reklama

reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - PAVEL ŠAFÁŘ

Stran: [1]
1
Hardware / Re:Externí disk
« kdy: 17. 05. 2014, 23:55:22 »
Něco podobného se mi stalo s externím SSD. Vykazoval přesně popisované problémy. Následující popis je vhodný pro záchranu disku a ne dat!
VAROVÁNÍ: DALŠÍ POSTUP ZLIKVIDUJE DATA NA DISKU! - NA VLASTNÍ RIZIKO! (pokračujte pouze pokud má disk větší cenu než data)

Ovládací panely -> Systém a zabezpečení -> Nástroje pro správu -> Vytvořit a formátovat oddíly na pevném disku
V dolní části okna najít připojený disk -> kliknout pr. tl. na oddíl -> odstranit svazek -> potvrdit upozornění
V dolní části okna najít připojený disk -> kliknout pr. tl. na oddíl -> nový jednoduchý svazek -> proklikat průvodce
V dolní části okna najít připojený disk -> kliknout pr. tl. na oddíl -> Formátovat -> proklikat průvodce
Teď by se disk měl připojit. Pokud ne, tak připojit a odpojit disk.

Moje flashka už byla na cestě do koše, ale toto ji zachránilo. Podobným problémům by mělo předejít bezpečné odebrání.

2
Hledám software / Re:Software k myši
« kdy: 04. 04. 2014, 22:49:30 »
Nejspíše ne. Funkce indikace vybité baterie většinou znamená, že se rozsvítí (rozbliká) kontrolka na myši. Měření zbývající energie v procentech by bylo hodně nepřesné, protože do myši lze použít baterie různých druhů a kvality. Podle výsledku by tedy stejně nešlo určit, jestli bude fungovat hodinu nebo týden.
Osvědčily se mi osvědčili nabíjecí (nikoliv klasické baterky ze supermarketu, ty by při nabíjení vybouchly) alkalické akumulátury. Narozdíl od  NiMH nebo NiCd mají větší napětí (asi 1,6 V místo 1,3 V) a myš my vydržela déle. Zvlášť výrazné je to u myší s 1 baterkou. Potřebují ale speciální pro ně určenou nabíječku.
Když do své myši dám čerstvě nabitý akumulátor, tak po zapnutí začne blikat, že je vybitá, ale funguje i několik týdnů. Pokud použiju starou alkalickou baterku, tak myš nic nehlásí, ale často chcípne i po několika hodinách a baterka letí koše.

3
Hardware / Re:Externí HDD
« kdy: 29. 03. 2014, 21:39:06 »
Problém s napájením by mělo vyřešit připojení k USB 3.0. To totiž dokáže do zařízení dodávat 900 mA (místo 500 mA u USB 2.0).

Stran: [1]