Autor Téma: Poškozený AVI soubor  (Přečteno 4168 krát)

Marta

  • Host
Poškozený AVI soubor
« kdy: 14. 06. 2013, 20:55:46 »
Dobrý den, přes program Webcamxp jsem nahrávala video, ale bohužel jsem ho zapomněla uložit a zavřela notebook. Video ve formátu avi se mi ,,uložilo,, do složky, má 4GB, ale nelze přehrát... tedy, tím, že jsem zavřela notebook se asi neuložilo kompletně a chybí nějaké kodeky?.. nebo něco podobného.. Nevíte, zda-li je možné toto video v nějakém přehrávači otevžít, či nějak opravit? Děkuji :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ml

  • Host
Re:Poškozený AVI soubor
« Odpověď #1 kdy: 19. 06. 2013, 09:49:08 »
VLC zvládal přehrávat i poškozená videa, vadné části přeskakoval nebo ukazoval blbosti. Nedávno jsem nainstaloval novější verzi a ta s tím měla nějaké problémy, které si z dřívějška nepamatuju (vůbec v té nové verzi všechno nějak pohoršili). Přehrávání je jedna věc. Druhá věc, na kterou odpověĎ neznám je oprava. Konverze která je ve VLC na tom havaruje (můj nápad byl, nepouštět to na obrazovku, ale do souboru, že by se to rekomprimovalo, bohužel to nefunguje).
Video s vadnými segmenty zvládal Nero Vision, ale na 50GB soubor, který jsem získal jako ztracený (nalezený) fragment souboru (ve skutečnosti mix cca 10 souborů) byl krátký. VLC ho přitom poměrně normálně přehrál (i když 24 hodin jsem u toho netrávil). Zřejmně proto, že se (narozdíl od VLC) nechal zmást deklarovanou délkou videa a dál nehledal.