Autor Téma: Vypínání pc  (Přečteno 7607 krát)

Roland

  • Host
Vypínání pc
« kdy: 24. 07. 2013, 14:03:19 »
Prosím o pomoc.Pc se mi vypíná sám od sebe.Hlavně když používám program Format Factory,ale už se mi to stalo když hraju hry.FF jsem už přeinstaloval ale nepomohlo to.Může mi prosím někdo poradit co s tím???

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin

  • Host
Re:Vypínání pc
« Odpověď #1 kdy: 24. 07. 2013, 19:37:51 »
S velikou pravděpodobností může jít o to, že v současných vedrech dojde k přehřátí procesoru při jeho zátěži jakýmkoliv náročnějším programem. A Format Factory mezi takové bezesporu patří. PC se tak brání fatálnímu poškození přehřátím a při překročení určité teploty se sebeobranným mechanismem vypne.

Je potřeba zkontrolovat chladič CPU. Bývá zaprášený nebo špinavé ložisko neumožňuje dostatečné otáčky větráčku apod. Pokud s tím nemáš zkušenosti, tak to dej raději do servisu. Neodborný zásah by mohl napáchat velké škody.


lugoska

  • Host
Re:Vypínání pc
« Odpověď #2 kdy: 24. 07. 2013, 20:34:39 »
pokud máš notebook kup si ,,sprej,, který se vstřikuje do chlazení jakej by to měl být ti nepovím každej produkt má svoje vybraný pokud vůbec to to výrobce podporuje ...


Bianka

  • Host
Re:Vypínání pc
« Odpověď #3 kdy: 30. 07. 2013, 18:18:51 »
Presne aj mne sa toto vždy stáva už dlhšiu dobu a neviem čo s tým mám robiť :) hrám sa napríklad sims a vypne mi .. už tú hru ani radšej nehrám pretože viem že si ju už ani nezahrám dlho lebo PC mi zachvíľu vypne...


milan

  • Host
Re:Vypínání pc
« Odpověď #4 kdy: 30. 07. 2013, 20:15:29 »
mal som podobný problém s vypínaním pc, vyriešila to výme na slabého zdroja pc za výkonnejší. Jednoducho nezvládal zaťaženie pri náročnejších programoch a hrách.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Franta

  • Host
Re:Vypínání pc
« Odpověď #5 kdy: 31. 07. 2013, 10:56:05 »
Roland - proč jsi neodpověděl, jak jsi dopadl?

lugoska - co to meleš, Roland píše, že se vypíná PC a ne notebook. Krom toho takový spray neexistuje.

Bianka - řiď se radou od Martina

milan - jediný normální příspěvek (krom Martinova). Při slabém zdroji se ale PC nevypíná, ale samovolně restartuje.