Fórum Slunečnice.cz

Hlavní témata => Hardware => Téma založeno: Sedma 25. 10. 2010, 21:38:10

Název: Samovolný restart
Přispěvatel: Sedma 25. 10. 2010, 21:38:10
Zdravím. Mám problém se samovolným restartem PC. Většinou to bývá při přehrávání videa, ale občas se to stane i při běžné práci např. s Excelem. Graiku jsem vyměni, ale pokračuje to. Ani IT technik na nic nepřišel - i zdroj by měl být OK. Má někdo nějaký tip? Díky
Název: Re: Samovolný restart
Přispěvatel: miku77 26. 10. 2010, 18:44:04
Že by zavirováno?
Název: Re: Samovolný restart
Přispěvatel: Milan 26. 10. 2010, 21:05:58
Zdravim, skus vymenit zdroj za silnejsi, grafika ma pri prehravani videa a hrani hier vacsiu spotrebu, ako pri praci s excelom a pod.
Název: Re: Samovolný restart
Přispěvatel: milda 14. 12. 2010, 17:58:18
jj tohle mi dělalo taky a pak se doslova roztavil zdroj zevnitř... :)
Název: Re: Samovolný restart
Přispěvatel: Yarda 15. 12. 2010, 08:49:42
Já mám ten samý problém na starší základní desce a jediné, jak si to vysvětluji, jsou již poněkud nafouknuté kondenzátory. Ty mají už horší parametry a způsobují nestabilitu.
Příčin zatuhnutí ale může být více.
Nespolehlivá paměť, špatně nastavená komunikace s diskem ...
Název: Re: Samovolný restart
Přispěvatel: petr 15. 12. 2010, 10:12:13
Napiš co máš za PC. Co je tam za zdroj (značku a jak je silnej), teploty jsi měřil?
Zkusil bych to projet programem SuperAntiSpyware (http://www.slunecnice.cz/sw/superantispyware/) v nouzovém režimu.
Pak bych zkusil otestovat RAMKY z programem Memtest86 (http://www.slunecnice.cz/sw/memtest86/), ten vypálíš na CD jako obraz disku, pak to cd na bootuješ a budeš postupovat dle pokynu. Kontrola z programem Memtest86 trvá docela dost dlouho, tak ho doporučuji spustit třeba přes noc. Pokud Memtest86 najde nějaký chyby tak otestovat každou RAM zvlášť a tu spatnou vyhodíš. Pokud nenajde nic, tak zkusit jinej zdroj a  desku.