Autor Téma: Dos v prostředí windows  (Přečteno 8336 krát)

Mario Renotiere

  • Host
Dos v prostředí windows
« kdy: 27. 06. 2012, 17:00:18 »
Mám unikátní program na dosu ve fox basi a k ovládání potřebuji také xtree. Ja na to na notebooku HP635 s nainstalovaným windows XP. Ve windows 98 programy běží normálně, HP635 je však již nepodporuje. Dosbox mne zklamal, je to spíše prostředí pro spuštění hry atp., pokud jsem zatím pochopil. Je možné vytvořit virtuální dos?
Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:Dos v prostředí windows
« Odpověď #1 kdy: 27. 06. 2012, 17:43:38 »
Dobrý den, uvádí se podpora i pro Windows XP.
Malé info zde:
http://www.dosgames.com/forum/about5443.html


video nápověda zde:
http://www.youtube.com/watch?v=ASRP_X6kmqo
Více informací = rychlejší odpověď


Franta Kr.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:Dos v prostředí windows
« Odpověď #2 kdy: 27. 06. 2012, 18:37:01 »
Provozoval jsem pod XPčky DOSovské programy, zejména PC-FAND a to jak v okně tak i ve full screen módu a s kódováním Kamenických, ale i jiné programy. Nebylo to triviální, vyžadovalo to úpravy konfigurace systému, zejména CONFIG.NT, AUTOEXEC.NT a také správné nastavení parametrů DOSovského okna příkazového řádku. Lecos o tom se dá najít ve FAQ a diskusi na stránkách www.alis.cz/fand.


krok

  • Host
Re:Dos v prostředí windows
« Odpověď #3 kdy: 02. 07. 2012, 13:59:29 »
Pod XP snad s dosem problémy nebyly (nepočítám problém RT200 na strojích >300MHz - to ale neni problém OS), to začíná až pod vistama (nedovolují ful-screen režim a pod.). Šel bych na to přes virtuální stroj. Microsoft virtul box nebo lepší Oracle VM virtual box. Ten druhý jmenovaný je zadarmo (GPL) ten prní nevim (ale asi taky, protože občas bývá na nějakých CD). Do toho musíte nainstalovat nějaký systém, asi freedos nebo PC DOS aby to bylo v pořádku (nepředpokládám, že si do virtuálního stroje budete kupovat licenci na OS). A takto by to mělo fungovat.