnutím antivir. ochrany, ale to jsem nevěděl, jestli je dobře. Nainstalovaná mi tam zbyla pouze první část, neregistrovaná, tudíž vytvářející nápis. Jak ale říkám, verze Potable funguje dobře, takže o nic moc nejde. Pouze si nejsem jistý, jestli u se u verze Portable, nemusí na každé další DVD znovu nastavovat základní nastavení (vzhled titulků, popisy v menu a pod.) To by bylo protivné. Vyzkouším. Jinak přeji pěknou neděli,
Josef P.


Josef P.

  • Host
Re:Dotaz
« Odpověď #9 kdy: 29. 07. 2013, 14:59:37 »
Pro p. Martina:
Zdravím. Dnes jsem několikrát vyzkoušel ConvertXtoDVD5 Portable. Takže co se týká vypálení samotných filmů, zdá se mi, že je vše v pohodě. Bohužel, co se týká vložení titulků, s tím má problémy. Dosazují se tam některá písmena, která nejsou v zadání. Většinou "ř", "ě" a další písmena se znaménky. Nemá na to vliv ani typ zvoleného písma. Také v nastavení jsem všude dal češtinu. Zřejmě to bude nějaký nedodělek v této verzi, ale co by člověk zadarmo chtěl, že. Není to ani verzí titulků, zkoušel jsem stejné titulky v obou verzích(portable i verzi k registraci) ta k registraci (s tiskem uprostřed) zobrazuje titulky korektně. To jen abyste měl zpětnou vazbu co jak funguje. Zdravím, Josef P.


Martin

  • Host
Re:Dotaz
« Odpověď #10 kdy: 30. 07. 2013, 04:01:44 »
Celý problém bude v tom, že se ti vůbec nepodařilo ten crack aplikovat.

Jelikož toto není žádné WAREZ fórum a už toho tady na to téma padlo víc, než bylo vhodné, tak mohu nabídnout již jen pomoc adresnou. Pošli mi prosím svoje telefonické spojení na tento mail : Vezmi první tři písmena ze slova "fraktura", přidej k tomu první tři písmena ze slova "brokolice", dodej za to číslicemi napsáno "čtyřicetpět" a pak už jen zavináč a seznam tečka cz (= opatření proti automatům vyhledávajícím po internetu e-mailové adresy). Pošlu pak kontakt zase na sebe a dotáhneme to snad do zdárného konce.

Tento e-mail mohou použít i ostatní v případě, že mají problém, který nelze řešit na dálku přes fórum, ale je vhodnější telefonická konzultace nebo osobní kontakt (odvirování PC, instalace MS Windows apod.). Martin