Fórum Slunečnice.cz

Hlavní témata => Hardware => Téma založeno: Saša 29. 09. 2014, 12:33:09

Název: Ako sa dostať do počítača?
Přispěvatel: Saša 29. 09. 2014, 12:33:09
Zdravím vospolok, ako absolútny amatér sa obraciam na skúsenejších.
Vo firme sme vyradili notebook ( kúpil sa nový, a pre tento nebolo využitie, nevyraďoval sa z dôvodu nejakej poruchy )a bola možnosť si ho odkúpiť domov, tak som si ho vzala. Problém je, že keď ho naštartujem, pýta odo mňa nielen firemné meno a heslo, ale aj doménu. Keď ju zadám z výberu, aj tak ma nepustí ďalej. Ešte som sa s tým nestretla, uvedomujem si, že som fakt iba laik. Viete mi poradiť, ako na to, aby som  ho mohla používať? Ďakujem.
Saša
Název: Re:Ako sa dostať do počítača?
Přispěvatel: Martin 29. 09. 2014, 15:11:56
Osobně bych si na takto získaném notebooku okamžitě kompletně přeinstaloval OS. V dnešní době mají notebooky "Recovery Partition", ze které je reinstalace poměrně snadná a rychlá, protože není nutno dohledávat ovladače jednotlivých zařízení. Nevýhodou bývá pouze množství vnuceného SW, který je potřeba následně odinstalovat. Zkus okamžitě po zapnutí NB klávesu F9, případně to může být i jiná funkční klávesa nebo klávesa ESC (každý výrobce si to řeší po svém). Nebo o reinstalaci OS požádej někoho zkušenějšího.
Název: Re:Ako sa dostať do počítača?
Přispěvatel: Saša 02. 10. 2014, 10:33:06
Ďakujem za radu, určite vyskúšam a ak nepomôže, nebudem sa v tom vŕtať sama, dám to odborníkovi.  :)
Název: Re:Ako sa dostať do počítača?
Přispěvatel: Franta_Kr. 02. 10. 2014, 13:52:30
Jen pro úplnost: Byla by zde ještě možnost, zkusit se přihlásit jako lokální administrátor, pokud by vám ten, kdo to instaloval, sdělil jeho heslo (byl-li to ale firemní NB, tak pochybuji, že by k tomu byl některý admin ochotný :) ). Jde to i bez jeho znalosti pomocí spec. SW, ale není to práce pro laika a neuvádíte ani o jaký jde OS. Je-li to možné, dejte na radu Martina.
Název: Re:Ako sa dostať do počítača?
Přispěvatel: Martin 03. 10. 2014, 12:02:22
Pro Franta_Kr. :

Děkuji za podporu, sám bych se taky do toho NB dostal. Např. po nabootování z Hiren's Boot CD bych si pomocí Offline NT/2000/XP/Vista/7 Password Changer smazal heslo lokálního administrátora a pak si nastavení Win upravil. Podrobnější popis postupu by byl na větší rozepisování se a jelikož je tazatelka laik, tak jsem se o této variantě ani nezmiňoval. Mám s tím programem dobré zkušenosti na systémech XP, Vista a 7, netuším ale, jestli to funguje i na W8. NB se ale vyřazoval pro "stáří", takže osmičky tam určitě nejsou.

Přesto bych ale touto cestou nešel a provedl si kompletní reinstalaci, jak jsem psal minule. Možná bych sice nepoužil Recovery Partition (pokud je na ní předinstalované XP nebo Vista) a dal bych si W7 (zvládne-li to HW) a dohledal ovladače na stránkách výrobce. Opět je to ale postup, který nelze doporučovat laikovi.

Ještě jednou díky za reakci a podporu mé první rady.