Autor Téma: Win xp nejde  (Přečteno 19508 krát)

Iva

  • Host
Win xp nejde
« kdy: 12. 02. 2014, 08:03:30 »
Dobry den,
mam dotaz. Sekl se mi pocitac,pri zapnuti filmu,vubec nereagoval. Tak jsem ho vypla,tak ze jsem vytahla baterii.
Mam netbook ACER aspire one s win xp service pack 3.
Pri opetovnem zapnuti naskoci hlaska ze system nemuze byt spusten z duvodu zmeny
hardwaru nebo softwaru. Jakmile dám bud stav nouze,nebo spustit obvyklým způsobem,začne se windows načítat,pak se sekne problikne modrá obrazovka a konec.
Nemam cd-rom,tak jsem stáhla na netu stejný win,a na bootovala flešku.
Ale instalace se ani nespustila. Když dám F8 a dám zakázat reset pc,tak se modrá obrazovka zastaví a je tam chyba něco s volume.
Nevite nekdo jak pomoct? Potřebuji pc k maturitě :( Diky.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Franta_Kr.

  • Host
Re:Win xp nejde
« Odpověď #1 kdy: 12. 02. 2014, 08:47:27 »
To hlášení z té modré obrazovky je třeba uvést přesně včetně čísla chyby. Nejprve bych zkusil nabootovat z instalačky WXP, dát opravu a z konzoly spustil CHKDSK C: /r. To hlášení o změně HW je ovšem podivné.


Pepa

  • Host
Re:Win xp nejde
« Odpověď #2 kdy: 16. 02. 2014, 19:48:21 »
Dobry den,
mam dotaz. Sekl se mi pocitac,pri zapnuti filmu,vubec nereagoval. Tak jsem ho vypla,tak ze jsem vytahla baterii.
Mam netbook ACER aspire one s win xp service pack 3.
Pri opetovnem zapnuti naskoci hlaska ze system nemuze byt spusten z duvodu zmeny
hardwaru nebo softwaru. Jakmile dám bud stav nouze,nebo spustit obvyklým způsobem,začne se windows načítat,pak se sekne problikne modrá obrazovka a konec.
Nemam cd-rom,tak jsem stáhla na netu stejný win,a na bootovala flešku.
Ale instalace se ani nespustila. Když dám F8 a dám zakázat reset pc,tak se modrá obrazovka zastaví a je tam chyba něco s volume.
Nevite nekdo jak pomoct? Potřebuji pc k maturitě :( Diky.

Ja taky nevim ale mně to de normalně.


ml

  • Host
Re:Win xp nejde
« Odpověď #3 kdy: 26. 02. 2014, 14:51:46 »
V podobné situaci mě často spasila poslední známá funkční konfigurace. Ale jen v případě, že opravdu došlo předtím k nějaké změně (a je tedy co vracet).
Naposledy (asi před měsícem) mě zastavila chyba STOP 0x24 což jak jsem se dozvěděl je nějaká chyba týkající se disku nebo systému souborů NTFS (přišlo mi to o to divnější, že systém nemá co do činění s oddíly NTFS, jediný je na data, ostatní jsou FAT). Zajímavé bylo, že se v záložní instalaci neobjevovala. A příčina byla jednoduchá - v záložní instalaci nebyl mj. instalovanej driver řadiče sata (proč jsem tehdy před 7 lety koupil MB jen s jedním párem sata nevim) a po jeho instalaci, šup modrá obrazovka. Tak jsem dal poslední bla bla bla a bylo to v pořádku. Tim jsem ale problém nevyřešil. Definitivně jsem udělal systém strtuschopný odpojením toho disku (trefil jsem se napodruhé), naštěstí na němjsou soubory, které momntálně nepotřebuju. A teď už si přes týden marně lámu hlavu, jak ho opravim, nebo jak zjistim co se děje. Bojim se totiž, že připojim-li tento disk k jinému počítači, tak zcela jistě skončí stejně (tj. stop 0x24). ale to jsem se nějak zakecal.
Chce to opsat tu chybovou obrazovku. Nebo rovnou zadat do googlu ten chybový kód. Najde to sice spoustu nesmyslů (alespoň na chybu 24h to našlo) ale něco o příčině by to napovědět mělo.

To hlášení z té modré obrazovky je třeba uvést přesně včetně čísla chyby. Nejprve bych zkusil nabootovat z instalačky WXP, dát opravu a z konzoly spustil CHKDSK C: /r. To hlášení o změně HW je ovšem podivné.
Tato hláška je normální, tu produkuje XP, Vista i sedmičky po neúspěšném startu (přibližně: Systém při poslední staru nenastroval zcela. Mohlo to být způsobenou nedávnou změnou hw nebo sw....).
Ještě bych zkusil nabootovat do linuxu (osvědčil se mi linux mint mate, nejen protože vypadá podobně jako windows), jestli to půjde a pokud ano, podívat se, jestli je všechno v pořádku. A mezitim shánět funkčnější bootovací flešku windowsu (pokud vim, nástroje na "zbootování" flešky pro linux si windows podstrčit nenechaji, ale jsou k dispozici i nástroje pro windows a divil bych se, kdyby nebyly na stránkách aususu).


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Více informací = rychlejší odpověď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0