reklama


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Jak se do lesa volá, tak se z lesa...:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: j
« kdy: 20. 10. 2016, 18:24:14 »

Je potřeba zjistit, kde to "drhne." Asi nejpříznivější situace by byla, kdyby notebook či počítač kartu viděl a neviděl na ní datový oddíl (což se třeba projeví hláškou "disk v jednotce * není naformátovaný, chcete jej zformátovat"). V takovém případě nastupuje nějaký běžný obnovovací sofware (http://www.slunecnice.cz/sw/getdataback/ (~2500Kč, možnost obnovení lze ale zkusit zadarmo, demoverze dělá všechno, jen neobnovuje) nebo http://www.slunecnice.cz/sw/testdisk-photorec/ (free)). Horší je, pokud karta hraje mrtvého brouka i po vyzkoušení jiné čtečky nebo jiného počítače.
Proto by bylo vhodné dodat informace, jak se ta nefunkčnost projevuje (je karta vidět ve správci hw?, je vidět ve správci disků (asi jako nepřidělené místo nebo neznámý svazek)?). Před těmito a dalšími pokusy bych ji zajistil proti zápisu, pokud tak nebylo již učiněno.
Poslal: carolitos888
« kdy: 12. 10. 2016, 12:53:35 »

kupil som fotoramik, kde bola sd karta naformatoval som ju v ramku ale notas ju vobec neberie a neviem stiahnut fotky s notbooku na kartu, prosim kto by vedela poradit? díííííík