Autor Téma: kompozer  (Přečteno 14567 krát)

Lenourek

  • Host
kompozer
« kdy: 18. 08. 2011, 13:36:44 »
Zdravím všechny, potřebovala bych poradit s aplikací KompoZer. Vytvořila jsem si v něm webové stránky, přes Endoru jsem si vše uložila. Mám funkční doménu a přesto mi nejdou stránky nahrát na web. Jela jsem podle návodu, který je dostupný na netu a při publikování mi to projde a zahlásí, že bylo zveřejněno, ale na stránkách stále nic nemám. Je tu někdo, kdo by mi dokázal poradit, kde mám asi chybu? Díky moc za pomoc a přeji hezký den. L.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


oNdRa

  • Host
Re: kompozer
« Odpověď #1 kdy: 19. 08. 2011, 00:34:18 »
Ahoj,
zkus se na webhostingu připojit k FTP a soubory tvého webu tam ručně nahrát.


Lenourek

  • Host
Re: kompozer
« Odpověď #2 kdy: 19. 08. 2011, 13:42:00 »
Zdravím, kontroluji to pokaždé a soubory mám uložené na www.endora.cz, což je freehosting. Ale stejně se mi stránky neukazují na mém webu. Už vážně nevím, kde může být chyba  :-\  L.


monza

  • Host
Re: kompozer
« Odpověď #3 kdy: 22. 08. 2011, 13:04:58 »
A co takhle:

I. Průzkumník Windows (Explorer)

 přes Explorer se lze připojit k FTP serveru. Do adresního řádku napíšeme adresu svého serveru (adresu webu).  (může být i bez www).


Objeví se nám následující tabulka ve které vyplníme jméno a heslo, jež jsme dostali od svého poskytovatele hostingu, dáme OK a jsem připojeni. Nyní můžeme standardně provádět operace jako kopírování, přesouvání, mazání, vytváření složek.


evendulinka

  • Host
Re:kompozer
« Odpověď #4 kdy: 18. 01. 2012, 19:53:03 »
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli by mi někdo nevysvětlil jak se s programem kompozer zachází. Příští týden dělám zkoušku a neumím s tím. stačilo by mi vysvětlit ukládní. Protože já sem ukládala tak, že sem tam prvni všechno nahrála a pak sem ukládala a vůbec mi to nenajíždělo a měla sem to špatně. Prosím poraďte mi. Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


benži

  • Host
Re:kompozer
« Odpověď #5 kdy: 18. 01. 2012, 20:44:24 »


benži

  • Host
Re:kompozer
« Odpověď #6 kdy: 18. 01. 2012, 23:05:06 »
Až odkaz otevřeš,tak tam je ucelený návod
na "Vytvoření a uložení stránky do webu"!


evendulinka

  • Host
Re:kompozer
« Odpověď #7 kdy: 19. 01. 2012, 09:09:46 »
Dobrý den,

děkuji, že jste mi odpověděl a pomohl mi. Ale chtěla bych Vás poprosit, jestli by jste mi důkladně vysvětlil, jak to je s tím ukládáním. Když začnu ukládat mám napsat první písmenko a pak to hned uložit a dělat další věci, které potřebuji? Nebo mám první uložit písmenko a všechno co dotoho dále budu vkládat, jako jsou obrázky texty hypertextové odkazy ukládat zvlášť. Jelikož když já ukládám, tak se mi to všechno otevře, ale jen na mém počítači ve škole, ale když strčím flashdisk do jiného počítače ve škole, tak tam už se obrázky a pozadí a také další věci nezobrazují. Prosím napiště mi přesný popis, jak mám začít s ukládáním, aby se mi to spouštělo i na jiných počítačích.

Děkuji


benži

  • Host
Re:kompozer
« Odpověď #8 kdy: 19. 01. 2012, 13:09:14 »
Děvče,podrobnější návod na "Uložení" nemám.
Nejlepší by bylo,kdyby jsi si ten odkaz (návod) vytiskla
a dala vedle počítače a potom postupovala podle rad.
Je tam vše.
Ale je možné,že ti poradí někdo lépe. ;)


Petr Pavouk Hajner

  • Host
Re:kompozer
« Odpověď #9 kdy: 19. 01. 2012, 17:37:48 »
Dobrý den - zkusím odpovědět na otázku "evandulinky":
z toho, co popisujete, mám pocit, že problém je v tom, kde máte uložené obrázky (apod.) k webu.

Není podstatné, zda svoji stránku ukládáte po písmenkách nebo odkazech, apod. S tím si Kompozer sám o sobě poradí.
Jde o to, že obrázky nebo další vygenerované stránky musí mít vždy stejnou strukturu a v té podobě je musíte mít na svém PC i na flashce tam, kde stránky budou provozovány - hosting. Pokud se Vám to na jiném PC nezobrazilo s pozadím a fotkama, znamená to jen jedno, odkaz z Vaší stránky vede někam, kde není nic.

Jinak řečeno - obrázky (pozadí, ikony, fotky,...) mám třeba já uloženy ve složce třeba nazvané "image". A tu složku, včetně toho, co Vám vygeneruje Kompozer, musím mít i na té flashce nebo přímo tam, kde mám hosting. A to ve stejné podobě, stejném pořadí složek.

Třeba na nějakém místě mám umístěn obrázek pavouka. Pokud chci, aby tam ten pavouk vždy byl, pak musí být i ta cesta k němu stejná.
V adrese toho obrázku bude třeba uvedeno: "image/pavouk.jpg" nebo, bude-li to uloženo třeba někde dál (v nadřazené složce), může tam být třeba "../../image/pavouk.jpg" (tomu se říká relativní odkaz, prohlížeč si ten obrázek hledá přímo na tom otevřeném webu). Pro Vás to znamená, že tam někde ta složka třeba s názvem "image" musí vždy být a v ní musí být také uložen ten obrázek pavouka. A ta složka musí být vždy na stejném místě.

(Pokud na svém webu použijete obrázek z jiného webu, tak to není dobré - ten tam za týden už třeba být nemusí, to ale asi víte.)

Z Vašeho problému mám pocit, že jste na tu flashku prostě nahrála všechny soubory a složky, ale v jiné struktuře, než jste je původně měla na PC. Nebo jste tam ani ty obrázky nenahrála.
Web je tvořen složkami a soubory a aby byl vždy stejně zobrazen, musí být tyto složky v úplně stejné podobě nahrány třeba na té flahce nebo přímo někde na internetu.

I tak tam můžou být i dost velké rozdíly, protože každý prohlížeč se chová jinak....ale to už je o něčem jiném.

Snad je to trochu pochopitelné. Pokud ne, tak to už by asi bylo lepší přímo u PC, aspoň po telefonu. Dost dobré jsou třeba stránky http://www.jakpsatweb.cz/

Přeji hezké dny.





FA

  • Host
Re:kompozer
« Odpověď #10 kdy: 22. 01. 2012, 11:44:38 »
Zdravím,
možná je problém úplně jinde - a to v názvu uložené stránky -chybějící 1. stránky která se vyhledá a to buď název: index.html  nebo default.html, ... index.htm,  default.htm .....   Pokud se úvodní stránka jmenuje jinak, změňte to a mělo by se to už pak načíst. Je třeba pak ale udělat úpravu v dalších odkazech na úvodní stránku..
AF