Fórum Slunečnice.cz

Hlavní témata => Hledám software => Téma založeno: Mira 02. 12. 2011, 11:09:01

Název: Software pro správu třídního fondu
Přispěvatel: Mira 02. 12. 2011, 11:09:01
Dobrý den,

sháním program pro správu financí, který by se dal použít pro správu třídního fondu. Tedy aby dokázal pracovat s určitými "zdroji" (studenty) a dělal přehled příjmů/výdajů ke každému zdroji, případně rozpočítání nějakého výdaje mezi určité zdroje (Příklad: Třída jede na exkurzi, tři studenti jsou nemocní, exkurze stojí tolik a tolik a tato částka se rozpočítá mezi ty studenty, co jedou.). Nevěděl by někdo o nějakém programu který by toto dokázal? Díky za odpověď
Název: Re:Software pro správu třídního fondu
Přispěvatel: Yarda 02. 12. 2011, 11:14:54
Ten program je Excell.
Jen se s ním musí trochu umět.
Název: Re:Software pro správu třídního fondu
Přispěvatel: mluno 06. 12. 2011, 15:49:00
Taky vás napadl, mě taky. Opravdu to je úloha kterou člověk vyřeší s tabulkovým kalkulátorem. Kromě Excelu, který je placený (i když je dost pravděpodopné, že každá škola ho má), to stejně zvládne i Tabulkový procesor z OpenOffice (teď mi vypadlo jeho jméno, pokud nějaké má) a s trochou šikovnosti by stačil i Calc602 (a další historické programy).
Se zapojením vestaveného makrojazyka se dají dělat různá kouzla, ale na takle jednoduchý úkol snad ani neni potřeba nic programovat.
Naučit se používat Excel (a podobné programy) je dost důležité, proto neuškodí vytvořit potřebnou agendu v něm. Učitelé s tím určitě rádi pomohou, i když to za vás pochopitelně neudělaji. Kromě toho má nápovědu v češtině (i když použitelnost nápovědy je na samostatnou kapitolu, dá se tam ledacos najít - já sám tak začínal).
Název: Re:Software pro správu třídního fondu
Přispěvatel: Yarda 06. 12. 2011, 16:27:04
Jako možnost může být i webový kalkulátor:
http://www.google.com/google-d-s/intl/cs/spreadsheets/ (http://www.google.com/google-d-s/intl/cs/spreadsheets/)
Věřím, že by to tam šikovný člověk taky "uchodil".