Autor Téma: Miniaplikace na plochu  (Přečteno 23492 krát)

michal hostonský

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
Miniaplikace na plochu
« kdy: 24. 06. 2011, 22:07:12 »
Ahoj, rád bych se zeptal, mám klasický windows 7 Home premium 32bit, ale nejdou mi spustit žádné miniaplikace na plochu. Při výběru na ploše se mi nabídka miniaplikací nespustí a když stáhnu z oficiálního webu miniaplikaci a chci ji spustit tak mi vyskočí chybová hláška že nemám nainstalovaný potřebný software na spuštění programu .gadgets. Myslel jsem že požadovaný software už je součástí windows, nejspíš jsem udělal nějakou chybu při instalaci windows, ale zajímalo by mě co se s tím dá dělat.
Děkuji za odpověď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin

  • Host
Re: Miniaplikace na plochu
« Odpověď #1 kdy: 25. 06. 2011, 12:55:02 »
Ahoj Michale, po standardní instalaci Win7 miniaplikace určitě fungují. Zkus toto :

Ovládací panely -> Programy a funkce -> Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows
a tam zkontroluj, zda máš zaškrtnuto "Platforma miniaplikací systému Windows".

Pak dej vědět, jestli to bylo ono. Díky. Martin


michal hostonský

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
Re: Miniaplikace na plochu
« Odpověď #2 kdy: 25. 06. 2011, 13:16:05 »
Dík, platforma byla nainstalovaná a fungovala špatně, tak jsem ji odinstaloval a zpět nainstaloval. Paleta miniaplikací se už zobrazuje a aplikace jdou spustit bohužel, po spuštění sice naběhnou, avšak vypadají tak nějak prapodivně, o funkčnosti ani nemluvím a nově stažené miniaplikace vypadají stejně, třeba miniaplikace hodin se zobrazí černý čtverec a uvnitř jen ručičky, což by nebylo ještě nic tak hrozného, ale např miniaplikace na změnu měny se zobrazí akorát vlevo nahoře otazník a vpravo dole křížek, toť celá miniaplikace. přemýšlel jsem jestli to není grafickou kartou, ale pochybuji že to tím bude, grafika funguje správně a jiné graficky náročné aplikace fungují bezchybně


Martin

  • Host
Re: Miniaplikace na plochu
« Odpověď #3 kdy: 25. 06. 2011, 13:38:44 »
Taky myslím, že to nebude grafickou kartou ani jiným HW. Zřejmě je platforma miniaplikací i nadále nějak poškozená. Bohužel nezvládnu na dálku víc poradit než v krajním případě reinstalaci systému.


michal hostonský

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
Re: Miniaplikace na plochu
« Odpověď #4 kdy: 25. 06. 2011, 14:01:51 »
to asi udělám protože takovýchhle problémů mám v systému víc, jako třeba nelze přenastavit úroveň ochrany u spouštění aplikací, zprvu nešel spustit IE9, po přeinstalaci jakštakš pracuje apod

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


mir

  • Host
Re:Miniaplikace na plochu
« Odpověď #5 kdy: 04. 02. 2013, 22:38:11 »
Zdravím.

můžu se zeptat, jak do dopadlo s miniaplikacemi po reinstalaci systému? Mám totiž úplně ten samý problém. Miniaplikace se zobrazují "vadně". Místo hodin černý čtvereček s červenýma ručičkama apod., ale nerada bych prováděla reinstalaci.

Díky.