Autor Téma: formátování TB externí disky z NTFS na FAT32  (Přečteno 134327 krát)

.

  • Host
Re: formátování TB externí disky z NTFS na FAT32
« Odpověď #15 kdy: 21. 08. 2011, 09:12:41 »
;) Tak potvrzuji úspěšné formátování na FAT32, stolní DVD přehrávače si v tomto případě poradí i 1,5TB externím diskem. Ještě jednou děkuji!
OK.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


poradnik

  • Host
Re: formátování TB externí disky z NTFS na FAT32
« Odpověď #16 kdy: 05. 11. 2011, 20:17:31 »
Ja mam ten EASEUS, stalo kliknut na riadok s externym diskom, dat formatovat, zmenil som NTFS na FAT32 a dal ok. A inak mam WD 1tb a vsetko islo hladko, zformatovalo mi to asi za 20 sekund


Venca

  • Host
Re:formátování TB externí disky z NTFS na FAT32
« Odpověď #17 kdy: 11. 03. 2013, 16:12:48 »
tak k formátu z NTFS na FAT32 jsem použil program Ease US partition master a všechno proběhlo hladce. Disk mám naformátovanej na FAT32, Playstation ho vidí, ale na Fat32 nedám najednou větší soubor než 4gb, tudíž mi je to zase k...když to mám kvůli filmům..Nějaká rada?


kallell

  • Host
Re:formátování TB externí disky z NTFS na FAT32
« Odpověď #18 kdy: 11. 03. 2013, 22:56:25 »
Ahoj je to celkem jednoduchý. Jen nevim v jakým formátu máš či můžeš mít ty filmy. Nejjednodušší způsob je převézt do AVI (konvertorů je nepřeberný množství),ale pokud potřebuješ to mít s koncovkou " .TS" tak použij softy " DVD decrypter" a "DVD shrink". Druhý jmenovaný ti i film velikostně zmenší tak,aby se ti vešel pod hranici 4 GB (limit FAT32).Návod jak ,ti,promiň psát nebudu-to je na delší dobu,ale je v češtině a jednoduchej.
 Tímto se ale samozřejmě naskytla otázka jak dostat ten film (4GB+)na disk?! Rozděl ho(nebo pročti návody na mnou dop. sw)!!!! Rozumně např. 100GB NTFS + zbytek (ca. 865GB)FAT32! Na NTFS kopneš film s původní velikostí - upravíš-zkopíruješ na FAT32!
 P.S. DVD decrypter je na tahání (i kódovaných) filmů z DVD disku.Jsou to sice starší softíky,ale myslim,že na své kvalitě,umu,jednoduchosti,ceně(=0),... nic neztratily a jsou stále velmi dobrýmy konkurenty i dnes!!!


mluno

  • Host
Re:formátování TB externí disky z NTFS na FAT32
« Odpověď #19 kdy: 06. 05. 2013, 18:14:45 »
Já znám dvě možnosti
1) Set-top-box (nebo podobné zařízení) obvykle dává na výběr mezi FAT a NTFS
2) V linuxu (stačí spustit z live CD/DVD/USB) to neni žádný problém.
3) To už tu bylo, existuje řada programů, které to umí i pod windows
Nevím jestli platí hranice 2 terra pro FAT32, protože se ji nemůžu dopočítat. 2 terra je pro sektor velikosti 512 bajtů, ale FAT (od MS-DOS5.0) umí sektory sdružovat do clusterů a tam by hranice měla být větší (nevim jaká je hranice velikosti clusteru pro FAT32).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Starej pardál

  • Host
Re:formátování TB externí disky z NTFS na FAT32
« Odpověď #20 kdy: 14. 07. 2016, 22:11:31 »
Já formátuji nejraději z nějakého linuxu , třeba v ubuntu je prg. disky / součást systému /  a ten žádné brigule nedělá , naformátuje co mu řeknu a jak chci já . Jinak většina multimediálních center a různých pvr rekorderu jede na fat 32 a tyhle zařízení taky formátují . Mám za to ale , že fat 32 má omezení ve velikosti souboru na 4 gb jestli se nepletu ale nabízí rychlejší přístup k datům a nezavází tam ta slavná stupidní složka System volume :)


ibo

  • Host
Re: formátování TB externí disky z NTFS na FAT32
« Odpověď #21 kdy: 26. 08. 2016, 14:21:18 »
Žádná GUI aplikace to nezvládne. ...
Partition wizard naformátuje cokoli a potom ještě se dá formátovat pod Ubuntu např.ulita "disky" a nemusíte to  mít ani nainstalované , stačí Live CD a s toho Ubuntu se dobře upravuje celý windows - smazat cokoli co není k užitku .