Autor Téma: Jak otevřít soubor s koncovkou .dat ???  (Přečteno 195191 krát)

Charlie

  • Host
Re:Jak otevřít soubor s koncovkou .dat ???
« Odpověď #15 kdy: 20. 02. 2012, 11:25:27 »
Já myslím, že problém je úplně jinde... Občas se mi to někde stane také:
Nějaký mailový server/klient předělá přípony příloh na .dat Nestalo se to někomu a nevíte někdo co s tím? Teda odstranění je jednoduché, stačí přejmenovat na původní příponu, spíš by mě zajímalo, jak tomu předcházet.

díky Charlie

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:Jak otevřít soubor s koncovkou .dat ???
« Odpověď #16 kdy: 20. 02. 2012, 16:07:52 »
Já myslím, že problém je úplně jinde... Občas se mi to někde stane také:
Nějaký mailový server/klient předělá přípony příloh na .dat Nestalo se to někomu a nevíte někdo co s tím? Teda odstranění je jednoduché, stačí přejmenovat na původní příponu, spíš by mě zajímalo, jak tomu předcházet.

díky Charlie

MS Outlook, může být jedna z příčin.
1) nabídka "Nástroje" (úplně dole zvol "Možnosti")
2) záložka "Formát pošty"
3) Formát zprávy změnit z  "Formát RTF Aplikace MS Outlook" na "HTML" nebo "Prostý text".
4) Potvrďit OK

Pokud má odesílatel u kontaktu nastaveno, že příjemce má také MS Outlook, tak program při odesílání poštu zabalí a odešle.
Konkrétně jde o položku "Odeslat jako zprávu MS Outlook".
Takže je problém na straně odesílatele a ten by si měl zkontrolovat nastavení poštovního klienta.

Obdobně je tomu i u Lotus.
Více informací = rychlejší odpověď


19marty90

  • Host
Re:Jak otevřít soubor s koncovkou .dat ???
« Odpověď #17 kdy: 20. 07. 2012, 14:27:26 »
Dobrý den,
sice už je to dost starý dotaz, ale při zadání, když někdo hledá se tato diskuze zobrazí jako první odkaz, tak kdyby ještě někdo někdy hledal, tak ať najde.

Přišel mi soubor .pdf.dat, a netušila jsem, jak ho otevřít, nakonec se mi to povedlo otevřít, když jsem v total commanderu normálně klikla na daný soubor a jednoduše koncovku .dat smazala, a olala bylo z toho normální .pdf..:-)

doufám, že to pomůže někomu, kdo bude hledat, jak vyřešit tento problém..:-)


Roman

  • Host
Re:Jak otevřít soubor s koncovkou .dat ???
« Odpověď #18 kdy: 08. 08. 2012, 01:28:49 »
Dobrý den.
V poslední době mi přicházejí stále vice zpráv s přílohami, které nemohou v ničem otevřít, "obrázek.jpg.dat" nebo "prezentace.ppt.dat" či "dokument.docx.dat", po umazání přípony.dat se daný soubor chová korektně a lze jej otevřít bez problémů. Má někdo zkušenosti proč k tomu dochází? Vše mám aktualizované a již více lidí mě na tuto chybu upozorňuje, trvá to cca. tři týdny a většinou jde o zprávy na seznam.cz


petr

  • Host
Re:Jak otevřít soubor s koncovkou .dat ???
« Odpověď #19 kdy: 14. 08. 2012, 12:17:10 »
pokud vím, že jde např.o obrázek, dám pravým tlačítkem uložit jako.. Všechny soubory a dopíšu koncovku .jpg

hotovo

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jiří Šálek

  • Host
Re:Jak otevřít soubor s koncovkou .dat ???
« Odpověď #20 kdy: 04. 10. 2012, 01:38:06 »
Záleží na tom, do soubor xxx.dat obsahuje. Pokud obsahuje fotky, jak uvádíte, máte dvě možnosti: 1. Nainstalujte si bezplatný program VIDEOLAN = VLC Media Player a soubor xxx.dat se Vám přehraje jako videosekvence. 2. Přepište (s)prostě koncovku .dat na .zip nebo .rar a zjistíte, že Vám došel jednoduše komprimát, který naklepnutím rozbalíte a fotky si uložíte. Důvod: některé servery považují komprimační koncovky za nebezpečné a přepíší je na .dat.
To ale není vše...... Vvytvořte si komprimát (třeba fotky.zip) z nějakých svých fotek a přepište koncovku .zip na .dat.  A co se stane? Náhle máte z komprimátu malou videopřehrávku svých fotek (kteoru si ovšem zase můžete prohlédnout jen programem VLC Media Player.


Miloš

  • Host
Re:Jak otevřít soubor s koncovkou .dat ???
« Odpověď #21 kdy: 20. 01. 2013, 11:34:40 »
Problém je v tom, že v názvu souboru před koncovkou .dat je ještě jedna koncovka. Ta je správná. Takže stačí umazat tečku a dat.
Pak se soubor otevře podle typu předchozí koncovky. A je to!


Pavel

  • Host
Re:Jak otevřít soubor s koncovkou .dat ???
« Odpověď #22 kdy: 03. 09. 2013, 09:39:52 »
Poslal jsem si scan dokumentu do pdf a přišli mi dva soubory s příponou .dat, v Total Commaderu jsem dal tyto soubory sloučit a potom použil příkaz Dekódovat soubor (MIME, ...)


Petr

  • Host
Re:Jak otevřít soubor s koncovkou .dat ???
« Odpověď #23 kdy: 03. 09. 2013, 11:32:53 »
Pavle, toto téma bylo již více než před rokem kompletně zodpovězeno několika dobrými radami.

Bohužel mezi nimi byly i příspěvky hloupé a velmi hloupé (např. gomez nebo jabar)

Případně jiní několikrát papouškovali totéž (před příponou DAT je jiná přípona).

Tvoje reakce na toto uzavřené téma je zbytečná a nic nového neradí, patří tedy k těm hloupějším.


lubomir drinka

  • Host
Re:Jak otevřít soubor s koncovkou .dat ???
« Odpověď #24 kdy: 12. 09. 2013, 16:51:05 »
Keď som posielal emaily z evolution  mandriva resp z linuxu tak sa ta pripájala koncovka DAT a npr ZIP koncovku premenoval na dat.
Colná správa nemala ktomu moc pochopenia


Petr

  • Host
Re:Jak otevřít soubor s koncovkou .dat ???
« Odpověď #25 kdy: 13. 09. 2013, 11:40:29 »
Pro lubomir drinka :

Jsi stejný hlupák jako Pavel, přečti si co jsem psal jemu a pro tebe platí totéž.

Dokonce budeš asi ještě hloupější než on, když sem pleteš cosi s celní správou !


Pro všechny ostatní :

Dobře si rozmyslete, než budete chtít do tohoto vlákna dodat nějakou "radu",

abyste nerozšířili tu řadu hlupáků, která tady už nesmyslně reagovala.

Vše rozumné už bylo k problému dávno řečeno !


Ľubomír Drinka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
Re:Jak otevřít soubor s koncovkou .dat ???
« Odpověď #26 kdy: 07. 10. 2013, 18:55:11 »
hoho. povedať že obloha je modrá je podľa teba odpoveď?
prečo je modrá to si neodpovedal.
Inak zacituje forresta gumpa "pro hlupáka, každý hlupák."
Colná správa nevedela ako má premenovať súbor *.zip.dat na *.zip



Franta_Kr.

  • Host
Re:Jak otevřít soubor s koncovkou .dat ???
« Odpověď #27 kdy: 07. 10. 2013, 19:20:12 »
Pro všechny ostatní :
Dobře si rozmyslete, než budete chtít do tohoto vlákna dodat nějakou "radu",
abyste nerozšířili tu řadu hlupáků, která tady už nesmyslně reagovala.
Vše rozumné už bylo k problému dávno řečeno !
Co vám tak vadí na tom, že tu k tomu ještě někdo něco napíše, že mu musíte hned nadávat do hlupáků? Je to snad něco proti něčemu a co? Už jen to, že je ochotný dát si tu práci a napsat, by se mělo ocenit. Máte-li k tomu, co napsal faktické výhrady, tak mu jeho tvrzení vyvraťe, ale neurážejte!


HB

  • Host
Re:Jak otevřít soubor s koncovkou .dat ???
« Odpověď #28 kdy: 08. 09. 2016, 15:41:30 »
Já jsem soubor s příponou dat otevřel v Adobe Reader XI.