Autor Téma: Televize na PC  (Přečteno 5718 krát)

Standa

  • Host
Televize na PC
« kdy: 17. 12. 2012, 13:43:43 »
Používám septobox na příjem televize na PC, spolu s programem ProgDVB. Na všech naladěných stanicích je indikována odpovídající kvalita i síla signálu. Všechny stanice jdou dobře, až na stanice 2. multiplexu (58. kanál), kde zvuk je dobrý, ale obraz "zadrhává" - často se na zlomek vteřiny zastaví. Nevíte někdo čím by to mohlo být?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jiri

  • Host
Re:Televize na PC
« Odpověď #1 kdy: 18. 12. 2012, 12:04:34 »
pravděpodobně to je ČT1 HD a NOVA HD vysílají v hd rozlišení a setopbox asi nestíhá, mě to dělá to samé i když na jiném kanálu


mluno

  • Host
Re:Televize na PC
« Odpověď #2 kdy: 22. 02. 2013, 15:37:52 »
Zrovna tento multiplex (ČTHD+NOVAHD+PRIMAZOOM+SMICHOV...) dělá největší problémy. V zásadě ho bez problému přijmou jen první dvě zařízení (set-top-box (síla 60% kvalita >80%) a video (nemá diagnostiku)), potom další zařízení ho jen detekujou (síla ~60% kvalita 30%) a o stb atd v další místnosti ani nemluvim, ty nevidí nic. Nepomohl ani anténní zesilovač, ten situaci spíš zhoršil.
Důležitá je spíš veličina kvalita signálu, se slabým signálem si přijímač poradí bez problému (ve druhé místnosti má většina programů/multiplevů s výjimkou tohoto pod 50% při kvalitě nad 98% a zjistil jsem, že kritických je 30%, ale ta kvalita když klesne pod 90% nedá se na to skoro dívat).
Jediné, kdy to bez problému fungovalo, bylo v době olympyády (ta mě nezajímá, ale šlo to jěště několik dní poté, než to vypli), ale to byly tyto programy v jiném multiplexu (v takovém tom nanicovatém - Public+óčko+z1...).
Pokud jde opravdu jen o HD programy, ty jsou redundantní a v pohodě je nahradí jejich ne-hd varianty.

Konkrétní řešení budou záviset na tom, jestli přijímáte z STA (společná anténa) nebo máte individuální anténu prípadně další typy příjmu (kabel, satelit). Já jsem silnoproudař a pro mě je tohle doslova duchařina.


kallell

  • Host
Re:Televize na PC
« Odpověď #3 kdy: 22. 02. 2013, 17:45:15 »
pro "Standa" ,já jsem ze severu čech na 58.kanále mam Nova,Prima,Prima Cool,Barandov,Nova Cinema a mam tentýž problém.Neřešim to,jelikož je to sotva párkrát denně.Pravděpodobně to je spíše zatížením kanálu.Je toho na 58. nejvíc. Pět stanic na multiplex asi bude trochen moc.Ostatní multiplexy první i druhý (pořadí a kanály neřešte ;) )mají max. 4 kanály a tam nic, to samý i německý multiplexy-4 programy a OK. Zkus juknout na  digizone.cz ,digitalnitelevize.cz,...Třeba najdeš nějaký lepší odpovědi.Ahoj